Биатлейт Евгени Устугов: биография и постижения

Евгени Устугов е един от най-младите и най-обещаващите спортисти. Той не спира за минута и продължава да достига нови висоти в спортната си кариера. Тя е известна и обичана от милиони хора по цялата планета. Той е идол на началните биатлонисти!

евгени Устугов

Евгени Устугов: биография, детство

Бъдещият биатлон се появи на тази светлина през 1985 г., на 4 юни, в прекрасния град Красноярск. Може да се увери уверено, че Женя е получила способността си да спортува още преди раждането си. В края на краищата родителите му бяха доста известни спортисти по онова време. И така, когато двама момчета са родени в семейство Устигу, родителите веднага започнали да развиват физическото си развитие. Започвайки от тригодишна възраст Устугов и брат му практикуваха ежедневно с тях. Ставайки по-възрастен, момчето започва активно да се занимава с планинско катерене.

Училищните години на Юджийн бяха доста забавни и разнообразни. Той беше много активно дете. Никое спортно събитие не би могло да се случи без участието му. На едно от състезанията през 1997 г. той бе видян от треньор по биатлон, съпругата на Виктор Йермаков. Виждайки добри способности на момчето, тя му предложи да опита ръката си при този зимен спорт.

еугени Устюг биатлон

По-нататъшния начин

Какво прави Евгений Устугов след дипломирането? Изглеждаше ясно, че ще влезе в отдела за физическо възпитание. Но младият човек не успява да направи това чрез волята на съдбата. И става студент в колеж Дивногорск на Олимпийския резерв. След като изучава няколко години, Женя решава да продължи обучението си в горския факултет, който успя да завърши с отличие през 2010 г.

Започване на спортни дейности

Кога биатлон влезе в живота на бъдещия спортист? Устугов Юджийн по време на обучението си е бил участник в състезанията, които през 2005 г. се проведоха във Финландия. Участвайки в индивидуални състезания, младият мъж успя да вземе 12, в състезания с преследване - 36, а по време на спринта - 42 място. Година по-късно, след подобряването на спортните си умения, Женя отива на Световното първенство, което този път се проведе в Ню Йорк. Изненадващо, той успя да вземе наградата на подиума в състезанието за преследване. На релето, Женя беше втора, а в спринта показаха четвъртия резултат. От тази година кариерата на бъдещия шампион започва да набира скорост и да се развива бързо.

биатлон Ustyugov evgeny

Стартовите етапи на спортната кариера

Евгени Устугов е биатлер, който постигна високи резултати. Следващото важно състезание за състезателя е Европейската купа 2006-2007. По време на спринта Устюгов заема 12-то място, докато остава зад победителя само за 3 минути. В надпреварата за преследване Женя вече беше втора. Тук нямаше 25 секунди, за да завърши, въпреки факта, че той бе отделен от победата само с една пропусната цел.

Когато започнаха вторите етапи на чашата, младият мъж трябваше да работи усилено. Неговите усилия увенчаха на 25-о място в състезанието за спринт. От победителя той падна за минута и половина и направи само три пропуски. В следващия спринт Устугов заема 50-о място, а зад главния противник за почти 3 минути. Тези неуспехи не нарушиха младия биатлор. Това, напротив, служи като стимул за по-плодотворна работа.

Евгений устугов биография

Пътуване по света

Участвайки в много турнири и шампионати, Евгени трябваше да прекара доста време далеч от дома. Независимо от това отношенията с неговите роднини не се влошават. Устугов винаги усещал подкрепата на родители и приятели. След като посети много части на Земята, Женя научи много нови неща, които му даде още повече сила за борбата.

Световното първенство, което се проведе в България през 2007 г., приятно удоволства всички фенове на Юджийн. Тук той взе 20 място, а той имаше само един пропуск и разстоянието от своя съперник достигна разстояние от 2 минути и 40 секунди. Когато се състоя релето, заедно с отбора биатлета успя да заеме 5-то място, което значително увеличи ентусиазма на началния спортист.

През зимата на 2007 г. Устюгов отлетя у дома, за да участва в състезания, наречени "Ижевска пушка". Този път успя да спечели второто място. Прекъсването с основния състезател беше 39 секунди.

След това Женя отива на Световното първенство в Норвегия. Спортистът не може да спечели победните титли, но въпреки това той се обявява за доста силен противник, който не бива да се подценява.

Още през 2008 г. Устугов бе рехабилитиран на руското първенство, той заслужено спечели сребърен медал. След това успява да заеме първо място в европейската купа. След това спечели конкурса, без да прави нито един пропуск. Победата беше брилянтна този път!

Година по-късно състезателят отива на Световното първенство в Оберхоф. В състезанието за преследване, той успява да стане седмо, а по спринт - да заеме 8-то място.

Евгени Устугов е популярен фаворит!

XXI олимпийски игри станаха дебют за Юджийн. Само там успя да се обяви за силен участник. Макар че беше против доста сериозни противници, той зае 15-то място по време на състезанието, а в състезанието за преследване Женя завърши петнадесето място в общия списък.

Златният олимпийски медал украсява гръдния кош на 21 февруари в масов старт. Благодарение на усилията и работата си, биатлета заобикаля всичките си съперници и за кратко достига до победния финал. След мача, Юджийн получи наградата за приятелство.

През пролетта на 2011 г. Устугов заедно със С. Спппсова завзеха честното първо място в Световното първенство.

Юджийн до ден днешен продължава активно да тренира и да участва в много състезания. Наскоро получи титлата "Почетен майстор на спорта".

какво се случва в еугения Устугов

Личният живот на Устюгов

Въпреки строгата работна програма, Юджийн успя да създаде силно семейство. С бъдещата си съпруга той се среща на редовни състезания. Изборът на Улигува е спортистът Александър Бондарев. Няколко години след запознаването младите хора правят сватба. И вече през 2010 г. се ражда дъщерята на Евгени Вероника. Съпругата на биатлета решава да сложи край на спортната си кариера и да се откаже от семейни проблеми. Когато бебето беше на 3 години, татко вече я сложи на ски. През зимата на 2014 г. се ражда втора дъщеря Евгения. С неговото семейство той се опитва да прекарва много време и той го прави перфектно!