Роман Власов: Гръко-римска борба

Двукратният олимпийски шампион в гръко-римската борба Власов е един от най-известните руски представители на този спорт. Спечелил много награди на други големи международни състезания. Два пъти спечелих световните и европейските първенства. Той е почетен майстор на спорта на Руската федерация.

Биографията на боеца

Представител на гръко-римската борба Власов Роман Андреевич е роден през 1990 година. Роден е в Новосибирск.

В детството си започва да играе спорт със своя брат Артьом, който също е постигнал известни успехи. Той стана майстор на спорта в същата дисциплина, два пъти спечелил на младежките шампионати на Русия.

Олимпийски шампион

Майка на героя на статията ни Татяна Леонидовна работи като учител по история в гимназията, в която самият Роман учи до седмия клас. След това се прехвърля в Новосибирско училище № 52. Оттогава има повече възможности за обучение и спорт.

По-големият брат през 1997 го води до гръко-римската борба. Заедно заедно започнаха да учат в спортното училище на почетния треньор на Съветския съюз Виктор Кузнецов. Първият, който работи с Власов, беше Вячеслав Роденко.

През 2002 г. се премества в самия основател на училището Кузнецов, когато започва да се откроява срещу своите връстници с блестящите си спортни резултати.

Треньорите на Власов винаги са твърдели, че той показва неподправения си характер на килима, той винаги е знаел как да се събере в точното време, сериозно коригиран за всяка битка. И това винаги е било определящо качество в спорта.

Власов получи висше образование. Завършва Аграрния университет в Новосибирск. Получава диплома по специалността "юриспруденция". В момента той служи в Росвардия като старши лейтенант.

Първата олимпиада

Роман Власов, борбата

През 2012 г. взех първото си Олимпийските игри Роман Власов. Гръко-римската борба стана негов основен спорт, в който възнамеряваше да се докаже на най-добрата страна.

В Лондон Роман дойде в руския национален отбор. Той изпълнява в категорията до 74 килограма. Преди година човекът спечели бронзов медал на Европейското първенство в Сърбия и спечели световното първенство в турския Истанбул. Ето защо турнирът дойде в ранг на един от любимите. След като завърши с увереност първите етапи, в последния мач се срещна с арменския арсен Джуфлалакиан, който вече бе спечелил медали на световното и европейското първенство по гръко-римска борба. На Олимпиадата Власов беше по-силен, спечелвайки злато.

Олимпиадата в Рио

Власов гръко-римска борба

С втората си олимпиада Роман се превърна в два пъти световен и европейски шампион. Този път играх в категорията до 75 килограма в гръко-римската борба. Власов бе лидер на световния рейтинг и бе смятан за безусловен фаворит.

Сред претендентите за титлата бяха високопосочените Казахстан Дозхан Картиков, настоящият шампион на Азия. Но Власов успя да го победи на ранен етап от турнира.

В последната битка той се сблъска с друг обещаващ боец ​​- Дане Марк Мадсън. Той многократно печели медали, но не може да спечели големи състезания. Това не се случи на Олимпийските игри в Бразилия. В гръко-римската борба Власов спечели златото за втори път.