Популярността на една от най-древните игри в света - шахмат - расте всеки ден. Ако се появи ново чудо, което лесно побеждава опитни играчи, то става събитие от глобален мащаб. Това невероятно талантливо бе едно от сега известните гросмайстори Евгений Романов.

Ранна кариера

Романов Евгени Анатолиевич е роден в Калининград. Радостно събитие в семейството на бъдещата звезда се случи на 2 ноември 1988 г. От най-ранното детство момчето започва да посещава шахмата и от първите класове показва изключителни способности.

Руски шахматист на романи на евгени

Както знаете, подобряването на качеството на играта в шаха е невъзможно без постоянна практика и участие в сериозни турнири с високо ниво на конкуренция. Ето защо младият мъж започва да играе в шампионата на града, след това в региона, състезания на федерален и всички руски мащаби. Успешните представления позволиха на Юджийн да спечели правото да участва в световните първенства и в Европа. Освен това той става собственик на много престижни заглавия.

През 1998 г. дойде първият голям успех - на Световното първенство в категорията на момчетата под 10-годишна възраст спечели Юджийн Романов. Оттогава насам шахът му става не само хоби, а истинска професия.

Първото шахматно училище

Известният руски шахматист Евгени Романов направи първите си стъпки по пътя към големите постижения в обикновената детска и младежка спортна школа в Калининград. Тази образователна институция за допълнително образование има дълга история и допринесе за професионалното израстване на много талантливи играчи. Евгени Романов е един от най-успешните завършили училището, с което се гордее училището.

еволюция на конкурсните романи

Спортно училище със шахматисти е основано през 1975 година. През следващите десет години известните треньори на СССР работят там: Александър Малевински, Олег Дементиев, Николай Герасимов, Наталия Уайлд и др. Благодарение на уроците в училище, други гросмайстори също се присъединиха към световния шах Olympus. Преди три години училището беше обединено в училището на руския билярд. Сега повече от 750 спортисти се занимават с него, а около 650 от тях са шахматисти.

треньор

Както знаете, в спорта е трудно и проблематично да постигнете резултати без талантлив треньор, който може да донесе играч на ново ниво, той знае какво е необходимо за по-нататъшното му професионално развитие. Евгени Романов може би няма да може да достигне такива височини без добър наставник. Такъв човек е Валери Попов. Този шахматист е сънародник на Юджийн. През 1999 г. получава титлата Грандмайстор. Попов е известен на обществеността като заместник шампион на Европа в играта на бърз шах, като шампион на Швеция в отбора и на успешни спектакли в други международни турнири.

Това бе под ръководството на професионален треньор Евгени Романов дойде след шахматни успехи: победа в Русия и световното първенство през 1998 г., първото място на Европейско първенство (2000 и 2002). След това Романов работи с други специалисти, които допринасят значително за развитието на спортната си кариера.

евгени романи на шах

постиженията

Може би няма такъв турнир, в който Евгени Романов няма да участва. Състезанията в живота му са много разнообразни: от шампионите на региона до шампионата на света и Европа. Трябва да се отбележи високите резултати на играча и набор от заглавия, които той притежава.

еволюция на романите

В допълнение към горните победи в шампионата на Русия и света през 1998 г., както и титлата на най-силния европейски шахматист в своята възрастова категория, спортистът има редица други сериозни постижения. Например, през 2005 г. Романов спечели турнир на гросмайстор, наречен "Балтийска купа". Две години по-късно шахматистът заема трето място в паметника на В. Аркигов. Не забравяйте, че като студент през 2007-2008 година. гросмайсторът печели два големи турнира - шампионата на Русия и финалната фаза на купата на нашата страна сред младежите. Друго важно постижение през 2008 г. бе победата в изданието Euroorient Masters Edition.

романи eugenia anatolievich

Доста успешна за Евгени Романов 2010. Тогава шахматистът спечели няколко награди в шампионата в Санкт Петербург, отборния турнир на всички руски мащаби, както и в шампионата на нашата държава.

Медия за плейъра

Вестници и различни новини Интернет порталите многократно са писали за постиженията на гросмайстора. Юджийн Романов е претендент за високи места във всички състезания, в които участва. Следователно журналистите наблюдават отблизо резултатите на играча.

Първите бележки за постиженията му се появяват в детството, когато Юджийн на десетгодишна възраст триумфално спечели Световното първенство по възраст. В един от вестника Калининград, родния град на шаха, имаше бележка на брилянтните изпълнения на млади таланти в престижния турнир в Ница. По това време Романов е бил само на 19 години, но вече е бил широко известен в шахматистичния свят, благодарение на силата на своя мач и голям брой спечелени титли.

Текуща позиция на играча

В продължение на много години силата на играта на шахматистите се оценява благодарение на FIDE рейтинг - международния показател, според който състезателят може да получи следващия ранг. Най-доброто Грандмайстори на Русия и в света се класират над 2600 точки. Юджийн Романов отдавна успя да надвиши тази цифра. До този момент този индикатор за класически шахмат на руснаци почива на около 2617 (2549 за бързо шах, 2518 за блиц).

Трябва да се отбележи, че при всяко ново състезание рейтингът на играча се променя в зависимост от успеха на неговите изпълнения. Ако загубите срещу противник с много по-нисък резултат, шахматистът може да загуби голям брой точки в рейтинга, а в случай на победа, напротив, да добавите.