muzruno.com

Fourcade Martin: биография на френския биатлон

Fourcade Martin е един от най-добрите френски биалети. Шампион на олимпийските игри през 2014 г. Мартен е по-малкият брат на не по-малко надарения биатлон Саймън Форкаде.

Ранна кариера

Първоначално родителите дадоха двамата братя на секцията за хокей, но тъй като тя беше далеч от дома, те не винаги успяха да вземат децата там. Следователно, Саймън и Мартен бяха прехвърлени в секцията ски бягане. С течение на времето братята се уморили да се движат наоколо и "хвърляха пушките зад гърба си".

Marten Fourcade (снимка по-долу) много успешно дойде в спорта. Началото на дейността му съвпадна с завършването на кариерата на легендарния биатлер Рафаел Порет, който реши да напусне ски и да се заеме с треньор. В много от интервютата си Мартин заяви, че Поирец е неговият идол.

През първите две години Форкайд не се отличаваше като нещо специално. Винаги успял да влезе в точковата зона, но нямаше победи и медали. Нищо чудно, че те казват, че биатлонът се смята за "възрастен" спорт. Постиженията на норвежкия Bjoerndalen на последната Олимпиада само потвърждават това.

огнище на отворени огнища

Сезон 2009-2010

Fourcade Martin стана известен през 2010 г., когато спечели среброто в масовия старт на Олимпиадата. След това той спечели три пъти в състезанията за Световната купа. Веднъж в Контиолахти и два пъти в Осло. Това му позволи да заеме пето място като цяло. Брат му стана седмият.

Сезон 2010-2011

За "Форкайд" беше успешен сезон. Той започна с три хитове в топ 5 в Остерсунд. След това той зае второ място в Ruhpolding и в трите състезания. И спечелването на масовия старт във Форт Кент и Антцоз му позволи да дойде на Световната купа като явен фаворит.

Благодарение на високата скорост и точност на Мартин, френският отбор зае трето място в смесеното реле. Самият Форкайд имаше сребърен медал в спринта и златото в преследването (въпреки три пропуски). В края на сезона, биатлотът се класира на трето място в световната купа.

снимки на мартин фоскад

Сезон 2011-2012

Преди началото на сезона, Форкаде Мартин си постави ясна цел - да заеме първо или второ място в масата за отбелязване. Тази задача започва да изпълнява незабавно, на първия етап, спечелването на състезанието за преследване и индивидуалната раса. Още преди края на сезона стана ясно, че състезателят ще заеме първо място в класирането на Световната купа. Освен това, Мартен получава Малки кристални глобуси в преследване и спринт.

Сезон 2012-2013

Тя бе открита от победата на французина в шведския Ostersund (индивидуално състезание). В спринта не беше толкова успешно - само на 10-то място. Но тогава Форчайд успя да спечели състезанието в преследване. Последващите етапи не бяха много успешни: французина не заемаше първите места. Причината за това беше нараняването на рамото, което получи в Оберхоф.

биатлон martin fjukad

Липсата на Свенсен в пред-олимпийската седмица в Сочи позволи на Мартен да спечели два състезания от две. В индивидуално състезание за 20 километра, Форкаде пропусна само веднъж, елиминира 60-секундна разлика от лидера - Binbacher. В резултат на това предимството на Мартин в финала бе 7 секунди. В състезанието за спринт в продължение на 10 километра французинът не направи нито един пропуск и уверено зае първо място, като заобиколи сребърен медал Евгения Устугова за 40 секунди.

Последният етап на Световното първенство в Ханти-Мансийск бе триумф на французина. Fourcade спечели състезанието за спринт, като не позволи нито един пропуск. В пасиут той не можеше да постигне такъв успех. Мартин пропусна всеки ход, като направи 5 грешки.

Въпреки редица недостатъци, в края на 2013 г. Fourcade все още надмина своя съперник Свенсен с 421 точки, като по този начин счупи рекорда за броя точки, отбелязани през сезона. Също така, биатлотът спечели "Кристалните глобуси" във всички видове състезания.

биография на Мартин Фускад

Олимпиадата през 2014 г.

8 февруари Мартин Форкаде, чиято снимка е приложена към статията, участва в състезанието за спринт. За съжаление, той му липсваше. В резултат на това спортистът трябва да се задоволи с 5-то място.

На 10 февруари той участва в надбягването, където няма равен. Биатлонистът пропусна само веднъж. В допълнение, технология бягай Мартена Форкаде беше безупречна. Нищо чудно, че той беше първият.

На 13 февруари Мартин участва в индивидуална надпревара в комплекс Лаура. Отново, спортистът - едно пропуснато и второ злато. Второто място бе взето от германския Erich Lesser, а трети от руския Евгени Гараничев.

Всички фенове на биатлон чакаха ожесточена борба между Свенсен и Форкаде. И се проведе на 18 февруари в масовия старт. Дуелът беше много вълнуващ. За да определи победителя, съдиите трябваше да прегледат снимката. Това стана 4-та победа на Свенсен на Олимпийските игри.

Релейна надпревара 4 × 7.5 км завърши олимпийския биатлон. Мартин Форкаде, макар и да е на последния етап, но не може да помогне на френския отбор. В резултат тя не се появи на пиедестала.