Виктор Зуев - световноизвестен боксьор

Виктор Зуев е известен боксьор от Беларус. Множество шампион на Беларус, носител на наградите на Европейското първенство и Олимпийските игри.

Кратка биография

Той е роден на 22 май 1983 г. в гр. Витебск, Република Беларус.

Боксът Виктор Zuev се влюби в младостта си. От 9-годишна възраст той започва да се занимава с този спорт и е аматьорски боксьор. След известно време, треньорът му (който никога не се е променил), Анатолий Колчин започва да поставя Виктор в състезанието. Веднага младият боец ​​започнал да побеждава своите съперници. Треньорът обмисли потенциала на състезателя незабавно и скоро тандемът на Виктор и Анатолий Колчин започна да изпробва ново ниво в състезанията.

Спортни постижения

Виктор Зуев започва да печели победи в големия спорт вече на деветнадесет години. През 2002 г. заема трето място на Европейското първенство, което се проведе в град Перм. Тогава светът призна успешния боксьор Виктор Зуев.

През 2003 г. бронзовият медал беше връчен на състезателя на Световното първенство в Банкок.

2004 г. беше особено успешна за Виктор Зуев и Анатолий Колчин. В Атина се проведоха Олимпийските игри, където белоруският спортист зае второ място и получи сребърен медал.

viktor zuyev

През същата година Европейското първенство се проведе в Пула. На второ място спечели сребърен медал от състезателя.

След 2004 г. участието на боксьора в игрите и шампионите е прекъснато за пет години. Той не преставаше да тренира и участвал в състезания, но на по-ниско ниво. Освен това треньорът продължава да подготвя боец ​​за предстоящите световни първенства и европейските първенства.

През 2009 г. Виктор Зуев участва в Световното първенство в Милано и спечели бронзов медал за трето място.

След голямо спортно събитие през 2010 г. беше последвано Европейското първенство в Москва, в което взеха участие и тандемът на Анатоли Колчин и Виктор Зуев. Боецът отново зае второ място и получи сребърен медал.

Между големите боксови състезания спортистът отново беше последван от почивка от три години. През 2013 г. Виктор Зуев участва в Европейското първенство в Минск. Там той заслужено завърши трети и получи бронзов медал.

viktor zuy бокс

Как са постигнати тези резултати

Анатолий Колчин е професионален треньор. Не обучаваше нито един войник, а всеки спортист беше успешен.

За да спечели награди в шампионата, Виктор Зуев трябваше да тренира ден и нощ буквално. Подготовката за спортни прояви трябваше да се проведе повече от 17 часа на ден. Само усърдно обучение, отстраняване на всички възможни удари и методи на защита биха могли да дадат на Виктор възможност да се превърне в истински шампион. В допълнение към участието в световни състезания, боксьорът участва в състезания в Беларус.

Заслужава да се отбележи, че през 2013 г., след като последният треньор на европейското първенство Анатолий Колчин почина. Може би това повлия на решението на Зуев да се оттегли от спорта. Той стигна до необходимите височини за себе си, целият свят го позна. Както каза Виктор, когато нямаше треньор, нямаше боксьор. Да бъдеш професионален спортист е много упорита работа. Виктор реши да даде цялото време на семейството.