Бен Скривенс: клубна кариера и лични постижения

Бен Скривенс - вратар, който сега защитава цветовете на хокейския клуб "Динамо" в Минск. Бен е роден на 11 септември 1986 г. в Канада, близо до Едмънтън. Вратарят започва кариерата си в аматьорски клубове и през 2006 г. влиза в университета Корнел, където играе за студентския отбор до 2010 г. В теглена от НХЛ лотария, Scrivens не бе избрана от нито един от клубовете на Националната хокейна лига.

"Торонто"

През последния сезон в студентския хокей играч Ben Skrivens получи наградата за най-добър вратар на турнира. Неговият спектакъл в колежа хокей, Бен привлече вниманието на Националния клуб по хокейна лига "Торонто кленови листа". През целия сезон Skrivens прекара в фермата клуб "Торонто Марлис", говорейки в Американската хокейна лига.

В "Торонто Марлийс" вратарят изигра 33 мача, две от които оставиха гола "суха". Средно за играта Бен прескочи 2,33 шайби, а процентът на изстрелите, изстреляни през първия му сезон, беше на професионално ниво - 92,4%.

Бен скрипт

Дебютът за основния клуб се състоя в сезон 2011-2012. В срещата на вратаря "Каръл Лийфс" се състояха 12 срещи, които дадоха 35 гола. Процентът на намалените изстрели спадна в сравнение със сезона, който се проведе в AHL и възлезе на 90.3%. В допълнение към 12 мача в NHL, Skrivens изигра 39 двубоя в Американската хокейна лига. От тези 39 мача, клубът в Онтарио успя да спечели 22-а. Бен успя да направи 4 затваряния. В резултат на редовния сезон в AHL Marlis се класира за кръгла плейофи. В игрите за заминаването Бен Скривенс участва в 17 мача, допусна 33 гола и направи 3 изключвания. Вратарят е отблъснал 93.5% от шайбите, хвърлени в целта му. Тази цифра е най-доброто за канадския вратар в кариерата си на професионално ниво.

През следващите 2 сезона Scrivens прекара 20 мача за Maple Leafs и 22 мача за Марлис. Средно Бен отбеляза 91.5% от снимките в двата отбора и пропусна 2.5 гола в игра. През 2013 г. Канада завърши своите изпълнения като част от клуба от Онтарио и се премести в Лос Анджелис.

"Лос Анджелис Кингс" - "Едмънтън Ойлърс" - "Монреал Канадийънс"

Като част от "царете" от Лос Анджелис Бен не беше основният вратар. В Лос Анджелис, Scrivens играе само 19 мача и напусна сезона в Едмънтън Ойлърс. В почти родния си клуб канадският прекарва 2,5 сезона. През това време той участва в 78 мача, които пропуснаха 232 гола. Във втория сезон за "петролните работници" Бен показа най-лошия си резултат за процента на изстрелите - 89%.

Бен скрийнсейвър хокей играч

Сезон 2015-2016. стана последният за канадците в NHL и AHL. През годината посетил три отбора. Американската хокейна лига Бен защитава цветовете на "Bakersfilda" и "Св Йоан полярните шапки", а в НХЛ - "Монреал Канейдиънс". За цялото време, нито Бен Scrivens нито екипът му не участват в плейофите.

Минск "Динамо"

През юли 2016 г. канадският е подписал едногодишен договор с "Динамо" в Минск, който изпълнява в континенталната хокейна лига. Сезонът 2015-2016 не позволи на Динамо да отиде на кръга на плейофите, което ги накара да търсят подсилване, което стана канадски вратар.

вратар Бен екрани

През този сезон Минск "Динамо" проведе 60 мача в KHL, след като спечели 30 победи в тях. В редовния сезон Минск клуб може да премине, за да четвъртфиналите на турнира, който не е бил в състояние да принуди борбата, "Локомотив" загубени "железния" с резултат 4-1.

Лични постижения

В "Едмънтън" Скривенс прекара най-добрата си кариера в сезона. В един от мачовете зададе рекорд за броя на направените спестявания, отразявайки 59 изстрела на целта му.

През сезоните 2008-2009. и 2009-2010 г. Бен удари втория и първия символен отбор на ESAC, съответно, а през 2010 г. вратарят бе избран за символичния екип на Източната конференция на NCAA. Също през 2010 г. екипът на Scrivens спечели шампионата ESAC, а вратарят стана най-добрият играч в състезанието.

Световно първенство 2014 г. в националния отбор на Канада

На международно ниво Бен прекара 4 мача. През 2014 г. той бе призован в националния отбор на Канада за Световната купа. На това първенство "кленовите листа" заеха 5-то място, като излязоха на четвъртфиналите на турнира.