muzruno.com

Руски плувец Сергей Фесиков. Биография и спортни постижения.

Много изтъкнати руски спортисти защитават честта на нашата страна на всички видове турнири и състезания на международно ниво. В галактиката на най-добрите е младият плувец Сергей Фесиков. За него неговият спортен успех ще бъде разгледан в тази статия.

Детските години на бъдещия шампион

Руският плувец Сергей Фесиков е роден в Ленинград. Бъдещият шампион на 21.01.1989 г. е роден в семейството на спортистите. Баща му (волевият треньор Василий Фесиков) и майка след раждането на сина си веднага решиха, че щом момчето расте, те ще го дадат на спорта. Вярно е, че не беше незабавно решено кое. Сред разгледаните варианти бяха футболът, волейбол, плуването. В резултат на това, когато Сергей беше на 6 години, той бе отведен в басейна. Родителите са взели правилното решение. Сергей Фесиков, чието пътуване стана основна професия в живота, постигна сериозен успех в този спорт.

Първите успехи на плувеца

Основната подготовка за състезания и обучение Сергей Фесиков прекара в Ярославл и Обнинск. Успоредно с това учи в Държавния университет в Ярославл. П. Демидов, завършил през 2010 г., получава специалност "социален работник".

Първите му големи спортни успехи бяха победите на Европейското първенство през 2007 г. в юношите в Антверпен, Белгия. Сергей Фесиков спечели 3 медала: две златни награди - за плуване 4x200 метра и за петдесет метра свободен стил, както и един сребърен медал за сто метра разстояние от обхождането.

Спортни постижения на известния руски плувец

Талантлив спортист бе поканен в руския национален плувен отбор. Дебютното представяне на плувеца в руския отбор се състоя на откритото първенство по плуване в Париж. Руски плувци - А. Капралов, Е. Лагунов, С. Фесиков, А. Гречин спечели релейна надпревара от 4 до 100 м свободен стил.

Сергей Фесиков

Най-добрият сред плувеца Фесиков е руснакът Дебрецен (Унгария) в Европейското първенство по плуване в 25-метровия басейн, спечелвайки бронзов медал на 100-метровия комплекс.

По-късно в шампионата на страната, благодарение на победите на 50 метра с плетене на една кука и 50 метра на гърба си, С. Фесиков получи титлата двукратна шампионка на Русия.

Изпълнението на руските плувци, включително Сергей Фесиков, бе неуспешно на Европейското първенство през 2008 г. в холандския Айндховен. Руският отбор по релета бе дисквалифициран поради фалшив старт на един от участниците. Сергей не успя да вземе награди в плувките на 100 метра с плетене на една кука и на 50 метра.

Утеха е най-добрия резултат на руския квартет: S. Донец, г-н Фалко, С. Фесиков, Н. Скворцов, в предварителните серии на реле 4х100 м - 3 мин 36,96 сек, а в заключителния етап на конкурса, нашите плувци пробиха постави рекорд на турнира. Преди 5 години също руснаците - 3 мин. 34.25 сек.

Фесиков в националния отбор на нашата страна участва в Олимпийските игри през 2008 г. в Пекин.

Сергей Фесиков плува

Успешно беше за плувец Европейското първенство през 2009 г. в плуването на "къси" водата, където той спечели "злато" в комбинираната щафета плуване в състава на руския национален отбор и създадена в сътрудничество с други членове на екипа нов световен рекорд.

На един от етапите на Световното първенство в Берлин Сергей Фесиков, чието плуване на разстояние от 100 м е брилянтен, отново счупи предишния световен рекорд.

"Доходността" по отношение на медалите за Сергей беше 2014 г. "Злато" той взе в Купата на Русия в град Руза.

Отлични резултати, които плувецът показа на стадиите на Световната купа по "къса" вода. На петия етап в китайския Пекин той зае първо място в комплекса на разстояние 100 метра.

Шестият етап в японския Токио му донесе два сребърни медала. Седмият етап на Купата в Сингапур стана златен. Плувният играч получи най-високите награди на сто метра плуване по пътеката, в комплекса и в комбинираната релейна надпревара.

Анастасия Фесикова и Сергей Фесиков

В безкрайната серия състезания и турнири в живота на един руски спортист се случи едно радостно лично събитие. 16 август 2013 г. състезателят се омъжи за сребърен медалист на Олимпийските игри през 2012 г., Анастасия Зуева. През 2014 г. Анастасия Фесикова и Сергей Фесиков станаха щастливи родители. Те имаха син.

Правителството награждава спортист

плувец Фесиков

За сериозни спортни постижения и принос към развитието на руския спорт и физическа култура, плувецът Сергей Фесиков получи медал "За услуги в отечеството" на втора степен. Той също е майстор на спорта на Руската федерация.