Сослан Гатагов: биография

Сослан Гатагов е известен руски футболист. Изпълнява в позиция на левия защитник. Той играе в Москва "Спартак" и студентския отбор на Русия. В момента защитава цветовете на отбора "Torpedo-BelAZ", действащ във висшата лига на шампионата на Беларус.

Биография на футболист

Сослан Гатагов е роден през Vladikavkaz през 1992. Като ученик се премества в Москва заедно с родителите си. Заедно с брат си Алън влезе в училището на столицата "Локомотив". Но ако по-големият брат имаше три сезона като част от "железниците", тогава Сослан играеше само за младежкия отбор на Локомотив.

В началото се прослушвах за различни позиции, но в крайна сметка се озовах на мястото на левия защитник.

През 2011 г. става шампион на младежкото първенство на Русия в лагера на "железниците".

Дебютира в голям футбол

Сослан Гатагов

Докато играеше за младежкия отбор на Локомотив, Сослан Гатагов рядко бил призован в основния отбор. На полето и не се проведе един съвпадение.

Но през 2012 г. той получи покана от Москва "Спартак". Прекарах три сезона в отбора, по време на които почти никога не напуснах полето. Напълно донесе в актива си само 5 игри в "червено-бяло". Първо се появи на полето в среща срещу Краснодар "Кубан".

За три сезона в "Спартак" Гатагов веднъж стана сребърен медалист на руския шампионат. Неговият личен принос за успеха на клуба бе, разбира се, минимален.

През 2015 г. Сослан Гатагов решава да вземе тренировъчна игра в шампионата на Армения. Той става защитник на клуб "Одисей" от Ереван, който играе във висшата лига.

През сезона 2015-16 прекараха 7 нови игри за новия клуб. Екипът му беше в трудно финансово положение. В първенството бе победен в 26 мача от 28. След като вкара само две точки, зае последното място и резултатите от сезона бяха разпуснати.

Личен самолет Сослан Гатагов

В началото на 2016 г. се премества в белоруския шампионат Сослан Гатагов. Футболистът започна да говори за отбора "Torpedo-BelAZ" от Zhodino. В шампионата на Беларус отборът се представи с различен успех, в крайна сметка успя да заеме пето място. В 30 мача торпедовски спечели 13 пъти. Преди медалите на шампионата и съответно в европейските купи нямаше достатъчно 7 точки.

Играе в националния отбор

През 2013 г. Гатагов е включен в разширения списък на участниците в Универсиада, който се проведе в Казан. Окончателният състав обаче не се появи. Но през 2015 г. участва в университета в Южна Корея Гуанджуу като част от студентския отбор на Русия.

Руският отбор бе в група D заедно с Уругвай, Ирландия и Китай. Първата среща с азиатците не беше лесна. Янушовски отвори резултата, но от началото на второто полувреме китайците бяха напред. Само попаденията на Карасев и Сарамутин спасиха положението - победа 3: 2. Във втория кръг срещата с Уругвайците завърши с безрезултатно равенство.

В последния мач с Ирландия екипът на Гатагов трябваше да изиграе равен резултат или да се надява, че Уругвай няма да успее да победи Китай. Първо, планът се провали. В началото на второто полувреме ирландците бяха 2-0. 10 минути преди последния свитък, Карасев изигра една топка, но нямаше достатъчно сила. После планът Б. също не успя. Южноамериканците спечелиха 2: 1. С 4 точки руският отбор зае третото място и не можа да напусне групата.

В плейофите за 9-16 места руснаците поведоха над Канада 2: 0, след това победиха Мексико с минимален резултат, в играта за 9-то място победиха Китай 3: 0.

Между другото, нашите съперници в групата бяха елиминирани в 1/4 финалите. Ирландците загубиха 0: 1 за бъдещия победител в турнира - Италия, а уругвайският отбор загуби 0: 3 за Южна Корея.