muzruno.com

Награден фонд на Световното първенство по плуване Александър Красник

Победителят в световното първенство по плуване през 2017 г. Александър Красних едва сега започва спортната си кариера, но вече има зад него награди от най-големите международни турнири и участие в Олимпийските игри. Вътре в страната спортистът стана най-силният на 200 и 400 м свободен стил, спечелвайки национални първенства за две последователни години.

От пръстена до басейна

Новата звезда на световното пътуване Александър Красни е родена в Бугулма, Татарстан, в интелигентно семейство учители и геофизика. Саша беше болезнено дете и на седем години родителите му го дадоха на бокса, където треньорът му стана Марат Котлубаев. Първата му награда бе спечелена от Александър в боксовите състезания.

Въпреки това, скоро в училището, където учи червено, беше назначен в плувния участък и момчето започна да комбинира пръстена с басейна. Първият наставник на Александър беше Лилия Смирнова.Александър Червените плуват

За четвъртата класа да се комбинират такива различни видове спорт стана неловко, особено, тъй като не е необходимо да се забравя за обучение. Александър направи избор в полза на плуването и не загуби. След като достига определено ниво в развитието си, той се премества в групата към Сергей Кузнецов, който го е превърнал в международен спортист.

Младежкият период

До 2013 г. напредъкът на Александър Красни в плуването се наблюдаваше на национално ниво, а татарският спортист започна да бъде призован в руския национален отбор. По това време той решава своите предпочитания и спортна специализация, спирайки на средни разстояния в свободен стил. Корпоративната дисциплина беше двуседмична.

олимпиада по плуване Александър Редс

Първата международна победа, Александър Красних, чието пътуване стана работа, спечели на младша възраст, спечелвайки сребро на Европейското първенство през 2013 г. След това той бе пред британския Джеймс Гай, с когото повече от веднъж трябваше да се състезава в бъдеще.

Възрастните победи

До 2014 г. Красник Александър Владимирович вече е член на националния отбор по плуване и отиде на първия си турнир за възрастни, който беше Европейското първенство. Като част от отбора, той стана сребърен медалист на шампионата на континента в релето 4 х 200 метра свободен стил.

През същата година Александър защитаваше честта на страната на Световното първенство по плуване на къси води. Този път обаче участието му бе ограничено само до предвождащи плувци, които очевидно бяха недоволни от младия спортист. Независимо от това, това не му попречи да получи добре заслужена бронзова награда.

До 2015 г. имаше забележимо превъзходство на Александър Червените на средни разстояния в свободен стил. На руското първенство той спечели състезанието на разстояние 200 метра и повтори това постижение на по-малко познат четиристотин квадратни метра.

Въпреки присъствието на силен състезател в лицето на Данила Изотов, Красник повтаря "златното" удвояване на следващата година, ставайки четирикратния шампион на страната. Така той е избран да участва в основния турнир от четиригодишния период, който ще се проведе в Рио през 2016 г.

Неуспех и триумф

За член на руския национален отбор по плуване Александър Краснич, Олимпиадата не беше най-успешният старт. Той не можеше да се класира за финала на 400-метровия свободен стил, заемайки последното 15-то място. Резултатите на любимото разстояние от 200 метра бяха по-успешни, но тук той остана извън първите три места, като зае осмо място.

Александър успя да се възстанови на Световното първенство по плуване на къси води, което се проведе четири месеца след Олимпийските игри. Той спечели две индивидуални награди и поведе мъжкия отбор към победа в релето 4 х 200 метра.

Пикът на резултатите от червените пада през 2017 г. На Световното първенство по водни спортове той постави личен рекорд в финала на състезанието на разстояние 200 метра с плетене на една кука. Спортистът от Bugulma загуби само за Sun Yan и Taunli Haas, след като спечели бронзова награда.Красних Александър Владимирович

Заслужава да се отбележи, че той успя да се измъкне от стария си съперник и световен шампион на Джеймс Гай от 2015 г.

Сега Александър е само на двадесет и две години и е готов за нови спортни успехи и успешно представяне на следващите олимпийски игри.