Светлана Црукаева: спортни постижения и биография

Црукаева Светлана е един от най-известните руски халфове. Тя е собственик на много международни награди. Редовен участник и носител на награди от много турнири и състезания. Статията разказва историята за нейния спортен успех.

Ранни години

Бъдещият шампион се появи през зимата на 1987. Момичето не се различаваше от връстниците си, но хобите не бяха същите като за всички. Момичето за първи път стана пристрастено вдигане на тежести. Светлана Црукаева се притесняваше, че родителите и роднините й не биха разбрали уроците й и реши, че няма да каже на никого нищо. Както знаете, цялата тайна става очевидна. Родителите научили, че момичето се занимава с подобен спорт и не се намесва в нея. Спортистът беше изненадан от този обрат на събитията.

Между другото, Света бе смятана за една от най-обещаващите спортни жени на нейната възраст. Още през 2002 г. печели първото златно отличие, въпреки че е само на петнадесет години. През следващата година момичето отново спечели златото на шампионата на Русия. Трябва да се отбележи, че това са състезания на младежки и младежки нива.

Кариера за възрастни

Светлана Црукаева

През 2006 г. Светлана Црукаева дебютира в конкурси за възрастни. По това време тя е само на деветнайсет години, но тя успя да спечели сребро на Световното първенство през 2006 година. Въпреки факта, че никой не я е видял като кандидат за медал, руската жена успя да докаже обратното на всички. Много изненада всички Светлана Црукаева. Снимки и видеоклипове от тези състезания показват цялата топлина на страстта и радостта на спортиста.

Година по-късно момичето отново печели сребърен медал на Световното първенство. През същата година спечели златото на руския шампионат за възрастни. Светлана по това време само на двадесет години и тя е сред най-обещаващите спортисти в страната.

През 2008 г. момичето ще получи златен медал на руския шампионат.

През следващите години състезателят ще спечели няколко награди на световното и европейското първенство, но няма да спечели нито един златен медал.

2011 г. ще бъде много важен в кариерата на младия тенденционер.

Златната година

Царукаева Светлана

През 2011 г. Светлана Црукаева отива на Световното първенство, което се провежда във френската столица. Букмейкърите бяха сигурни, че руската жена ще се състезава за пиедестала, но имаше малка вероятност тя да спечели злато.

Въпреки всичко Tsarukaeva успя не само да спечели злато, но и да запише световен рекорд. Тя подаде на тегло 117 килограма. В допълнение към успеха на международния турнир, момичето спечели главната награда на шампионата на Русия. Турнирът се проведе в Пенза. Е, струва си да се отбележи среброто на европейския форум.

Олимпийските игри

Светлана Црукаева биография

На тях Първите олимпийски игри момичето се върна през 2008 г. в Пекин. Състезанията се провалиха, защото руската жена дори не успя да завърши тренировката и веднага беше сред онези, които напуснаха турнира.

Неуспехът бе отписан за младостта и за прекомерно вълнение. Каквото и да беше, тя не пусна ръцете си, но продължи да се подготвя за други състезания.

Четири години по-късно Црукаева лесно се квалифицира и печели билет за олимпиадата в Лондон. По това време тя вече се смята за една от любимите на летните игри, защото преди година спечели Световното първенство и определи световен рекорд там.

Всеки очакваше злато от момичето, но не можеше да оправдае надеждите си. В резултат тя спечели сребро. У дома възпроизвеждането беше възхвалявано като успешно. Момичето все пак вярва, че може и трябва да е показала много по-добър резултат в тези състезания.

Светлана Црукаева: личен живот

Светлана Црукаева снимка

Личният живот на един спортист не е толкова богат, колкото спортната кариера. Самото момиче обединява това с факта, че тя е изцяло фокусирана върху спорта.

Въпреки обучението по вдигане на тежести, момичето е голям фен на литературата. В много интервюта тя заявява, че тя обожаваше четенето на стихове на Балмон.

Както всички дами, тя обича цветя и готвачи. Светлана е казала повече от веднъж, че тя обожава сладките и се отнася към близките си към тях.

Най-топлото нещо, което момичето казва за майка си. Спортистката във всички интервюта заявява, че това е основният и най-важен човек в живота й. Мама е човекът, който винаги е подкрепял поддръжника.

Момичето не е омъжено. Струва си да се отбележи, че професионалната кариера завършва, което означава, че скоро Светлана вероятно ще намери човека, с когото ще свърже живота си.

Държавни награди

Светлана Црукаева личен живот

Имайки предвид, че Светлана Црукаева е спечелила много награди за кариерата си, правителството на Руската федерация не може да не пропусне да забележи това.

След завръщането си от Олимпийските игри в Лондон атлетът получи медал от Ордена за заслуги за отечеството.

Също така може да се отбележи, че тя е майстор на спорта по вдигане на тежести.

Кратко описание на личността

Всъщност, невероятна спортистка Светлана Црукаева. Биографията на момичето е изпълнена с много различни събития, сред които има важни победи и обидни поражения.

Въпреки всичко, тя винаги ще слезе в историята на руското вдигане на тежести като една от най-успешните спортисти.

Доста рядък случай, когато навън крехкото момиче е в състояние да достигне такива височини. Самият спортист свързва тези успехи с характерния склад на бойците.

Тя е една от малкото руски спортисти, които бяха признати за най-добрите в списанието Световно първенство по вдигане на тежести. Това събитие е от 2011 г.

Светлана Црукаева е несъмнено един от най-добрите взиматели в историята на постсъветската Русия.