Ислям Тимуржиев е роден на 9 януари 1983 г. в град Назран, в Чечения-Ингуш АССР.

Живот и младеж

Ислям Тимурвиев

Според спомените на родителите, ислямът винаги е бил тихо дете и боксът бил отвлечен едва на дванадесет години, а само защото нямаше други части в града. От първите сесии треньорите забелязали, че ислямът стои на фона на останалите момчета с добра техника и ефективност. Първият треньор на Тимуржиев беше Башир Еволев, който направи много за него, както самият боец ​​често забелязва.

Вече на 16 г. младият боксьор отива на първия си голям турнир. Това беше тази конкуренция стана началото на професионалната спортна кариера на Ислям Тимуржиев.

Ранна фаза на кариерата

ислам тимурична болест

През 1999 г. момчето спечели Европейското първенство, на което присъстваха и кадетите. През следващите няколко години спортистът продължава да тренира и участва в по-маловажни състезания. Но вече през 2001 г. Ислям Тимуржиев на 18-годишна възраст отива в Европейското младежко първенство. На това първенство едва няколко очакваха големи резултати от руския боксьор, но, противно на всички прогнози, той спечели. През същата година 2001 младият боксьор ще спечели още една награда - статута на шампион на Русия сред своите връстници. През 2003 г. ислямът отново спечели в състезания, където войниците се противопоставят един на друг. През същата година заема трето място в руското първенство сред възрастните. Тимуржиев по онова време е бил само на 20 години и е предсказал голямо бъдеще в спорта. През 2004 г. тежката категория ще се обобщи в ранната си кариера и ще спечели руското първенство. Такива успехи изглеждаха невероятни за 21-годишен боец. За честта на боксьора, той не спря, но продължи да се развива и да продължи напред.

Късен стадий на кариера

боксьор Ислям Тимурзиев

Очакваше се, че 2005 г. ще бъде най-успешният в кариерата на боксьора Ислям Тимуржиев. Като се има предвид формата, който атлетът е написал, много анализатори са предвидили много победи тази година.

Ислямът е поканен в руския национален аматьорски боксов отбор и участва в Световната купа, която се проведе в Москва. Този турнир ще спечели руския отбор, а най-якият мач ще бъде финалът, в който Ислям Тимуржиев и кубинският атлет Одание Солис ще се съберат. Обикновено руснакът завършва повечето си битки с нокаути, но тук той ще може да спечели само по точки, които много го разстроиха, както самият той признава след известно време.

Важно е да отбележим, че всички битки на Ислям Тимуржиев бяха невероятно зрелищни. Девет от десетте битки спортистът завърши с нокаути и това отново потвърди най-високото си ниво.

През 2005 г. в живота на Тимуржиев имаше още едно важно събитие: той получи диплома за завършване на университета. Изглеждаше, че спортистът имаше успешно бъдеще, защото много спортни агенции започнаха да го преследват, които искаха да привлекат исляма към представленията за техния отбор. Въпреки това, всичко се промени в момента, когато се оказа, че боксьорът е болен. Той има не злокачествен тумор в мозъка.

Борба с болестта

Спортистът трябваше да напусне спорта за известно време, за да се освободи напълно от здравословни проблеми. Почти една година е бил лекуван Ислям Тимуржиев. Болестта в крайна сметка беше преодоляна. По това време, през 2005 г., спортистът наистина се възстановява и се връща на пръстена. Въпреки това, както ще стане ясно след няколко години, болестта все още ще се усеща.

Върнете се в ринга

битки на Ислям Тимурзиев

След кратък период на отсъствие Ислям Тимуржиев се завърна на ринга и се класира за Европейското първенство в България. Тъй като боецът наскоро се възстанови от болестта, малцина смятаха, че той наистина може да претендира за местата за награди. Въпреки това, боксьорът Ислям Тимуржиев и неговият екип се замислиха съвсем различно. Както стана ясно в самото начало на турнира, боецът беше в добра форма. В крайна сметка Ислам ще победи в този турнир, който ще стане един от най-запомнящите се в кариерата му.

През 2006 г. състезателят взе участие в Световното първенство, но там не спечели нищо, защото по време на една от битките той счупи ръката си.

Следващият голям турнир за Тимуржиев ще бъде руското първенство 2007, където ще заеме второ място. Този турнир беше даден много сериозно на боксьора, тъй като той го постави в лоша физическа форма. През 2007 г. той стана участник в шампионата в Чикаго, но там завърши представянето си на четвъртфиналите. На носа имаше Олимпиадата в Пекин.

Олимпийските игри 2008

Състезанието ще бъде катастрофа за 25-годишния боксьор. Спортистът загуби първата битка срещу Дейвид Цена и бе принуден да спре участието си в турнира. Битката с Давид беше доста двусмислена, но съдиите дадоха победа на противника на исляма.

Това беше последната борба за руския шампион по тежка категория. След олимпиадата спортистът завърши кариерата си. Няма официална информация за това защо Ислямът напусна спорта толкова рано. Мнозина ще се свържат с това заболяване.

Последните години от живота

погребението на Исляма на Тимуржиев

Беше изключително трудно да се справи с болестта, но веднъж успешният боксьор се бореше с цялата си сила. Уви, болестта на Исляма Тимурвиев не може да бъде преодоляна. Той дори имаше операция за премахване на тумора, но това не даде желания резултат. Въпреки че в един момент Тимържиев дори говори за връщане към пръстена.

За съжаление, няма връщане, а на 32-годишна възраст спортистът почина в интензивно отделение. Погребението на Ислям Тимуржиев се проведе в село Чермен, в Северна Осетия. Той има две дъщери, които още не са навършили 18 години. Това беше видът на боксьора Ислям Тимуржиев.