Алена Запарзина: красивото лице на женския сноуборд

Алена Запарзина е широко известна със спортните фенове след отлично представяне на олимпиадата в Сочи, където печели бронзовата награда за сноуборд. Въпреки това, популярността на момичето донесе не само спортни резултати. Любовната история на американския Уик Уайлд и Алена Заварзин може да послужи като заговор за филм. В края на краищата, след брака с руска красота, бившият "среден селянин" сякаш спечелил крила и спечелил две дисциплини на Зимните олимпийски игри през 2014 г.

Начало на пътуването

Алена Заварзин е родена в Новосибирск през 1989 г. Моделът на момичето към сноуборда беше дълъг и криволичещ. Първо, родителите дадоха дъщеря си на художествена гимнастика, но поради проблеми с инвентара, те бяха принудени да я отведат оттам. Втората Алина Кабаева от Алена не работи и започна да посещава басейна.

сноубордист Заварзин

Независимо от това, през зимата тя обичаше спорта - сноуборд. Постепенно хобито на Алена стана основна спортна дисциплина, тя се отказа от плуването и се съсредоточи върху любимото си занимание. Завършваше Заварзин от зрелищната дисциплина на големия въздух, нещо като акробатика на борда. Година по-късно треньорът й посъветва да премине към сноуборд с висока скорост и момичето започна паралелен слалом и сноуборд.

На седемнадесетгодишна възраст Алена Запарзина започва своето участие в най-големите състезания. Първият международен турнир за нея беше Световното първенство в Холандия. Младата спортист не постигна специални лаврите, но тя не загуби сърцето си и продължи да работи върху себе си.

Постепенно нещата се подобриха в Алена, беше сред първите три в Световното първенство по футбол и в Европейската купа. През 2009 г. Заварчина спечели среброто на младшия световен шампионат и също така стана и втора в европейската купа.

Възрастните победи

Преди Зимната олимпиада през 2010 г. във Ванкувър родината на Новосибирск уверено увеличи спортните си умения, спечелвайки по време на Световното първенство в САЩ, Канада и Европа. Алена Заварзина се смяташе за надежда за руски сноуборд и много от тях се броят на медала на момичето.

Във Ванкувър обаче всичко не е в съответствие със сценария. Започна с факта, че състезателят почти не пропусна старта на квалификацията и напълно загуби концентрацията си от опита. До финала, Алена дойде само на седемнадесето място и не бе избрана в 1/8 финалите.

Дивата и Алена Заварзин

Младата сноубордистка не разби първите неуспехи, забрави за провала във Ванкувър и започна да се подготвя за следващия олимпийски цикъл. Вече година по-късно, тя сензационно за много професионалисти печели Световната купа, спечелвайки се в състезанието за паралелен гигантски слалом.

От Сочи до Pyeongchang

Подготовката за олимпиадата през 2014 г. беше намалена в последния период. Преди началото на сезона Алена показа херния на гръбнака, поради това, че трябваше да издържи дълго време на лечение. Момичето едва успя да получи форма за зимата, тъй като при тренировка тя нелепо разби ръката си 2 месеца преди началото на най-големите стартирания на четирите години.

Чрез някакво чудо Алена Заварзин успява да отложи операцията и да си възвърне отново формата си, твърдо възнамерявайки да изпълнява у дома Игри. Това решение се оказа вярно, от време на време се раздвижи от разстояние и спечели бронзов медал в дисциплината на паралелния гигантски слалом.

След Сочи момичето не се забави, спечелвайки няколко награди на световното първенство по време на следващия олимпийски цикъл. Най-успешният за нея беше сезонът 2016/2017, където за пръв път в кариерата си спечели световната купа в паралелен гигантски слалом.

За голямото съжаление на всичките й многобройни фенове, Алена Заварчина не успя да се появи на Олимпийските игри в Пенчхан през 2018 г. Като един от любимите на Игрите, тя се спря на една стъпка от пиедестала, като настъпи офанзивна четвърта позиция.

Личен живот

Вик Уайлд и Ален Заварзин се срещнаха през 2009 г. на един от етапите на Световната купа. Простото приятелство се превърна в нежна връзка три години по-късно и момчетата решиха да укрепят своя съюз със сватба.

Вику Уилд и Алена Заргазин

Американският Виктор дори промени гражданството си и започна да представя Русия на международни турнири. В блестящ стил той участва в олимпиадата през 2014 г., където печели две златни награди в сноуборда.