Алексей Швед - обещаващ играч "Филаделфия Шиърс"

Алексей Швед е руски баскетболист, който играе в НБА за отбора на Филаделфия Шейърс. Смята се за най-прогресивния участник в руското първенство 2010/2011. Той е носител на бронзовите медали на Европейското първенство 2011 и Олимпиадата през 2012 година. Тази статия ще опише неговата кратка биография.

детство

Алексей Швед (снимка по-долу) е роден в Белгород през 1988 г. Момчето започна да играе баскетбол през учебни години. Първият му треньор беше неговият собствен баща.

Ранна кариера

"Буревестник" - това е името на отбора, за който Алексей Швед започна да играе. Баскетболистът прекара само един сезон там. След това имаше и отборите "Конти", "Химки" и "ЦСКА". До края на сезон 2009-2010 г. младежът беше нает от Москва "Динамо".

Алекси Швед

НБА

През 2010 г. Алекс Швед участва в проекта. Баскетболистът обаче не бе избран нито в първия, нито във втория кръг.

В средата на 2012 г. Асошиейтед прес съобщи, че състезателят се оттегля от ЦСКА Москва и сключва договор с Британската банка "Минесота Тимбърулвс" в продължение на три години. Сделката възлизаше на около 10 милиона долара. Няколко дни по-късно официално се премести в този клуб.

През сезон 2012/2013 повечето от водещите играчи на Тимбърулвс бяха ранени, така че Alex Shved прекара повече от 20 минути на игра в сайта. Скоро той стана ключов играч. Вече в седмия си мач спортистът отбеляза 16 точки за половин час, а също направи 3 залози, 4 борби и 5 асистенции. В деветия мач той постави нов личен рекорд - 22 точки за 33 минути. Алексей стана четвъртият руснак в НБА, спечелвайки поне 20 точки за мача.

Двойно двойно

В края на 2012 г. бе отбелязан героят на тази статия от важно събитие. Алексей Швед направи своя първи "двоен двоен" в кариерата си (12 асистенции, 12 точки). Това се случи в мача срещу водещия отбор в шампионата "Оклахома". През 2013 г. Швед направи средно по 5 асистенции и вкара някъде в 11 точки за 28 минути от мача. Изпълнението на Алексей падна във връзка с връщането на главния защитник Рубио, който се възстанови от нараняване.

Александър Шекспир

Край на сезона 2012/2013

В резултат на това шведът завърши сезона със следните показатели: за 23,5 минути от играта той направи 3,7 трансфера и вкара 8,6 точки. Въпреки че общият процент на удара не беше много висок - 37.2%. Също така, спортистът направи двойно двойно двойно за сезона. На Западната конференция "Минесота" заема само 12-то място (51 загуби и 31 победи), което й попречи да влезе в плейофите. Въпреки че през януари екипът имаше повече победи, отколкото загуби (16-15). Влошаването на играта се дължи на нараняванията на Андрей Кириленко и Кевин Любов, както и на нестабилните изпълнения на Rubio.

Сравнете всички звезди

В началото на 2013 г. Швед участва в игра на възходящи баскетболисти. Той се проведе в рамките на "Състезанието на всички звезди". Спортистът прекара около 18 минути на игрището, успя да направи 4 трансфера и вкара 12 точки. Екипът на шведите спечели с резултат от 163: 135. Преди това само Кириленко участва в такива мачове от НБА.

Алекси Шведски баскетболист

"Филаделфия Шиърс"

В извън сезона, Алексей Швед в резултат на тристранна сделка се търгуваше от "Минесота" на "Филаделфия Шиърс". Героят на тази статия отиде там заедно с Лука Мба. И в обратната посока ръководството реши да изпрати нападателя Тадеус Йънг. И от "Кливланд" в "Минесота" отидоха напред Антъни Бенет и Андрю Уигинс.

Заслужава да се отбележи, че способностите за бързина на Алексей със сигурност ще бъдат търсени в новия отбор. С дължимото постоянство той дори може да заеме мястото, ако не и основния, а след това първият резервен играч. И това вече гарантира 20 минути време на терена. Освен това шведът има добър опит и работи върху бъговете. И обстоятелствата в "Филаделфия" се развиха по такъв начин, че нашият спортист просто е длъжен да даде 100%. При тези обстоятелства се има предвид процесът на преструктуриране на екипа и договорни задължения. В момента Алексей продължава да играе за "Филаделфия", показвайки добри резултати от мача за мача.