Скейтър със скорост Олга Фатулина: биография, спортна кариера, постижения

Олга Фатулина, чиито биографии и спортни постижения са представени в тази статия, правилно се смята за лидер на руския национален екип за скоростни пързаляне. Той е световен шампион, носител на наградите на Олимпийските игри и многогодишен носител на рекорда на страната.

Биография на спортиста

Олга Фатулина, чиято снимка може да се види по-долу, е родена в началото на 1990 г. в металургичната столица на Русия - Челябинск. До третата степен момичето нямаше абсолютно никаква мечта за спортна кариера, докато Светлана Журалева дойде да работи за училището си. Под нейно ръководство бе родена нова звезда на руски скоростен кънки.

Първоначално Олга не взе сериозно тези обучения. Но с течение на времето, когато се появиха първите успехи и награди, осъзнах, че скоростното пързаляне за нея дойде на преден план в живота.

биография на олга fatkulina

За днес спортистът има много руски и международни заглавия. Също така Олга Фатулина е автор на националните рекорди на Русия на разстояние 500 и 1000 метра, както и на спринтовете наоколо.

Първи професионални успехи

През 2008 г. Олга Фатулина участва за първи път в юношеските световни първенства, където се състезава на четири различни разстояния - 500, 1000, 1500 и 3000 метра. Най-успешно бе състезанието за километър за млада руска жена - тя спечели бронзов медал.

Този резултат позволи на Fatkulina да се състезава на руското първенство през 2009 г. И Олга действаше сензационно, след като се справи в борбата с по-зрели и изтъкнати съперници, за да заеме високото четвърто място. През същата година с Световното първенство Junior, тя носи само три медала: два бронзови над разстоянието в 1000 и 1500 м, както и злато - 500-metrovku.

От 2010 г. Олга Фатулина - един от лидерите на руския отбор. В същото време дебютът на един спортист се състоя на Олимпийските игри. За съжаление, във Ванкувър, Олга, на разстояния от 500 и 1000 метра, не успя да се изкачи над 20 места.

олга фасткулина

През 2011 г. Fatkulina спечели златото на руския шампионат на двете разстояния и спечели състезанията за спринт. Тя показва най-добри резултати и някои от тях са станали нови национални записи.

2013 донесе нови постижения и титли на руския спортист. Неочаквано за всички на Световното първенство в бъдещата столица на олимпийските игри в Сочи, Олга Фъкулина спечели първото от 1996 г. за своя отбор златен медал в състезанието за километър. Тя може да надмине най-известните скейтъри в света, включително Уст от Холандия и Nesbit от Канада.

В допълнение към този триумф, в колекцията на наградите на Олга се добавя бронз за разстояние от 500 метра.

2014 Olympics

Подготвяйки се за олимпиадата вкъщи, Олга Фатулина в руския национален отбор започна през пролетта. Преди състезателят беше трудна задача - на домашната арена трябваше да се представят на най-високо ниво. Освен това Adler-Arena беше за нея кола, тук преди година Олга стана световен шампион.

olga fatkulina снимка

Според резултатите от състезанието, Fatkulina стана девети в състезанието от 1500 м и спря на стъпка от пиедестала на разстояние километър, заемайки четвърто място. Но без медал, Олга не остана - на 500 метра тя успя да спечели сребърен медал, като загуби във финала на южнокорейски спортист само 0.36 секунди.

След олимпийската рецесия

След успешно представяне на олимпиадата в Сочи, два последователни сезона, за съжаление, не донесоха нови титли и големи победи на Олга Фатулина. През 2015 г. тя се задоволява с петото място в световното първенство, а на дванадесетата - със Световното първенство. През следващия сезон, Олга заема само шесто място в спринта на Световното първенство.

Fatkulina фенове смятат, че този планиран спад mezholimpiysky форма игра, но по-близо до Игрите през 2018 г. лидерът на руски кънки ще започнат да се показват резултатите, които ще позволят на руската спортист отново да спечели медали в различни състезания.