Велосипедист Питър Саган: биография, кариера, постижения

Какво е известно за такъв спортист като Питър Саган? Как започна кариерата му в състезанията по велосипеди? Какви успехи постигна Питър Саган? Всичко това ще бъде обсъдено в нашата публикация.

Ранни години

Питър Саган

Петър Саган е роден на 26 януари 1990 г. в град Жилина, който се намира в северозападната част на Словакия. Момчето беше най-малкото дете в семейството. В допълнение към него родителите бяха ангажирани с възпитанието на дъщеря си и още двама сина. Бащата и майка на нашия герой се стремяха да развият своя бизнес, и по-конкретно - съдържанието на магазина за хранителни стоки в родния им град. Ето защо малкото Питър Саган действително е било в грижата на по-голямата сестра.

Още в ранна възраст човекът се интересува от карането на велосипед. Той посвещава повечето от свободното си време на увлечение. След като е достигнал деветата годишнина, Питър Саган започна да следи напредъка на професионалните спортисти и сериозно се замисли да стане велосипед. Инициативите на нашия герой бяха подкрепени и от неговия по-голям брат Джурай. Момчетата дори не можеха да си представят, че в бъдеще ще постигнат сериозен успех, говорейки за един отбор.

Старт на кариерата

Петер Саган

При колоезденето Питър Саган дойде през 2008 година. По това време младият мъж започва да получава награди в състезания по състезания по планински велосипеди над груб терен. Станайки шампион сред младежите, нашият герой привлече вниманието на авторитетни спонсори. Скоро човекът беше предложен да отиде на колоездене.

По време на първата реч на Питър Саган на професионално ниво се случи смешен инцидент. Началният велосипедист веднага привлече вниманието на всички, говорейки на Световното първенство, използвайки обичайния мотор, който той взе от заемната си сестра. Факт е, че преди самото начало на състезанието Питър неоснователно продаде пътното си мотоциклет, надявайки се резервно средство от спонсори. Това обаче не се случи. В резултат на това младият Sagan трябваше да влезе в състезанието по непрофесионален модел, който имаше гуми с лошо качество и лоши спирачки. Въпреки това, началният състезател по чудо успя да спечели в шампионата на Словакия.

постиженията

Петър Саган е дисквалифициран

През 2010 г. Sagan получи лиценза на професионален велосипедист, който откри пътя за него за голям спорт. Изключителните постижения на младежите привличаха вниманието на екипа на "Ликигас Кандонал", с който Петър скоро подписа договора. През януари на същата година стартира първата основна фаза за началния спортист. Саган участва в поредица от състезания по състезанията на шампионата по турнира. В една от състезанията спортистът попадна на съперници, падна безуспешно и получи доста впечатляващи наранявания. Въпреки това, дори и с шевове, Питър продължава да се бори за шампионата в серия от състезания. Младежът взе няколко места в топ пет от състезателите.

Първата победа в професионалното колоездене на нашия герой спечели третата фаза от поредицата състезания Париж-Ница. Тук атлетът спечели първото място в квалификацията за спринт.

През 2011 г. Петър спечели сцената в Сардиния и турнето на Полша. Тогава заглавията бяха последвани още няколко дни. Благодарение на такива успешни стартирания, Саган беше сред лидерите на световния компенсатор на пътния колоездач.

И 2012 г. беше изключително успешна за спортиста. През този сезон той успя да спечели 3 етапа от 7 старта в поредицата от турнири "Tour de France". Този Сагану беше достатъчен, за да получи лидер на зелен фланел, който се присъжда на ездача, който отбеляза най-много точки в общото класиране.

Неговият статут на шампион Петър отново потвърди в серия от състезания на световното първенство 2015 и 2016. По време на състезанието словашкият състезател успя да надмине всички кандидати за почетното титла в общото класиране.

дисквалификация

Петер Саган световен шампион

През 2017 г. по време на спектакъла за отбор "Бора-Хансгро" в серия от състезания по Тур дьо Франс Питър Саган беше дисквалифициран. По време на финала в четвъртия етап на многодневния цикъл словашкият велосипедист, по невнимание, докосна опонента си с лакът Марк Кавендиш от екипа Данни за измеренията. Резултатът от неприятния инцидент беше получаването от британския атлет на няколко ожулвания, както и увреждане на ключицата. По този начин организаторите на състезанието решиха да отстранят световния шампион Питър Саган от по-нататъшно участие в състезанията. На този "Tour de France" 2017 за ездача е завършен. Въпреки това дисквалификацията не слага край на кариерата на спортист. Продължавайте да следвате спектакъла, които Sagan почитателите на своя талант ще бъдат в следващия сезон.

В заключение

Питър Саган все още е млад и обещаващ спортист. За кратко време от началото на професионалната му кариера той успява да се огласи силно пред целия свят. Саган няколко пъти се подчинява на титлата световен шампион в състезанията по магистрали. Освен това словашкият спортист многократно е спечелил редица престижни събития. До момента едно от най-забележителните постижения на мотоциклетиста е победата в известната Tour de France.