Казахстан аматьорски боксьор Елеусинов Даниайър

За историята на последните четири летни олимпийски игри никога не е имало боксьор в категорията под 69 кг без участник в казахстанската първа стъпка на пиедестала. През 2016 г. тази факла е взета от 25-годишния спортист Даниер Йелеусинов.

Отивате в бокса

Една от основните звезди на боксови последните години в Казахстан е Yeleusinov Данияр. Биография на спортист произхожда от село Berozino Западен Казахстан регион, където на 13 март 1991 г. е роден. Данияр се интересуват от спорт, на възраст от 9 години и за първи път, обучен от заслужил треньор на баща си, Марат, който по-рано е треньор и по-голям брат на спортист. В 16 години, Diniyar семейството му се премества в Астана, където талантлив млад боксьор има добри перспективи.

Световни и континентални успехи

Първите му младши турнири Yeleusinov Данияр спечелиха още преди ход, който взема участие в Cadet игрите. И през 2008 г., световното първенство по младите хора в Мексико казахстански боксьор е бил в състояние да стигнем до финалите, а година по-късно спечели "злато" на конкурса, така че скоро се превръща поканен в главната националния отбор на Казахстан.

Елеусинов Данийар

Дебютът в турнира за възрастни дойде за Даниар за 2010 г., когато 19-годишният спечели титлата шампион на Казахстан. През същата година боксьорът бе изпратен в азиатските игри в Гуанджоу, където и Елеузинов донесе златен медал. Две години по-късно, състезателят се класира за олимпийските игри в Лондон и там успя да стигне до четвъртфиналите, където италианският Vincenzo Manjacapre загуби. Неуспехът на Олимпиадата "Елеусинов Даниар" напълно коригира на следващото световно първенство. Като част от световното първенство в Казахстан, той уверено достигна до финала, където в ритъма на кубинската Arisnuada Despagne, след като спечели златото.

Победа в Рио и планира да стане професионалист

Стремежът на спортиста за победи и успех му позволи да влезе в Олимпийските игри за втори път в кариерата си. И през 2016 г., в рамките на олимпиадата в Бразилия Рио де Жанейро, Данияр не е равен в категорията на теглото до 69 кг. Казахстан спортист уверено премина през турнирната мрежа, след като спечели във финала срещу Узбекистан Шахрам Гиасов.

Елиузинов Данийър Биография

Част от средствата, получени за тази победа, Даниар изпрати в благотворителност и той помисли за възможно увеличение на бара. В резултат на това сега Елевзинов сериозно обмисля възможността за участие в професионалния бокс, в който проявяват интерес промоутърите от САЩ. Следователно, в близко бъдеще може да се очаква първите битки на един казахстански състезател в големия пръстен.