Руски играч на волейбол Полетаев Виктор: пътят към успеха

Руският Виктор Полетаев е волейболист на високо ниво. Спортистът е едва на 21 години и той е бил ключов играч на казино "Зенит" в продължение на няколко сезона и участва в руския национален отбор.

Училищни години

Виктор Евгениевич Полетаев е роден на 27 юли 1995 г. в Челябинск. В началото на изследването в училище момчето показа интерес към атлетиката, не съвсем се обръща внимание на други спортове. Въпреки това, в 5-ти клас, по настояване на първия си треньор по волейбол Людмила Алексеевна Тимофеева, забелязал таланта на младия Вити, заминава за спортен клас училище, където той започва да тренира усилено по волейбол съд.

Полетаев Виктор

Като тийнейджър с впечатляващ данни за волейбол, Poletaev Виктор започва да се изявява в регионални и национални състезания, като част от тяхното училище. Силата на атлета във връзка с разузнавачите на игра визия и талант не са напуснали безразлични професионални отбори по волейбол, а в началото на 2012 г., 17-годишният руски подписа първия си договор и ще стане играч на волейболен клуб "Зенит" (Казан).

Млад старт

От първите дни като част от клуба Казан Poletaev Виктор пое водеща роля. Напредъкът и амбиция спортист бе принуден да се привлече вниманието към себе си и към треньорския щаб на националния отбор, който е бил причинен от руснака в хода на първия си сезон на "Зенит".

зенит казан

В резултат на това през 2013 г., Виктор имаше обучение в младежкия отбор на Русия за мачовете на Европейското първенство, което вече премина в ролята на капитан. Руснаците турнира мрежата са много лесни - в екипа на група загубили само 2 комплекта в 5 срещи в полуфиналите победиха Белгия, оставяйки я няма шанс, но на финала и е завладян Полша, успя да се придържат към един набор в мача. В края на турнира Poletaeva Victor бе признат за най-ценен играч в състезанието.

Двоен глобален успех

Благодарение на победата на Европейското първенство, руският отбор бе избран за световното първенство, където беше поканен и Виктор. И на Световното първенство руснаците отново не изпитаха сериозна съпротива, станаха безусловния победител, след като дадоха само два отбора на противниците си в 8 мача. Полетаев отново беше сред най-добрите в турнира, беше избран за диагонал в символния отбор.

Виктор е летял с волейбол

Вдъхновен от успеха, Виктор не спира там, и всичко това в една и съща 2013 взеха участие в световния шампионат на младежта, където състезателите са участвали две години по-стар от руснака. Но това нюанс своите преживявания Poletaev напълно затворен - в трудна борба срещу руския отбор от групата на първо място, че в резултат да стане победител, оставяйки никакъв шанс на Бразилия във финалния мач. Най-младият спортист на конкурса в края на турнира е обявен за най-добър играч на първенството.

Играта е базирана на "Зенит"

Следващият сезон бе отбелязан за волейболния играч на базата на "Зенит". Поради контузия Максим Михайлов Poletaev Виктор влезе в основната част на игрите на "Final Six" Руска първенство с клуба спечели Купата и от националния шампионат. През 2015 г. колекцията от руснаци включваше редица награди. Като част от клуба ", Зенит" (Казан) Виктор за втори път взе трофея в ФА Къп и национални състезания, и помогна на отбора да спечели Шампионската лига, Руска Суперкупа и заема второ място в клубното световно първенство в Бразилия, където Казан загуби във финала само на местната "Крузейро Гардън".

viktor evgenievich летене

С Виктор напредък се виждаше с просто око, всяка година, и през септември 2015 г. той прави дебюта си за основния отбор по волейбол, играе под ръководството на Владимир Алекно в Световната купа. 2016 беше просто още един успех за състезателя. Отново Poletaev Виктор носител на няколко национални награди за втори път в кариерата си спечели Шампионската лига. Въпреки това, не е доволен от размера на игрово време, поради за да се върнете да основе Михайлова, заради това, което не се получи на Олимпийските игри през лятото се съгласи да отиде под наем в Кемерово "Кузбас".

В новия клуб Poletayev веднага показа как е гладен преди играта, допринасяйки за местните успехи и растежа на отбора. В резултат на това в началото на шампионата Виктор за известно време оглавява състезанието на голмайсторите на шампионата. А сега състезателят чака края на сезона да опита отново да спечели място в главния отбор на Зенит.