Алина Талай: биография и спортни постижения

Алина Талай е известна спортистка от Беларус, участник и носител на наградата на Световното първенство.

Детство и младост

Алина е родена през март 1989 г. в белоруския SSR. Израснала е доста активно дете и родителите решили да й дадат дъщеря в спортната секция. Те решиха, че трябва да практикуват атлетика. Бъдещата спортистка не се възпротиви и беше щастлива да посети спортната секция.

След известно време треньорите забелязали, че момичето стои на фона на връстниците си. Оттогава тя започна да отделя малко повече внимание от останалите.

Алина Талай успешно се представя на детски и младежки състезания на местната арена. Минало време и момичето постепенно започна да работи професионално.

Младежка кариера

alina talai

На деветнайсет години тя отиде на първите си състезания, които се състояха извън родния й Беларус. Беше младежки световен шампионат. В успеха на състезателя малко хора вярваха, но успя да се класира за финала. За съжаление във финалите заема само четвъртото място. Въпреки този резултат, момичето продължи да работи усилено.

Година по-късно тя отива на Европейското първенство. За турнира отново се появи Алина като "тъмно кон". Въпреки всичко, Алина се завърна у дома с бронзова награда.

През 2011 г. Алина Талай участва за младежки шампионат на Европа за последен път и този път печели златен медал. Така в двадесет и две години Алина спечели първата си сериозна награда.

Заслужава да се отбележи, че още през 2011 г. тя участва във Втората световна война и спечели на 100 метра с бариери.

Кариера за възрастни

alina talai снимка

През 2012 г. Таллей отива в Турция, където се провежда Световното първенство по закрито пространство. Победителят заема третото място на разстояние шестдесет метра с бариери. През същата година състезателят става втори на Европейското първенство.

Годината от 2013 г. не беше прекалено успешна за млад спортист. Тя спечели само сребърен медал в университета, който се проведе в Русия.

През пролетта на 2015 г. Алина стана европейска шампионка на разстояние 60 метра с бариери и буквално няколко месеца по-късно тя спечели бронз на Световното първенство в Китай. Беларус също се представи на Олимпийските игри в Лондон на разстояние 100 метра с бариери, но напусна турнира на полуфинала. Тя участва и в релето, където белоруският отбор загуби в първия кръг.

За съжаление олимпиадата доведе до разочарование: нищо не спечели Алина Талай. Снимки и видеоклипове от тези състезания показват цялата топлина на страстта и начина, по който спортистът се опита, но за разочарованието на феновете, победата не спечели. Но за нея, по-късно, по време на многобройни интервюта с журналисти, тя не търсеше извинения, но честно призна, че не е готова за състезания.

Лични индикатори

alina talai биография

Както виждате, Алина Талай е доста интересен човек. Биографията на спортиста показва следните лични записи:

• На откритото пространство момичето измина сто метра за 11,48 секунди.
  • На двеста метра надминава за 23.59 секунди.
  • На сто метра с препятствия момичето работи за 12,66 секунди.

Що се отнася до резултатите в стаята, те изглеждат така:

• Шестдесет ярда за 7.31 секунди.
  • Шестдесет метра с бариери за 7,85 секунди. Струва си да се отбележи, че това е най-добрият резултат в историята на Беларус.

От 2008 г. Алина Талай тренира под ръководството на Виктор Мияшников, който е известен съветски атлет.

Може би, ако момичето беше малко по-високо, можеше да спечели повече награди. Много е трудно да се конкурират с високи състезатели, когато ръстът е едва 164 сантиметра. Въпреки това Талай винаги се стреми да спечели и се опитва да се бори до последния. Това се дължи на постоянната природа на момичето, което е способно да постигне определени височини.