Застрахователят е ... Подписване. Застраховател: история на професията

На територията на Руската федерация има "Единен тарифен и квалификационен наръчник", който включва повече от 7 хиляди различни видове професионални дейности. Това е само за тази страна. В света на различни професии много повече. И в Русия има много други специалитети, които не са включени в тази директория, които са доста редки. Понастоящем една професия започва да печели популярност, която малко хора са чували преди. Името му е застраховател. Специализацията е доста търсена на съвременния пазар на труда.

застрахователят е

Застрахователят е "

Името на професията е необичайно за повечето и неразбираемо. По тази причина хората често питат, когато чуват думата "застраховател": "Кой е това?" Междувременно тази сложна дума се нарича една от основните специалности в областта на застраховането. Ако преведете името на професията, това означава "подписване под риск". Това ясно определя професията на застрахователя. Лицето на тази специализация е заета да оценява, описва и отдава квалификации на съществуващите рискове за формирането застрахователен портфейл.

застраховател

Важен фактор в това, както при всяка друга професия, са доходите, основани на резултатите от работата. Той достига доста високо ниво. Но големите пари се свързват с широк спектър от отговорности. Поради тази причина, на въпроса: "Кой е най-поемател" може да се отговори, като просто са изброени всички функции, които извършва: работата със застрахователните договори и правила, анализ на риска, консултации агенти и мениджъри, както и на развитието на техниките и така нататък ..

Застраховател в банковото дело

Тази професия съществува не само в застраховането. Често в банката има застраховател. В края на краищата е трудно да си представим кредитна дейност без да оценяваме рисковете от неплащане на дълг. Институциите, в които работи поемателят, са "Sberbank" или подобни акционерни дружества, които предоставят различни заеми на населението. От тези организации се изисква да имат такъв специалист в своята държава. Банковата подписвачка е квалифицирана, заета оценъчни дейности за определяне на рисковете от неизплащане на заем. Тази процедура задължително трябва да се извършва от всяка финансова институция.

застраховател в прегледите на спестовната банка

Задайте нивото на платежоспособност на кредитополучателя на етапа на вземане на решение за отказ или издаване на заем позволява работата на лице от тази професия. Методите за дефиниране могат да бъдат напълно различни, така че служителят на "Газпромбанк" може да анализира по различен начин от застрахователя в "Сбербанк", чиито рейтинги на кредитополучателите са положителни. Но отговорите на банките за работата на такива специалисти са в състояние да окажат качествено влияние върху размера на заплатите.

В допълнение към отказването на лице, което иска да получи заем, може да се осигури алтернативна възможност за сътрудничество. Тя е съставена при различни условия за кредитополучателя и може да му предложи друга сума. Тази опция е избрана в съответствие с това, което заключението е направено от застрахователя. По тази причина неуспехът не винаги може да се основава на ниско ниво на платежоспособност.

Застраховател в застрахователния бизнес

В тази област специалистът участва в анализа на възможните рискове. Застраховател е лице, упълномощено да формира застрахователен портфейл, има всички права да взема решения.

Не е лесно да заемете тази позиция. Застрахователните компании излагат цял ​​списък от изисквания, състоящи се в притежаването на много технически и практически знания, които кандидатът трябва да притежава. Това знание включва и тези, които правилно анализират и правят мнение за нивото на възможните рискове, условията за регистрация на застраховката и размера на таксите.

застрахователна професия

Застраховател на застрахователни услуги трябва да изпълнява основната задача - това е постигането на положителен финансов резултат без рискове. Това се случва, като се спазват редица правила и алгоритми за действията на специалиста формирането от портфейла.

В резултат на това работата на застрахователя е пряко пропорционална на това дали компанията ще получи добра печалба, или обратно, да понесе загуби.

Оценка на риска по застрахователни договори

Застрахователят е човек, който трябва да направи забелязване на документи сключване на договор рискове и да им възложи подходящи квалификации за дадено съоръжение или лице. Също така определи лицето на дадена професия тарифни ставки и условията, при които застрахователният договор ще бъде сключен, прави заключение за възможността за такива сделки.застраховател в банка

Застрахователят оценява всички възможни рискове за лична и имуществена застраховка. Той разполага с цялата необходима информация за бюджета, формирането на резерви, както и презастраховането и начините за уреждане на загубите. По принцип това е човекът, чийто подпис може да струва хиляди или дори милиони.

Официални задължения

Задълженията на този специалист включват:

  1. Извършване на следните действия:
  2. забелязване на документи от името на компанията;
  3. поемане на рискове за застраховане или презастраховане;
  4. квалификация на рисковете;
  5. определяне на тарифите по тарифи и условия на сделката;
  6. изготвяне на заключение относно възможността за подписване на договор;
  7. създаване на портфолио.
  8. Консултации в области като правото на забелязване на документи и отговорност за подписания подпис.
  9. Оценка на риска.
  10. Принципи на изграждане на застрахователен портфейл.
  11. Правни аспекти на дейността.
  12. Финансова стабилност на предприятието.
  13. Бюджетен контрол.
  14. Уреждане на загуби.

Основни функции

Работата на застрахователя е дейност, извършвана в рамките на следния алгоритъм на действията:

  1. Идентификация на обекта, който трябва да бъде застрахован. Проверка на документи, потвърждаващи правата на собственост, участващи в договора.
  2. Оценка на нивото на риска. Определяне на причините за евентуалното отхвърляне на обекта, ако клиентът е заподозрян да предостави невярна информация.
  3. Решение относно възможността за сключване на договор. Предоставянето на гаранции може да бъде медицинско, финансово или професионално. В този случай важна роля играе анализаторът на експерта, който дава заключение, както и неговият професионализъм в предсказването на евентуалното развитие на ситуацията.
  4. Определяне на списъка на договорните клаузи - както основни, така и допълнителни. Застрахователят е упълномощен да решава коя група рискове да включи предложеното дело. На тази основа той има право да въведе в застрахователния договор тези допълнителни условия, които счита за необходими, и да определи по-нататъшния ход на сделката. Пример за такива допълнения може да бъде сумата или продължителността на транзакцията.застраховател на спестовната банка
  5. Създаване на тарифи, изчисляване на премии. Underwriter извършва собствен анализ и установява суми за обезщетение съгласно нормите застрахователно право и ползите, които вече са приети в компанията. Ако степента на транзакционния риск е висока, коефициентите се увеличават съответно.
  6. Подписване на застрахователния договор.

Умения и перспективи

работа като застраховател

Наличието на аналитично мислене е най-важната характеристика на човек, който мечтае да извършва подобни дейности като застраховател. В историята на професията се казва, че работодателят обръща внимание на това. Специалистът трябва бързо и лесно да се ориентира към тенденциите, които съпътстват застрахователния бизнес, и да познава принципите на формирането на своите продукти. Разбира се, професионалист в своята област трябва да знае чужди езици, обикновено английски.

Застрахователният бизнес в Русия все още има голям потенциал за развитие, поради което перспективите за застрахователи са доста големи. В допълнение, оценителите на риска ще бъдат търсени и в други области. Освен това, опитни служители с опит от 2-3 години могат да разчитат на длъжността ръководител на отдела.

образуване

В Руската федерация най-голямата образователна институция, която обучава своите студенти по застрахователни програми, е Московският държавен институт за международни отношения. Тази институция се занимава с подготовката на застрахователи. Също така има курсове за разширено обучение. Получаването на професия на застраховател може да бъде придружено от по-нататъшна работа, ако станете студент на Института по мениджмънт и предприемачество под ръководството на ГУС.

Факултетите, чието обучение е свързано със застраховането, са в много университети с икономическа пристрастност. Регионалните университети са места, където бъдещите успешни застрахователи могат да получат и дипломи.

Плюсове и минуси на професията

В дейността на застрахователя недостатъците могат да се считат за продължение на заслугите. Лице от тази специалност, за разлика от застрахователния агент, има стабилна заплата, тъй като работи на заплата. Разбира се, застрахователят не може да разчита на големи бонуси, но като противовес на това може да се каже, че той има фиксиран месечен доход. Тези специалисти по правило се включват в персонала на служителите, което означава, че те са социално защитени. Професията "застраховател" означава работа по определен график - с уикенди и празнични дни.

Недостатъците на професията включват факта, че човек, свикнал да работи с фигури и документи, също трябва да може да разговаря с клиенти. Е, най-големият недостатък на професията е, разбира се, отговорността, наложена от компанията.

Избор на водещ застраховател

Изборът на тези специалисти трябва да се извършва съгласно следните критерии.

  • Анализ на историята. Първо, трябва да разберете квалификационното ниво на кандидата.
  • Надеждна репутация. За да се извършват големи и печеливши сделки, застрахователят трябва да бъде уважаван от професионалисти и партньори, ангажирани в тази област.
  • Финансови условия, наложени от кандидата. Също така трябва да се има предвид, че разходите за заплащане на услугите на застрахователя могат да бъдат значителни.