Най-бързият пента-трик в историята на футбола

Много хора, които не са особено осветени във футбола, смятат, че пентакрикът е рядък и изненадващ феномен. Да, наистина не може да бъде издадено на много хора. Въпреки това историята знае достатъчно от случаите, когато играчите вкараха пет ярки голове в мрежата на противниковата мрежа. Е, най-известните трябва да бъдат казани.

Най-свежите записи

Наскоро, 23 септември 2015 г., играчът на Мюнхен "Бавария" Роберт Левандовски бе освободен на второ полувреме срещу заместник. По това време германският клуб загуби 1: 0 на противника си "Волфсбург". Въпреки това, Левандовски излезе и в по-малко от десет минути отбеляза пет гола на вратата на опонента. Това беше един невероятен мач, който отдавна се помни от играчите, че феновете.

Пента трик

Буквално две седмици по-късно, постигането на "полския картечен артилерист", както Робърт беше наречен, беше повторено от играча на Манчестър Сирго Агуеро. На 3 октомври той вкара пет гола подред в "Нюкасъл". Това беше и впечатляващ пента-трик. Не е известно какво е повлияло на такава "активност" на играчите. Късмет, концентрация, концентрация, желание, мотивация, отсъстващи съперници - опциите са масови и може би всички взети заедно. Но едно нещо може да се каже със сигурност - пет гола, отбелязани от един играч, не са рядкост. И това може да се види в примерите.

Най-ярките записи

Така че най-бързият пента-трик във футбола принадлежи Робърт Левандовски. А останалите постижения? Има много от тях. Бас Дост от Феър Херенвеен проектира, макар и не най-бързият пента-трик, но поне невероятно. 5: 0 - и "Excelsior" победен.

Джърмейн Дефоу от "Тотнъм хотспор" - автор на първия пента трик през новото хилядолетие и в комбинация с третото подобно постижение в цялата история на Висшата лига. Това беше през 2009 г. в мач срещу ФК Уигън.

Димитър Бербатов през 2010 срещу "Блекбърн Роувърс" разработи красив пента-трик, като се започне от втората минута на мача и завърши със седемдесетата. Така той стана най-добрият голмайстор на сезона.

бързият пента трик

Мирослав Клозе, играч на "Лацио", за 39 минути от мача вкара "Болоня" пет красиви гола. Това е първото подобно събитие през последните 27 години, както и третият пето-трик в историята на Серия А.

Карлос Едуардо, играч "Ница", вкара отбор "Гингам" 5 добри гола - от 12 минути до шейсет и четвърта. И накрая, Луис Адриано, играейки в "Миньор" срещу слабия и непретенциозен БАТЕ, пет пъти порази портала на белоруските съперници.

Феите на три известни личности

И накрая си струва да разкажем за постиженията на трите играчи, които се смятат за най-популярни и известни. Първият е Кристиано Роналдо. Той изпълни пет гола на портите на Еспаньол и един от тях беше реализиран от наказателното място. Струва си да се отбележи, че това е вторият такъв трик Роналдо. През същата година, малко по-рано, той вече е издал пента-трик "Гранада". Но "Еспаньол" - противникът е по-трудно.

След това е Ramadel Falcao, който вкара 5 гола в мрежата "Deportivo" за 43 минути. 2012 е времето, когато играчът ужаси цялата футболна Европа.

най-бързият пентаклет в футбола

И, разбира се, Лео Меси и неговите феноменални пет гола вкараха в гола "Байер" в Шампионската лига - най-престижния клубен турнир. Футболистът е много елегантно "подписан" няколко пъти подред в портата на противниците. И беше вълнуващо.

Е, можете да предположите, че пред нас все още има много невероятни пентаграми, защото футболът е игра, която непрекъснато изненадва. Остава само да следваме мача!