muzruno.com

Руски късометражен играч Elistratov Semen: биография, спортна кариера, личен живот

Елистратов семен Андреевич - известен руски късометрач. Той е шампион на Олимпийските игри, многократно победител в световни и континентални първенства.

биография

Елистратов семен е роден през 1990 г. в Уфа. От ранна възраст момчето е много активно и се движи, така че родителите са решили да го напишат в спортната секция. В началото Семьон посещаваше класове по таекуондо, но шест месеца по-късно насочи вниманието си към такъв спорт като кратка писта.

Един от първите, които признават таланта на младия спортист, е бил треньор Андрей Максимов, който в момента е наставник Elistratova. Беше под негово ръководство, че Семьон от обикновения обещаващ младши се превърна в звезда на световната слава.

Въпреки много натоварен график на обучение Yelistratov успя не само добро да завърши училище, но също така и да влезе в Института по физическа култура, за да се получи диплома и лиценз треньор магистърска.

Спортна кариера

Според традицията на спортното училище, първите късометрачи получават първите кънки като подарък от известни спортисти. Semyonu те взеха от ръцете на Джулия Чачина, която в един момент стана носител на наградата на Европейското първенство. Това също служи като стимул за Елистратов за твърдо обучение.

Елистратов серия къси писти

Младият спортист показа сензационни резултати за възрастта си. През 2003 г. 13-годишният Саймън Yelistratov, шорттрек, че вече по това време е на първо място в живота си, квалифицирано стандарт за титлата майстор на спорта, а от 16 години насам - дебютира в Световната купа.

След като през 2007 г. късометрачният играч на Уфа спечели сребърен шампионат на Русия във всичко, той бе приет в националния отбор. Именно от този момент стартира спортната кариера на Елистарова. Участва във всички международни състезания. Също така, 20-годишният играч на къси песни е на руския тим за Олимпийските игри във Ванкувър, където не е в състояние да пробие в топ 20.

Първите успехи в международните арени дойдоха в Семьон през 2012 година. Той става трикратна победителка на Европейското първенство на разстояние 1,5 и 3 километра, както и навсякъде.

Година по-късно Yelistratov добавя към колекцията си от награди сребърен медал на световното първенство, както и три награди на УЕФА, сред които е златен - за състезанието на релето.

Олимпийската година беше за руския спортист в буквалния смисъл на злато. Той става носител на два пъти на Европейското първенство, така че от дома игри в Сочи Yelistratov Симон дойде в страхотна форма. И не е чудно - това стана олимпийски шампион в щафетата, където руския отбор успя да победи основните конкуренти за златен медал - екипът на Холандия.

През 2015 г. Елистатов получава ново заглавие - става световен шампион. В допълнение към континентален шампионат той донесе шест награди, сред които е златото за короната за него щафетата.

През следващия сезон Елистатов семен става трикратна победителка в Европейското първенство, както и световен рекордьор на разстояние 1000 метра.

Yelistratov семена

Поради молодонството, открита при допинговите тестове, руският спортист бе принуден да прескочи световната купа през 2016 г. На 21 април отстраняването на Елистаров е оттеглено и той може да продължи да играе на Световното първенство и други турнири.