Маркос Алонсо: кариера на испанския футболист, внук Маркитос

Маркос Алонсо Мендоса е испански професионален футболист, който играе на лявата си позиция в английския клуб Челси от английската Висша лига. В състава на сините пиеси под третото число. Играчът е внук на известния футболист на Маритоса от 20-ти век (с пълното име Маркос Алонсо Имас). Преди той е играл в такива известни европейски клубове като испански Реал Мадрид, английски болтън, италиански Фиорентина и Англия Съндърланд. Растежът на играча е 188 сантиметра, теглото - 81 килограма.

Маркос Алонсо

Биография и началото на кариерата на футболиста

Маркос Алонсо е роден на 28 декември 1990 г. в град Мадрид, Испания. Той е студент в Мадрид "Реал" в младежкия отбор, за който говори през периода от 1999 до 2008 г.

Професионалната кариера започва в клуб "Реал Мадрид Б" (известен също като Real Madrid Castilla) през 2008 г. Дебютира на 22 февруари 2008 г. в мач срещу клуб "Alcoron" (прекарано на игрището на всички 90 минути от времето на игра). Като част от резервистите, изиграни до 2010 г. На полето в първия отбор "Galaktikos" се появи само веднъж през 2010 г., когато той замени Гонсало Хигуайна В мача срещу "Расинг" в 90-ата минута на мача.

На 11 декември 2009 г. Маркос Алонсо бе призован в първия "кремообразен" отбор по инициатива на главния треньор Мануел Пелегрини за мача срещу "Валенсия" на стадион Местала. В крайна сметка 18-годишният защитник не беше използван по време на мача.

Кариера в Болтън

27 юли 2010 г. Маркос Алонсо се присъедини към английския клуб "Болтън Уондърърс" от Висшата лига, сумата за трансфера не беше оповестена в медиите. Той направи своя дебют като член на Wanderers в Купата на Лигата в дуел срещу Саутхемптън на 24 август (победа 1: 0). Първият изглед на терена в Премиър Лийг беше на 1 януари 2011 г. в мачтата с Ливърпул в Анфийлд (1-2 поражение).

Първата му гол за треньори бе издадена на 31 март 2012 г. в конфронтацията с "Уулвърхемптън". В края на сезон 2012/2013 Висшата лига, защитникът Маркос Алонсо беше гласувал играч на годината в Болтън, спечелвайки 37% от гласовете на феновете и фенове. Опитът от игрите в Англия формира футболен успех в Маркос. Това често се казва от спортни специалисти и треньори на други клубове. Като цяло, от 2010 г. до 2014 г., Уайт прекара 35 мача и стана автор на пет гола.

Изказвания за "Фиорентина", под наем в Съндърланд

През май 2013 г. медиите започнаха да разпространяват информация, която футболистът Маркос Алонсо скоро ще се присъедини към лилавото. В резултат на това сделката се състоя и испанецът подписа тригодишен договор с Фиорентина.

футболистът на Маркос Алонсо

30 декември, 2013, след като играчът е направил девет официални мача за "лилия", старши треньор на английския "Съндърланд" Гюс Poyet заяви пред медиите, че Маркос Алонсо скоро ще отиде в неговия клуб на заем. Официалният трансфер стана на 1 януари 2014 г.

Маркос Алонсо Слънце

За "Черните котки" дебютира 07 яну у дома триумфално мач (за Карлинг Къп полуфинал) срещу "Манчестър Юнайтед" (2: 1), след като е прекарал пълни 90 минути. Испанецът бе обявен за играч на мача. Като цяло, за "Съндърланд" прекараха 20 мача във всички възможни състезания.

Връщайки се в "Фортънтина", той се превърна в основен играч. 19 март 2015 вкара дебютната гол за "Виола" в мача на Лига Европа срещу "Рома" (3: 0 общ резултат). Той играе тук до 2016 г., участва в 58 мача и в статистиката си има 4 гола.

Маркос Алонсо в "Челси"

30 август 2016 г. испанецът се завръща в Англия, където подписва петгодишен договор с Лондон "Челси". Трансферната цена на Маркос бе 24 милиона паунда.

marcos alonso paxi

20 септември дебютира в мача за Евролигата срещу Лестър Сити, прекара 120 минути в игра (4: 2 в полза на синьото). Четири дни по-късно той игра първия си мач в Премиър лийг - замени националния брат на Сеск Фабрегас в 55-ата минута срещу Арсенал (0: 3 поражение).

Първият му гол за "пенсионери" Маркос Алонсо, проектиран на 5 ноември 2016 г., в победоносен мач над Евертън с 5: 0 на стадиона Стамфорд Бридж. През сезона 2016/2017 стана шампион на Англия. По време на октомври 2017 г. прекара 35 мача за клуба и вкара 8 гола.