Малкият Уелс е голяма победа. Историята на един национален отбор

Малка планина Уелс

- това е част от могъщата Великобритания. Но самите уелци са далеч и по-далеч от влиянието на английската политика както в обществения живот, така и в културата. Тази малка страна с население от малко над 3 милиона души спечели световна слава след това Европейското първенство по футбол 2016 година. Съвпадение Португалия - Уелс погледна без преувеличение цялата страна.

Уелски футболисти от националния отбор бяха посрещнати като национални герои, както и не е чудно, защото тези смели хора успяха да докаже на света, че силата не е в броя на км квадратни, които принадлежат на държавата, а не в населението. Това е кураж и постоянство в постигането на целта са отличителните белези на националния футболен отбор на Уелс.

История на уелския футбол

Уелс е една от най-старите футболни сили в Стария свят. Нейният национален отбор взе първия си мач през 1876 г. срещу националния отбор на Шотландия и я изгуби с резултат 0: 4.

Уелс е

Въпреки че уелският народ имаше отлични физически данни, те никога не са били силни в индивидуалната изработка. Всичките им успехи като отбор се основаваха на качествена игра на отбор и стриктно спазване на инструкциите на треньорския състав.

Вярно е, че националният отбор на Уелс не може да се похвали с никакви специални постижения. Така че беше до 2016 г. - тази година бе белязана от звезда на име Уелс. Това събитие просто взриви световния футбол и се превърна в пълна изненада за многобройните европейски отбори.

Квалификационни игри

За първи път от 1958 г. насам, Уелс направи своя път до финалната фаза на Европейското първенство. В своята група те заемат второ място, непосредствено след белгийския национален отбор, въпреки че в лични срещи предимството беше от страна на Уелс.

По пътя към финала на Европейското първенство екипът на Уелс остави далеч зад такива отбори като отборите на Израел, Босна и Херцеговина, Кипър и Андора. За целия цикъл на квалификационните мачове Уелсман пропусна само 4 гола, което ги характеризира като екип, който може ефективно да се защитава. И 7-те гола на Байл (във всички те отбелязаха 11) донесеха отбора на финалите с добра разлика в головете, отбелязани и допуснати.

Португалия

Група турнир: финален етап

Първият му мач от сериите от групата Крис Колман се проведе със словашкия национален отбор. Въпреки че националният отбор на Словакия не беше един от любимите на този турнир, беше невъзможно да се подценят конкурентите. Вече в 11-ата минута на мача точно Гарет Бейл Отвори сметката и донесе своя отбор напред. Словаците отнеха 50 минути, за да изравнят резултата. Но футболът късмет този ден се представи на страната на уелсците, и вече е на 81-ата минута с гол Робсън-Кану начело на националния отбор на Уелс напред. Тази сметка за победа те успяха да задържат до края на мача и продължиха пътя си към Европейското първенство по футбол Уелсман, като в актива си имаха 3 точки.

Следващият мач на Уелс - Англия завърши с победа за британците. И това въпреки факта, че първият вкара Уелс. Тунинг в този мач, играчите на Англия са наясно, че Уелс - това е един много амбициозен екип, който въпреки че не разполага с "звезда" структура, подобно на английски, но ще се борим до последните минути на мача. Само вратарят Даниел в 92-ата минута на мача запази английския отбор от загуба на точки.

Е, вероятно най-блестящата игра, която екипът на Уелс държеше на груповата фаза, беше мач срещу руския национален отбор. Уелсмените отново доказаха, че са дошли на този турнир, за да спечелят. Само в първата половина на мача, Бейл и компанията девет пъти паднаха в портата на портата на руския отбор. 2 от тези удари завършиха с гол и в второто полувреме бе отбелязан друг гол на Уелс. Две убедителни победи позволиха на националния отбор на Уелс да отиде на шампионата от 1/8.

Победа за победа

За мача срещу Северна Ирландия екипът на Уелс вече излизаше като любим. Отделът О`Нийл обаче изучава тактиката на екипа на Уелс и не дава достатъчно възможности за атаките. Само благодарение на целта на играч от Северна Ирландия, екипът на Крис Колман достигна до четвъртфиналите, където отново изчака опонентите на квалификационния кръг - националния отбор на Белгия.

Уелски Белгия

Съвпадение на Уелс - Белгия беше огромно разочарование за белгийските фенове. Такава звездна композиция, събрана от белгийците, почти нямаше никакъв отбор в турнира. Треньорът на белгийския отбор, Mark Vilmots, не можеше да помогне, когато извади топката от вратата на мача един по един. Повече от убедителна победа на Уелс 3: 1 стана усещане за това Европейско първенство.

Роналдо срещу Бейл?

Полуфиналът обеща да бъде интригуващ. Съвпадение Португалия - Уелс се проведе с огромната подкрепа на феновете на двата отбора. Пресата наречен тази игра дуел Бейл и Роналдо, макар че, разбира се, зависи от това как всеки от отборите ще бъде в състояние да дойде и да направи глупави грешки.

мачове на мача

Какво можеше португалците да се противопостави на играчите от екипа на Уелс? Неясен игра в груповата фаза (3 равенства), победа над съперници в допълнително време или в резултат от дузпа срещу ярка и динамична игра Бейл и неговите другари.

Но уелската приказка завърши точно в този мач, който загуби с резултат 0: 2. Въпреки поражението у дома футболистите бяха посрещнати като истински герои, които отвориха целия свят в малка страна от другата страна.