Бъртън Албион - това е клуб,

който има доста необичайна история. Факт е, че това не е първият екип, основан в град Бертоне. Всички предишни отбори обаче бяха разпуснати поради финансови проблеми. И всичко, поради факта, че в Бертоне отдавна предпочитание бе дало ръгби, а не футбол. Ето защо фактът, че Бъртън Албион е успял да остане на повърхността, е достатъчен, за да привлече вниманието към него.

първенства

Бертон албион

Клубът е създаден през 1950 г., така че можем да кажем, че според футболните стандарти той е доста млад. Големият успех, "Бъртън Албион" не успя да постигне, но понякога успя да заеме първото място в една от долните лиги, да се изкачи по-нагоре. Така той направи своя път към Шампионат, което е втората лига в Англия.

Пътят към успеха започна едва през 2000 г., когато клубът успя да се изкачи на второ място в шестата лига на Англия. На следващата година той повтори успеха, а през 2002 г., "Бъртън Албион" спечели Северна Висшата лига, печелейки билет за една пета лига, което означава, че по футбол конференция. Там клубът играе седем години, след което през 2009 г. успя да спечели турнира и да получи билет за четвъртата лига. Във втората футболна лига клубът остана още шест години, докато започна драматичният му напредък.

През 2015 г. отборът спечели шампионата и получи билет за Първа футболна лига, която той успя да спечели следващата година. Към днешна дата клубът заема втора поредна година в шампионата и се надява да остане още там.

Чаши

обединен бертон albion

"Бъртън Албиън Юнайтед" - клуб, спечелил доста голям брой чаши, но никой от тях не е голям. Най-големият успех може да се смята за финал на Купата на Футболната Асоциация през 1987 г., в който "Бъртън" за съжаление загуби. Но той, например, спечели три пъти Купата на Южна Лига, както и множество малки трофеи, които правят отбора доста влиятелен на по-ниските нива. Въпреки това, на високо ниво все още не се показват изключителни резултати. Въпреки че определено си струва да се отбележи, че напредъкът на клуба през последните години е впечатляващ.

европейски купи

Манчестър Бертон Албион

За съжаление, "Бъртън" наскоро се появи за първи път в историята си в Чемпиъншип, докато той не е участвал в някоя от европейските състезания. Както знаете, достъп до тези турнири са най-добрият отбор от първа лига на европейските страни и е вторият първенство лигата, така че клубът има все още много, за да се опита да получи първия си билет за европейските първенства. До този момент той трябва да се съсредоточи върху това, да остане в шампионата и да продължи да напредва, за да постигне Висшата лига.

Настоящият момент

Както вече знаете, миналия сезон за "Бъртън" беше първият, който се проведе в шампионата. Той изигра повече от достоен, завършвайки сезона на двадесето място, което гарантира запазването на мястото в турнира. През настоящия сезон ситуацията е почти една и съща, защото "Бъртън" е на 21-во място, спечелвайки 13 точки в 16 мача. Само една точка отделя отбора от "Бирмингам", разположен в зоната на изпадане.

Какво ще кажете за Купата на Англия? В първите два кръга, "Бъртън" е доста уверени, побеждавайки "Олдъм Атлетик" с резултат 3: 2, а след това и "Кардиф Сити" с резултат 2: 1. Въпреки това, в третия кръг клубът получи опонент, който не би могъл да мине. Знакът на мача изглеждаше така: "Бъртън Албион" - "Манчестър Юнайтед". Въпреки че нямаше голяма надежда за играчите, те се бориха за последното и бяха възнаградени за това. Те пропусна четири гола, а другия отбор щеше да влезе в съответствие с поражението, но "Бъртън", продължи да се бори, а в първата минута на продълженията, 35-годишният Лойд Дайър вкара гол на престиж на вратата на един от най-добрите вратари в света.