Известният руски гимнастик Алексей Немов: биография и спортна кариера

Алексей Немов е гимнастичка, която е един от най-известните руски спортисти. По време на кариерата си той става четирикратна олимпийска шампионка, още пет пъти печели на световното първенство. След като напуснах спорта, започнах журналистиката.

Биография на спортиста

Алексей Немов, чиято снимка може да се види в тази статия, е родена през май 1976 г. в малкото градче Барашево в Мордовия. Скоро той и майка му се преместили в Толиати.

На шест години бъдещият олимпийски шампион е стигнал до гимнастическа група, която се проведе от известната треньорка Ирина Шестакова. Шест месеца по-късно той стигна до друг наставник - Павел Денисов.

Въпреки добрата координация на движенията, младият Немов не можеше да се похвали с добри физически данни, така че скоро той бе прехвърлен на друг треньор - Юджийн Никола. Той беше този, който можеше да види истинския талант на Алексей.

За Немов беше много трудно да комбинира интензивно обучение и училищни дейности. Поради често отсъствие и слабо представяне той е принуден да промени няколко средни училища.

Алекси немс

Спортна кариера

За първи път за Немов започна да говори през 1989 г., когато 13-годишната гимнастичка спечели уверена победа в младежкото първенство на СССР. Оттогава Алексей стана редовен участник в различни международни състезания, в които спечели много пъти не само в отделни типове, но и в абсолютна класификация.

Световната купа 94 в Дортмунд гимнастичка спечели златен медал в отборното състезание, а година по-късно Александър Nemov спечели трезора на световното първенство в sabae.

На Олимпийските игри в Атланта спортистът стана един от любимите на състезанието, от които се очакваха само медали. И надеждите на треньорите и феновете бяха оправдани повече от пълни. Алексей Немов в Атланта успя да спечели шест медала, между които и две златни - в отборното състезание и за скок на базата.

Успешно казано в междулинейния период руската гимнастичка отиде в Сидни безусловно любима. И той блестящо потвърди статута си, като отново се превърна в двукратен олимпийски шампион - навсякъде и в упражненията на напречната греда. В допълнение към златните медали, Алексей спечели още един сребърен и три бронзови медала в Сидни.

реч Nemov от Олимпиадата през 2004 в Атина, е запомнен най-вече скандал. След представянето на руснак на напречната греда, където той изпълняваше много сложни елементи, съдиите го изложиха много подценени. Фенове в публиката бяха много ядосани, те протестираха със силен съскане и рев, докато Алексей Немов лично излязоха при тях и помоли за спокойствие.

Алекс Немов снимка

В резултат на този скандал, гимнастичката беше леко повишена със среден рейтинг, но все още остана без медали. Също така след този инцидент има някои промени в системата на оценяване на съдиите за гимнастически изпълнения.