Най-добрите атлети на Казахстан са напуснали през 2017 г.

В края на годината някои спортни и информационни публикации провеждат проучване сред читателите си, за да определят най-добрите атлети в Казахстан. В резултат на това всеки портал представя собствена версия на категориите и номинациите. Идентифицирането на най-добрите е процес на постоянни спорове. Ето защо нека да направим собственото си разследване въз основа на средна оценка на всички получени резултати. В тази статия сме събрали най-добрите атлети на Казахстан, чиито имена сега се появяват в световните спортни оценки.

1-во място - Генадий Головин (бокс): 75.3% от гласовете

През 2017 г. известният казахстански спортист - боксьор Генадий Головин (също известен под монокаса Triple G) има само 2 битки. Първият се проведе на 18 март срещу Даниел Джейкъбс за титлата в четири категории (IBF, WBA, WBO, WBC). В същия мач титлата "супер шампион" се играе според версията на списание The Ring. Това също е важно събитие. Генадий Головин вече е шампион във всички изброени статуси. Следователно, казахстанският боксьор само защити титлата си.

Генадий Головин

В професионалната кариера на Golovkin, тази битка е първата от гледна точка на факта, че боксьорът води 12-кръг дуел. Беше трудно. Генадий обаче още веднъж доказва превъзходството на световния шампион в категорията си за тегло.

Вторият дуел се проведе на 16 септември 2017 г. срещу мексиканеца Саул Алварес. В навечерието на битката всички медии в света бяха пълни с новини за факта, че битката е сензационна. Всички ремъци на Генадий Головин бяха пуснати на линията. Съдиите решиха да обявят равенство. Това предизвика много противоречия сред експертите и феновете на бокса. По-рано в кариерата на Казахстан Triple G равенства не бяха наблюдавани.

Генадий Головин прекара невероятно успешна година и заслужава първа линия в класацията на най-добрите атлети в Казахстан.

2-ро място - Kairat Yeraliyev (бокс): 7.3% от гласовете

27-годишният боксьор Kayrat Yeraliyev спечели златен медал на Световното първенство по бокс - 2017 г. в Хамбург, а също така спечели бронзов медал на азиатската първенство в Ташкент в категория петел (56 кг). Побой на американеца във финалите, Kairat Yeraliyev донесе първото злато за страната си на световното първенство.

Карайт Йералиев

3-то място - Аджурек Тантаров (свободна борба): 3.7% от гласовете

Три от най-добрите атлети на Република Казахстан затваря Akzhurek Thanator, който през 2017 г. успя да спечели златен медал на азиатските първенство и бронз на Световното първенство в категория тегло до 70 кг. Преди това спортистът бе отличен с бронз на Олимпиадата през 2012 година. Учудващо е, че в нашата топ награди спечелени от представители на бойни изкуства. Съвпадение? Едва ли.

Акюрек Танаторов

4-то място - Meirambek Ainagulov (гръко-римска борба): 3.1% от гласовете

През август 2017 г. Мейрамбек стана заместник-шампион на света в категория с тегло до 59 кг (състезанието се проведе в Париж). През май същата година гръко-римският боец ​​спечели сребърен медал в азиатския конкурс в Ню Делхи.

Казахстан спечели злато

Много експерти прогнозираха, че спортистът е безупречна победа на Световното първенство в Париж. Оказа се обаче малко по-различно. Мейрамбек Аягулов е млад и обещаващ изтребител. Следователно е напълно възможно през следващата година той да ни достави удоволствие с големи победи.

5-то място - Алексей Lutsenko (колоездене по магистралата): 2,7% от гласовете

Казакската колоездач Алексей Lutsenko

Професионална казахски път състезания по колоездене Алексей Луценко през изминалата година беше златна медалистка от петия етап от обиколка на испания, шампион на Азия в Бахрейн, както и успяха да поведат с бронзов медал в един ден раса Dwars вратата Vlaanderen (Холандия) и триумфално завърши петия етап на "Тур Алмати" (печели 4 последователни пъти ). Впечатляващият резултат от Алексей определено заслужава място по-високо. Но какво можете да направите, ако колоезденето не е популярен спорт в Казахстан.

6-то място - Никита Панасенко (колоездачна пътека): 2,6% от гласовете

Nikata Panasenko колоездач магистрала

Този малко известен велосипедист от Казахстан успя да спечели два златни медала на пистата на Световната купа. Nikita Panasenko наистина впечатли феновете на Казахстан. Това се случи, когато стратегически победи основния си съперник - гръцкият велосипедист Христос Воликакис и стана златен медалист. За този човек бъдещето на пистата за колоездене в Казахстан.

7-то място - Албърт Линдер (вдигане на тежести): 2,5% от гласовете

Албърт Леандър

Алберт Linder - млад щангист от Казахстан, който е постигнал успех в азиатския шампионат през 2017 г. (Ашхабад) в тегло категория нагоре до 69 кг. През същата година, спортистът спечели златен медал в Летния Универсиадата в Тайпе. Основният му конкурент е севернокорейският атлет Ким Мюнг Хек. Алберт обаче успя да го превъзмогне, използвайки само два опита от три възможни.