Олга Пилева, биография

Олга Пилева е родствен биатлер, многократно победител в Световното първенство по футбол, световен шампион и носител на два златни медала на Олимпийските игри. След брак тя взе фамилното име на съпруга си - Медведчева, но тя спечели повечето от победите, тъй като е била Пилева.

Ски бягане

Олга Пилева

Олга Пилева е родена на територията на Красноярск в малкото градче Бородино през юли 1975 г. След 10 години започна сериозно да се занимава със спорт, а на първо място само ски състезания. Завършва Академия за физическо възпитание в Омск.

Много от медали, спечелени в състезания юноши и девойки, два пъти стана световен шампион през релето, спечели един сребърен и два бронзови медала в индивидуалните състезания в младшите световното първенство. Треньорът й бе отличен треньор на СССР Александър Грушин.

През 1996 г. в живота на Пилева има важно събитие - раждането на дъщерята на Даря. След като напусне отпуск по майчинство, тя решава да отиде на биатлон, вид спорт, свързан с ски бягане.

Биатлон кариера

През 2000 г. Олга Пилева се съсредоточава върху старта на биатлон. След няколко месеца тя стана една от водещите спортисти в страната.

През сезон 1999/2000 Олга Пилева се изправи на пистата за биатлон.

Вече в третото състезание, в спринт в немското Ruhpolding, тя спечели бронз. На последния етап в руския Ханти-Мансийск отново се представи много успешно за дебютанта. Първи стана вторият в спринта, а третият в състезанието за преследване.

В края на сезона тя зае 20-то място. Този резултат е особено важен, като се има предвид, че през първата половина на сезона Олга Пилева не участва.

Олимпийски успех

биолог Олга Пилева

През 2002 г. Пилева става член на руския национален отбор през зимата Олимпийските игри в американския град Солт Лейк Сити. Първият в програмата беше индивидуално състезание. Биатлонистка Олга Pyleva е убеден, на раса, твърдейки победата, първото три огневата линия премина без грешка, но последният два пъти пропусна в резултат остана без медали, но на 4-то място.

5 секунди при финала, която загуби за шведката Магдалена Форсберг, който също два пъти пропусна последния завой, победителят бе немският Андреа Хенкел.

Короната за състезанието "Прах Спринт" този път не й донесе медали. Пропуснатото на гишето и ниската скорост в хода на разстоянието позволиха да заеме само осмото място. Победителят - друга германка Кейти Вилхелм - Пилева загуби повече от минута.

Но биатлета Олга Пилева не се отказа, чиято биография радикално се промени на 16 февруари 2002 г. Тя стана олимпийска шампионка. Въпреки, че най-напред всичко се оказа невисоко розово, на разстояние, което остави на 8-то със закъснение от повече от минута и направи грешка в първата стрелба.

Въпреки това, в бъдеще, несъмнено стрелба и висока скорост й позволиха да избухне в лидерите. В последната обиколка Пилева тръгна с Вилхелм. На около 9,2 километра руската жена издърпа за 5 секунди, в крайна сметка успява да запази това предимство. На този ден тя спечели първия си златен олимпийски медал.

Но това не беше краят на успеха на биатлонистите, на Олимпиадата в САЩ, тя също спечели бронз в състезанието за отборна релета. Пилева избяга на първия етап. Галина Куклева премина палката на своя съотборник в ранга на лидера на състезанието. Русия обаче не успя да запази първото място. Куклева напълно се провали на щанда, отиде в две наказателни кръгове и прекоси патрона до седмата. Светлана Ишмуратова и Албина Ахатова, които избягаха на последните етапи, как биха могли да се опитат да подобрят ситуацията. В резултат националният отбор взе бронз.

Олимпийските игри във Ванкувър

Олга Пилева снимка

Вторият златен медал в олимпийския биатлон Олга Пилева, снимката на който беше украсен по онова време с корицата на всички вестници, спечели на мачовете във Ванкувър. Вярно е, че е възможно да свети само в състезанието на отбора. В релето.

По това време Пейлева вече имаше име Медведцева, а на третия етап изпълняваше. Спортистите в етапите преди нея за двама прекараха само две наказателни касети.

Олга несъмнено и успешно предава част от състезанието. С триумфа на онзи ден Олга Зайцева завърши. Френският национален отбор, който се класира на второ място, изостана с повече от 30 секунди. Бронз отиде в германския национален отбор.

На крачка от Световната купа

биологът Олга Пилева биографияПрез сезон 2003/2004 Pyleva заслужено се смята за един от лидерите на световния биатлон, всяка раса, потвърждаващо този статут.

През този сезон тя успя да спечели 6 победи на Световното първенство. Веднъж спечелих индивидуално състезание и масов старт и два пъти със спринт и състезание на преследване Олга Пилева. Снимките на спортисти с медали в ръцете им започнаха да се появяват по-често. През този сезон тя наистина претендира за победа в Световната купа, но за да надмине резултатите на норвежките Лив Грета Порет тя не успя. Пилева е втората.

През следващия сезон нейното звездно представление продължи. Но този път Pyleva стана едва третият в генералното класиране, губейки доста немски Кати Вилхелм. Един от основните му съперници. Победата през този сезон бе спечелена от французойка Сандрин Бей.

Олга Пилева завърши професионалната си кариера в големия спорт през 2010 г.

Личен живот

биатлолог Олга Пилева снимка

Дъщерята на Даря е била на Пилева от първия й съпруг, когото тя разведе през 2002 г. В комбинация Евгений Плелев беше и треньорът й.

Вторият път се ожени за известния биатлор Валери Медведецев, олимпийският шампион в Калгари през 1988 г. в състезанието по релета.

В момента те вече са имали три деца. Този син Арсений и дъщерята Джулия и Олга. Последният е роден в края на 2014 г.