Руска биатлонка Олга Вилухина: биография, успех, снимка

Тази много млада, но вече известна спортистка спечели първата си значителна победа на международни състезания през 2006 г. на Световното първенство. Участвала е в младежки състезания, когато е била само на 14 години. Олга Viluhina спечели не само спринт, но заслужи още две медали: в релейна състезание - сребро, в преследването - бронз. Олга Вилухина

Кратка биография

Олга е родена през 1988 г Башкортостан (Меджгоре), 22 март. Родителите й: баща - GV Vilukhin, някога е работил като инженер по строителство, майка - O.V. Вилухин, оператор на местна котелна къща.

Първоначално Олга Вилухина е била ангажирана в ски в спортно училище. Родителите й я доведоха там. Въпреки това, в тази форма момичето нямаше всичко и беше поканена да се включи в биатлон. Това беше забележително събитие в началото на спортната кариера на Оли.

В общообразователната школа тя изучаваше добре, прочела много от детството си. Има любим роман от Paolo Coelho "Единадесет минути".

Олга Вилухина: снимка, първите победи

Безспорният треньор на Олга е Валери Иванов, който сега е съпруг на граждански произход.

Както бе отбелязано по-горе, първата значима победа за спортиста бе световното първенство по биатлон през 2006 г., проведено в Америка (Presque Isle). Там тя не развива само индивидуална раса, където е на 26-то място. В тези състезания се бори с спортисти от високо международно ниво. Трябва да се отбележи, че по това време битборът на Вилухина е бил ангажиран само за 2 години.

Следните сериозни състезания за нея бяха в Мартельо, където се проведоха Световното първенство по биатлон. Но тук не можеше да повтори предишния си резултат и спечели сребърен медал (второ място) в релейното състезание.

Най-успешният в спортната кариера на талантлива спортистка беше Европейското първенство, проведено в Уфа (2009). Тогава Олга Вилухина става четирикратна европейска шампионка сред младите спортисти. На тези младежки състезания момичето успя да се изкачи на пиедестала във всичките 4 етапа на състезанието, като зае първо място.Олга Вилухина: снимка

Големи постижения не са останали незабелязани от представители на националния отбор на страната. Тя е поканена да участва в състезанията в Ханти-Мансийск (купа). По този начин тя е в списъка на шестимата най-добри спортисти и се присъедини към отбора на руския отбор.

Други успехи

Като част от руския отбор момичето първо отиде в Оберхов за тренировъчни лагери, където изведнъж се разболя. В това отношение тя никога не е участвала в състезание по купата и дори е пропуснала някои стадии от Купата на IBU. През сезон 2010/2011 Олга отново участва в първите етапи на Световното първенство, а след това здравето й отново се провали.

След болестта Viluhin спечели два пъти водещите места в спринтове, проведени в Италия и Швеция. Но на Купата на IBU Олга Вилухина остана без награда заради абсурдна грешка, невнимание. Забрави да включи номера си и докато течеха след него, спортистът започна с бързина и се забави за 40 секунди. Точно този път и го отдели от победителя в състезанието.

Сезон 2011-2012. доведоха успеха на спортиста. В Хохфилцен тя спечели заедно с отбора в смесената релейна надпревара и взе бронз в състезанието в Ruhpolding.

През 2013 г. на Световната купа биатлотът Олга Вилухина се изкачи на второ място.

Олимпиада "Сочи-2014"

Олимпиадата в Сочи - първата Олимпийските игри за 25-годишна спортистка. В това отношение никой не й е дал голяма надежда. Въпреки това, той изненада много, когато на състезанието от 7.5 километра спечели олимпийското сребро.Биатлета Олга Вилухина

Тя се чувстваше доста уверена и направи всичко възможно да не се предаде на озаглавената словашка олимпийска шампионка Анастасия Кузмина. Вилухина, след като се е изстреляла перфектно, губи от Кузмина само със скорост.

Олга Вилухина, талантлива жена, в крайна сметка се изкачи на пиедестала след печалбите в релейни състезания (женски и смесени). По право тя е редовна в TOP-10 от най-добрите спортисти в Русия. Вярно е, че все още не е достигнала индивидуална награда от най-висок стандарт. Тя все още лежи напред.