muzruno.com

ММА боец ​​Муса Каманаев: биография

Муса Хаманаев е руски изтребител смесени бойни изкуства,

шампион на Руската федерация в бразилския Jiu-Jitsu. Той е заслужил майстор на спорта на международната класа на Руската федерация в свободна борба. По националност Муса Каманаев е чеченски. Височината на боеца е 170 сантиметра, теглото - 65 килограма. Изпълнява в следните стилове: MMA, борба със самбо и борба за свободен стил. До 20 август, 2016 Hamanaev прекарал 21 мача, 17 от които той спечели (7 нокаута) и 4 загуби (1 с нокаут). Той също така стана шампион на поредицата турнири MMA, наречени M1-Challenge.

Муса Хаманаев

Биография и познаване на бойните изкуства

Роден на 14 октомври 1987 г. в град Грозни (Чеченско-Ингушевска република, СССР). Роуз активен и се движи човек. На шестгодишна възраст той се записа в бокса, но след известно време той промени тази дисциплина в свободна борба. Муса Хаманаев демонстрира добра техника за удар и защита. На 15-годишна възраст той вече се сражаваше срещу 25-годишни професионалисти. През 2006 г. Муса се записа в местния политехнически университет, където започна да се занимава с дълбока борба със самбо и се срещна с много треньори и професионалисти в този спорт. Няколко години по-късно той спечели шампионата на Руската федерация в борбата със самбо, а година по-късно постигна триумф на световното първенство. Тук Муса Каманаев успя да спечели в конфронтацията с настоящия шампион на света и Евразия Рустам Кабилов.

Борба с Муса Хаманаев

Шампионско титли

През ноември 2012 г., след като спечели борба с германеца Даниел Уейхел, Хаманеев бе обявен за шампион на турнира M-1 Challenge. В тази конфронтация той успешно прехвърли противника на земята и няколко секунди по-късно извърши болезнен прием, наречен кука, който се превръща като пета усукване. По-късно трябваше да защити шампионската си титла. Този път борбата, която Муса Каманаев прекара срещу фин Нико Пухака, спечели от него по точки.