ФК Мохамедан (Калкута, Индия)

Футболът е един от най-известните и често срещани спортове на нашето време. Въпреки това, малко футболни фенове обичат, например, шампионата на Индия. Всички погледи на най-големите първенства на такива страни като Испания, Германия, Англия и Италия - и, разбира се, за големи турнири като Шампионската лига и Лига Европа.

Ако погледнете отблизо системата на индийските шампионати, можете да видите много невероятни и запомнящи се неща. Един от тях е шампионата на такъв град като Калкута. Индия има стандартна система от шампионати, но отделно от нея в този град се провежда собствен турнир. И това е един от най-старите в света. Така че определено трябва да разберете какво се случва във футболния свят на един град като Калкута.

Индия даде на световния клуб "мохамеданин" - модерен за това футболните фенове е малко вероятно да чуете, но също така е един от най-старите клубове, които по едно време е бил един от най-силните в Индия и все още е един от най-уважаваните.

Най-известният клуб

Калкута Индия

Футбол клуб "мохамеданин" (Калкута, Индия) е един от най-известните и популярни в цялата страна, тъй като тя е позната на много фенове на футбола по света. Историята на този клуб започва още през 1891 г., тя е най-старият в страната, а това е отборът за първи път в историята на легендарния спечели шампионата Калкута, за които повече подробности ще бъдат обсъдени по-нататък. Що се отнася до по-голямата част на клуба, той се превърна в моден законодател в футбола в страната и има голямо влияние върху по-нататъшното му развитие в Индия. За съжаление, към днешна дата бившата слава бе оставила, и във футболните термини ФК "мохамеданин" (Калкута, Индия) не е в най-добро състояние.

прогрес

Индийски шампионат по Калкута

Какви успехи за тази невероятно дълга история постигна този клуб? Предвид факта, че по време на историята на спорта в страната имаше разнообразни регионални и национални купи, почти всеки от тях, "Мохамедан" спечели поне веднъж. Ако обаче говорим за най-престижния трофей на страната, спечелен от победителя в шампионата на Индия във футбола, той не се поддаде на отбора. Нещо повече, "Мохамедан" дори не можеше да спечели във Втората лига - най-голямото постижение бе входът за Първа лига от второ място.

Но ако обърнете внимание на гореспоменатия шампионат на Калкута, тук този отбор имаше сериозен успех. За съжаление, рекордът за броя на спечелените трофеи "Мохамедан" не може да стане, но този клуб спечели този турнир за първи път в историята през 1934 г. Оттогава той е спечелил единадесет победи, последният от които датира от 1981 г.

Девет пъти отборът спря на прага на победа, за последен път е бил през 2016 г., т.е. през последната пиеса на турнира - след това спечели най-голям враг "мохамеданин", "Източен Бенгал." Точно точно "Източен Бенгал" и е рекордьор за победите в шампионата на Калкута - той получи трофея 38 пъти. В същото време клубът играе във Висшата лига на Индия, където миналата година заема трето място. Естествено, най-престижният турнир е шампионата на Индия - Калкута-лига, а по-скоро исторически приятелски турнир.

Последните резултати от "Мохамедан"

Индия Калкута лига

Ако говорим за това как се играе в последното десетилетие на този клуб, можем спокойно да кажем, че не се страхува от цяла Индия. Калкута-лига дори се поклони на играчите за последен път за дълго време. През 2009 г. клубът отлетя от най-горната дивизия, четири години във втората дивизия. В същото време през 2013 г. "мохамеданин" е на трето място, спирайки по-назад от продукцията в първата лига, а през 2014 г. зае второ място и се счупи в най-престижния национален шампионат.

Въпреки това, той не издържа дълго - в първия сезон отборът заема 13-то място и се връща във Втората лига. Оставащите две години клубът там се проведе, без да има възможност да се връща многократно на най-високо ниво. Както вече знаехте, най-важният турнир за спорт като футбола, шампионата на Индия. Калкута-лигата не е толкова важна в турнира за спортни планове, но все пак трябва да се разкаже отделно. По принцип си струва да се говори по-подробно за китайската футболна система.

Индийска Суперлига

футболен шампионат Индия Калкута

Този турнир е най-младият и най-много отговаря на духа на модерния футбол, тъй като е напълно търговски. Той е създаден през 2013 г., когато търгът продаде правата на осем отбора, които трябваше да участват в този турнир, американски и други бизнесмени. Непосредствено след закупуването на отборите силните играчи започнаха да идват при тях, които преди това са били важни фигури в европейския футбол. Предвид малкия размер на турнира, в стандартния шампионат се играят само 14 кръга. След това се играе сцената, в която се определя победителят. Досега са се играли само две шампионати - през 2014 г. Атлетико клуб от Калкута спечели, а през 2015 г. - Ченайин.

Национална футболна лига

Индия шампионат калкулатори класиране

Въпреки това, в Индийския Суперлигата не е водещ турнир страна - тя е била критикувана, защото времето му е твърде кратък и не е насочена към развитието на индийската футбол и за привличане на финансиране. Основният турнир е I-лига, т.е. шампионата на Индия. Този турнир стана водещ в страната, където футболът преди това се разви само на аматьорско ниво. Налице е този турнир през 1996 г., но след това се нарича Националната футболна лига, и, въпреки че тя е създадена от местните федерация по футбол, все още остава полу.

Още през 1997 г. бе добавено второто дивизия и в този формат турнирът продължи почти десет години. През 2006 г. тя е добавена трета дивизия, но дори и тогава е имало мисли за световната реформация, а през 2007 г. Националната футболна лига е престанала да съществува, за да даде път на първия професионален футболен турнир.

Шампионат на Индия

футбол Индия шампионат калкулатори класиране

Първият победител бе клуб "Dempo", което в крайна сметка спечели три трофея, и държи рекорда като Чърчил Брадърс на клубовете "," Bengaluru "и" Mohun Баган "спечелиха досега само два пъти. Форматът на турнира не остава стабилен за една година - постоянно променящ се елемент, от най-малкия детайл до броя на отборите в шампионата. В момента 11 отбора играят без всяка фаза на плейофите. Най-добрите отбори са в турнира за Купата на азиатски, а някои имат шанс да се класират за азиатски Шампионската лига, но има малки клубове, които следват формата на турнира.

Втората лига

Що се отнася до втората лига, това е турнирът, в който отпадат най-слабите отбори от шампионата на Индия - откъдето най-силните клубове от втората лига идват на шампионата на Индия. Това е мястото, където се споменава "Мохамедан".

Шампионат на Калкута

Най-забележителният турнир, който Индия може да се похвали, обаче, е Калкута шампионат. Турнирната маса в него изглежда повече от интересно, тъй като се посещава от повече от сто клуба от такъв индийски град като Калкута. Това е един от най-старите футболни турнири, тъй като се провежда от 1989 г. насам.

Как Индия играе футбол? Калкута шампионата, чиято турнирна маса е разделена по доста объркан начин, е отличен пример. В настоящия шампионат има шест дивизии, като първото и последното от тях са разделени на две подразделения. Във всяка от тях играят 10 или повече отбора, които за първи път прекарват първата половина на сезона в обща маса, която в крайна сметка се счупи на две половини. Първата половина прекарва втората част на сезона в битката за шампионата, а втората - опитвайки се да не летят до по-ниската дивизия. Интересен факт е, че в топ дивизията от 1982 г. насам са спечелили само два клуба - "Източен Бенгал" и "Могун Баган".