Футболистът Варан Рафаел: биография, кариера, любовен живот

Варан Рафаел е известен френски футболист. На терена заема позиция в центъра на отбраната. Може да демонстрира успешна игра в средата на полувремето, участвайки в атакуващите действия на отбора. Снимката Raphael Varan може да се види в представения материал.

Ранни години

varan rafaelВаран Рафаел е роден на 25 април 1993 г. във френския град Лил. Интересувах се от футбол от ранна възраст, от време на време преследвах топката в двора заедно с другарите си. На 7 годишна възраст родителите изпратили момчето до любителския екип на родния му град, наречен "Хелмс". По-късно човекът обърна внимание на представителите на клуба "Ланс". В академията на отбора млад талант премина през всички нива, като е в първия отбор.

В сърцето на "Ланс" Варан Рафаел играе сравнително кратък. През първия сезон на 2010/2011 в най-високата френска лига талантливият защитник беше на терена в 24 мача. В края на годината екипът влезе в долната част на страната. В резултат на това футболистът, който започва да играе, е принуден да търси друг клуб, за да развие професионална кариера.

Трансфер до Реал Мадрид

снимка на Рафаела ВаранаВ извън сезона на 2011 във френската преса започнаха да се появяват съобщения, че Варан Рафаел скоро ще бъде на разположение на испанския шампион. На 27 юни същата година бе потвърдена информация за подписването на договор между младия защитник и ръководството на "клубния" клуб. Споразумението е планирано за 6 години.

Ван Рафаел дебютира в клуба на Реал Мадрид в приятелски мачове в тренировъчния лагер на сезона. Младият защитник за пръв път дойде на терена в испанската лига в дуел срещу "Racing". Футболистът отлично се доказа в отбранителните действия на отбора, а срещата завърши със сухо равенство 0: 0.

Дебют гол за "Реал" Varane вкара в един и същи сезон 2011/2012 в мач срещу "Райо Валекано". По време центриране от корнер Рафаел успешно успя да засече с глава под топката след панти трансфер Месут Йозил. Вследствие на резултатите от годишните показатели при Реал Мадрид защитник 9 пъти се намират в титулярния състав на финала на страната, класирани в екипа на защитата в 4-те мача от Шампионската лига, както и на терен, в две игри за купата на Испания.

През сезон 2013/2014 Рафаел Варан е участвал в традиционния "Ел Класико" - най-важният полуфинален мач за купата, в който "Реал" се противопостави каталунския "Барселона". В първата среща от плейофите, които завършиха с резултат 1: 1, и успя да се проведе в защитата от първата минута. Футболист вкара разиграване в областта, екраниране собствената си нетна от няколко опасни атаки от полузащитник "Барселона" Шави. В мач-реванш, в който "Реал" спечели с резултат 3: 1, Рафаел вкара последния и решителен гол на Реал Мадрид.

През 2014 г. Варан заедно с партньори в клуба спечелиха Шампионската лига. В последния двубой срещу друг испански отбор, "Атлетико", защитникът се замени в по-ранения Пепе.

Изяви на националния отбор

varan rafael15 август 2013 г. нов треньор на националния отбор на Франция Дидие Дешампс Рафаел Варан в редиците на националния отбор да участва в приятелски мач срещу Уругвай. Въпреки това, в дебютния мач за националния отбор защитникът имаше цели 90 минути да седне на пейката.

22 март 2014 г. дълго чакаха Варан да влезе в полето в тениската на френския отбор. Младият защитник направи дебюта си на срещата за подбор за Световното първенство през 2014 г. срещу националния отбор на Грузия. След това последва участието на играча в мача срещу Испания. Домакин за Франция, турнирът "Евро-2016" Рафаел Варан вече има статута на основен защитник на отбора.