Миша Алоян: Биография на боксьора

Миша Алоян е боксьор, почетен майстор на спорта на Руската федерация. Три пъти стана шампион на Русия, е шампион на Европа. Също така Алоан е два пъти световен шампион, носител на наградата на Олимпиадата.

Детство и първите стъпки в бокса

Миша Алоян е родена на двадесет и трети август 1988 г. в село Бамбакшат в района на Октемберян в Армения. През 1997 г. се премества с родителите си в град Новокузенец. Там започна бокс. Николай Саликов тренираше Миша. След известно време се премества в Новосибирск.

Трябва да се отбележи, че боксът Миша започна да се занимава, така да се каже, случайно. Така се оказа, че в Novokuznetsk той учи в училище №54, се намира в района "Kuibyshev". Това е частен сектор на града, смятан за социално труден. Миша често трябваше да се бие с други момчета на улицата. Между другото, той е бил забелязан от треньор Николай Salikhov и поканени да отидете в раздел на бокса.

Миша Алоян се оказа способен човек. Първите му състезания се проведоха през 1998 г. Това беше Новогодишният турнир в Osinniki. По това време той боксувал само няколко месеца, но успял да спечели този турнир в своята категория.Миша Алоанан

Бъдещият спортист не пропусна тренировка и постигна добри резултати в ринга за кратко време. В училище също учи успешно, не е имал тройки. Това не можеше да се радва на родителите, които не се намесваха в неговия ентусиазъм, въпреки че често се връщаше вкъщи. Самият Миша винаги казва, че обича да се учи. След като завършил училище, завършил професионален колеж и заемал професия като адвокат.

През 2004 г. Миша Алоян вече участва в младежка група под ръководството на опитен треньор Юрий Чувашов. Този ментор компетентно подготви талантлив човек. За кратко време треньорът и боксьорът могат да постигнат много добри резултати. През декември 2005 г. Алоян стана собственик на Купата на Руската федерация сред младежите. За финалната битка, Миша Алоана получава титлата Майстор на спорта. Той е включен в младежкия национален отбор на страната.за Миса Алоян

Ранна кариера

През 2007 г. Миша Алоана спечели титлата руски шампион сред младежите. През същата година участва в Европейското младежко първенство, където получава златен медал. На следващата година той вече участва в шампионата за възрастни в Русия и успя да стигне до финала. След това Алоян бе поканен в националния отбор (възрастен), с когото участва в Световното първенство в руската столица. Алоан успя да спечели в тези състезания. В последната битка той победи добре известния кубински спортист, носител на наградите на Олимпиадата и Световното първенство Андри Лафит. След този триумф Миша започна да обучава Едуард Кравцов.

Екип Русия

През 2009 г. се проведе турнир в град Чехов, в който най-силните боксьори от Руската федерация. Според резултатите от него трябваше да се формира съставът на националния отбор. Миша Алоана, чиято биография е богата на награди и титли, победи съперника си Джордж Балакшин (трикратна европейска шампионка) и успя да се утвърди в националния отбор.миша альоян биография

Така стигна до световното първенство в Милано. Там той лесно стигна до полуфиналите, където се срещна на ринга с монголския боксьор Тогсгог Нибяярин. Първите два кръга Миша доведоха точки, но в третия монголски спортист беше в състояние да грабне победата. В резултат на това Миша трябваше да се уреди за бронзов медал.

Алоян спечели руското първенство още през ноември 2009 г. Във финала отново се срещна с Джордж Балакшин и успя да го победи. Този триумф му помага да стане лидер на националния отбор в категорията си за тегло.

Шампион на Европа

През 2010 г. Европейското първенство се проведе в Москва. Алоан спечели във всичките си битки и стана шампион на Европа. Във финалната маса той се класира с британеца Халид Яфай, който спечели точки.

Световно първенство

През 2011 Миша стана трикратна шампионка на Руската федерация. Тази победа му позволи да влезе в отбора и да отиде на Световното първенство в Баку. Зрителите го развълнуваха и показаха неуважието си по всякакъв начин, както и целия арменски отбор. Това беше причината Конфликт в Карабах.боксът миша алоян

Всеки път, когато Миша се появи в ринга, тормозът продължи. Така се оказа, че Миша е победила азербайджанската спортистка Елвина Мамишадзе. След това Алоян трябваше да предостави повече защита. Той бил последван от истински лов и опитал няколко пъти да го намери, но всичко се оказа.

Разбира се, психологическият натиск засегна боксера, но това не го попречи да стигне до последната битка и да го спечели. С тази неспокойна победа той беше лично поздравен от кмета на Новосибирск В. Городецки и тогавашния президент Д. Медведев.