muzruno.com

Татяна Каширина: личен живот, биография

Татяна Й. Каширина е една от най-известните спортисти на Руската федерация.

Ранни години

Бъдещият шампион е роден през зимата на 1991 година. Родиното място беше предградието на Москва, където прекарва цялото си детство. От ранна възраст, момичето се открояваше с кожата си срещу връстниците и този фактор играеше решаваща роля при вдигането на тежести.

Родителите на Таня са били против нея да прави този конкретен спорт, но момичето е непреклонно. Поради това тя отдавна е била подложена на подигравки на съученици и това почти доведе до факта, че Татяна почти изостави спорта. Но треньорите в секцията успяха да убедят младия спортист да не прави това и, както се оказва по-късно, момичето направи правилния избор. Години по-късно, все още често се сблъскват с неразбиране на приятели и роднини Татяна Kashirina. вдигане на тежести за нея ще бъде работата на целия живот.

Това е една от най-обещаващите спортни жени от своето поколение, които на осемнадесет години отидоха на световния шампионат за възрастни. Там се очакват малко от нея заради младата й възраст. И въпреки факта, че никой не вярваше в момичето, успя да спечели сребро. От този момент започна професионалната й кариера, която ще бъде изпълнена с положителни моменти.

Кариера за възрастни

Татяна Каширина

През 2009 г., когато Татяна Каширина стана участник в световния шампионат за възрастни, тя успя да постави няколко документа за младежи наведнъж. През същата година отишла на Европейското първенство за възрастни и спечели първото място там.

Следващата година също стана успешна за млад спортист. На деветнайсет години ще спечели златото на световното първенство в Анталия и ще защити титлата на най-добрия влекач в Европа, спечелвайки злато на състезанията в Минск. В Турция спортистът е поставил световен рекорд в категорията на тегло над 75 кг, вдигайки бара с тегло 145 кг.

През 2011 г. руснакът ще спечели среброто на световното първенство и отново ще спечели златото на Европейското първенство 2011, което се проведе в Казан. През същата година тя ще спечели Купата на президента.

През 2012 г. Татяна Каширина отново ще бъде първата в европейското първенство. Година по-късно тя води Световното първенство, което се проведе в Полша.

2014 ще бъде много успешна за момичето, което по това време ще бъде само на двадесет и три години. На Световното първенство тя ще може да постави пет световни рекорда в допълнение към златния медал. През същата година Каширин ще спечели златото на европейския турнир, който ще се проведе в Израел. За една година отново ще спечели златото и ще стане четирикратния носител на световното първенство. През 2015 г. Татяна става шест пъти победител в европейските първенства.

В допълнение към международните турнири, Kashirina е многократно победител в руските шампионати.

Олимпийските игри в Лондон

татяна каширина вдигане на тежести

През лятото Kashirin е подходящ за един от претендентите за златна награда. Тя наистина ще се представя много добре и ще постави три световни рекорда наведнъж, но въпреки това няма да може да спечели злато. Тежестта ще спре стъпка от победата и ще даде път само на китайската жена Джоу Лулу. Заслужава да се отбележи, че представител на Небесната империя ще определи нов световен рекорд.

Въпреки последното второ място, Татяна ще получи държавна награда.

Физически параметри на притеглител

татяна юриетена каширина

Спортистът има доста голяма физическа форма, без която всъщност няма нищо общо с вдигането на тежести. Невероятно силно момиче Татяна Каширина. Растежът, теглото ни карат да разберем защо е многократният носител на европейските и световни първенства. Височината му е 177 сантиметра, а теглото му е 102 килограма. Тя изпълнява в категорията над 75 килограма.

Татяна Каширина: вдигане на тежести, личен живот

Татяна Каширина Височина на тежестта

Информация за личния живот на момичето не е толкова, колкото бихме искали. Това се дължи на факта, че тя е изцяло фокусирана върху спортната кариера.

Известно е, че посвещава цялото си време само за тренировки, защото планира да стане един от най-добрите в каросерията в света. Независимо от факта, че родителите са били първоначално против подобни спортове, Каширина е благодарна на тях: те не пречат на развитието на кариерата си. В многобройни интервюта тя многократно заявява, че още не е срещнала човека, с когото е готов да прекара остатъка от дните си.

За да сте сигурни, че момичето наистина е съсредоточено върху спорта, достатъчно е само да погледнете графика си:

• В 8:30 часа изкачването.
  • Закуската е в 9:00 часа.
  • В 11:00 - обучение.
  • В 17:00 - обучение.
  • В 20:30 - вечеря и излизайте.

Можете да видите, че Татяна Каширина няма време за личния си живот. Вдигането на тежести отнема почти цялото свободно време.

Награди и постижения

татяна каширина вдигане на тежести личен живот

Както споменахме по-рано, Татяна Й. Каширина е многократно шампион на света, Европа и Руската федерация.

Освен това, за изпълненията си получава няколко държавни награди. В нейната колекция има медал на орден "За услуги на отечеството". Тази награда получи на второ място на Олимпиадата в Лондон. Тя също бе отличена Удостоверение за чест Президент на Русия. Дипломата Татяна Каширина получи за спортни постижения, както и за приноса й за развитието на спорта.

Кратко описание на личността

Татяна е позната навсякъде по света. Нейната задача е не само да спечели златни медали на състезания, но и да въведе спор за масите. Момичето се опитва да направи всичко, което децата се интересуват от спорта и редовно се занимават с него. Татяна Каширина е сигурна, че вдигането на тежести заслужава много повече внимание от медиите и популяризирането.