muzruno.com

Собствениците на купа "Стенли" от Русия

Хокеят е един от най-популярните шоу-програми и забавления, въпреки факта, че е изключително зимни спортове. Най-известният и известен nhl собственици на Купата на Стенлихокейната лига е извън океана. Националната хокейна лига (НХЛ), която се играе от тридесет отбора, състояща се изключително от висококачествени хокеисти, събрани по целия свят, е неразделна част от този американски спортен годишен фестивал. притежателите Купата на Стенли, най-престижният трофей, са известни звездни играчи със седемцифрени заплати и договори за милиони долари. Купа Стенли подарен на отбора, който е в състояние не само да се вземат 1 до 8 в конференцията си в редовния сезон, но последните четири етапа на "играят изключване мачове."

За разлика от нашите играчи, които понякога показват "зашеметяваща" игра, руските хокейъри са много ценени на Запад. Например, Александър Овечкин, първият проектен номер на 2004 г., един от лидерите на руския национален отбор по хокей, стана най-добрият голмайстор на първенството през миналия сезон.

Руските собственици на Купата на Стенли не са само играчи, борещи се с последната капка кръв на лед, но и треньори. През последните 15 години трима руснаци са успели да донесат клубовете си в основния трофей отвъд океана. В началото на това собственици на Купата на Стенливек Вячеслав Фетизов и Владимир Буре, които са треньори на Ню Джърси Дяволи, успяха не само да създадат балансиран отбор, който спечели 45 победи в редовния сезон, но и спечели плейофите от Далас Звезди 4-2. Три години по-късно собствениците на Купата Стенли от Ню Джърси отново печелят плейофите под ръководството на Владимир Буре. Този път във финала "Могъщите патици" от Анахайм бяха победени с резултат от 4-3.

Последният път, когато руските играчи успяха да спечелят финала на плейофите през последната година. През 2012 г., горещата Калифорния след поражението на любимите си от баскетбола, "Лос Анджелис Лейкърс", поощряваха местните хокейъри от клуба "Kings". Оставяйки се на осмо място в редовния сезон, бъдещите собственици на Купата на Стенли показаха невероятна защита, особено заслужаваща да се отбележи, че пазачът "царе" Куик. Съставът на "Лос Анджелис Кингс" включва двама руски хокеисти: Андрей Локтонов и Вячеслав Войнов. Като част от други финалисти - "Ню Джърси Дяволс" - първото Руски собственици на Купата на Стенлии последният шампион може да вземе Иля Ковалчук. В момента играчът напусна NHL. Собствениците на Стенли Купа от Русия - 38 играчи. Три пъти спечели финала Сергей Федоров, което е рекорд сред нашите хокей играчи. Вячеслав Фетизов стана победител в Националната хокейна лига не само като треньор. В продължение на две последователни години, от 1997 г. насам, руски спортен легендата в "Детройт Ред Уингс" на извоюва победа и в един от най-престижните спортни серии в света.

Що се отнася до бъдещите руски шампиони, активно се обсъжда фигурата на Олександър Овечкин, играч на "Вашингтон столици", който играе отлично за повече от един сезон в редовния сезон. Надяваме се, че скоро рейтингът на победителите в "Стенли Купа" ще бъде допълнен от още десетина руски спортисти и нови таланти ще дойдат в настоящия ни национален отбор.