muzruno.com

Победител в международните турнири по гръко-римската борба Ислям Магомедов

Победителят в най-големите международни състезания по гръко-римската борба Ислям Магомедов се смята за един от най-интересните и изключителни представители в спорта си. На световното първенство по медали, спечели в национални първенства, както и златен медал на първо място в историята на европейските игри.

Звездата на Болшая Мартинова

Член на руския национален гръко-римски борба, Ислям Магомедов, чиято националност е Даргин, е роден далеч от историческата му родина. Родителите-Дагестан са напуснали републиката и са се заселили на гостоприемните банки на Дон в района на Ростов. Въпреки това страстта към бойните изкуства очевидно е в кръвта на исляма Магомедов. Гръко-римската борба за него е спорт номер едно от ранното детство.

Гръко-римски борба с Исляма от Магомед

Любимият му боец ​​е Ислам Дугучиев. Той се възхищаваше на техниката си, усъвършенствани техники и след това дори не мечтаеше, че по-късно ще стане негов треньор. Ислям Магомедов дойде в спортната секция на гръко-римската борба на 12-годишна възраст. Първият треньор на момчето беше Борис Павлович Хан, който отбеляза, че човекът има истински природен подарък за борба. Още от три години той започва да блести в младежки турнири и се впуска в националния отбор.

Първи победи

Ислям Магомедов спечели първия си златен медал на Световното първенство по гръцки и гръцки срещи през 2010 г. на турнира в Будапеща. Година по-късно той повтори постиженията си в Букурещ, побеждавайки Сандро Дихамини в напрегната последна борба. Преходът до ниво на възрастни беше твърде труден за младия амбициозен Магомедов. Склонен да спечели в юношите, той се срещна с напълно различно ниво на съпротива от възрастни борци.

Ислямът на магьосническа гръко-римска националистка борба

Въпреки това, за всеки друг млад атлет, началото на една голяма кариера би могло да бъде признато, без съмнение, успешно. През 2012 г. той спечели бронз във финала на Голямата награда в Баку, редовно остава в наградите на шампионата на Русия. Независимо от това, Исла Магомедов пожела да победи и прекара дни и нощи в залите, за да достигне ново ниво в развитието си.

пробив

През 2015 г. родом от Болшой Мартинова спечели руското първенство за първи път в живота си. Той много емоционално посрещна това събитие, изразявайки задоволство, че най-накрая се справи с очакванията на близките си. Особено си струва да се отбележи победата му по пътя към първото злато над Магомед Кантемир и Рустам Тотров. В първия случай Ислямът се оказа победител от много трудната и упорита конфронтация, в която Даргин трябваше да остави всички сили и емоции на килима. С Тотров се появи тактическото умение на Магомедов. С прохладата на истински шахматен гросмайстор той точно въплъти на килима бойния план, разработен преди началото на битката, и уверено овладява противника.

Победата в националния шампионат позволи на Исляма да участва в най-големия международен турнир, представляващ Русия. През 2015 г. такъв турнир е бил първите европейски игри, чиято програма включваше гръко-римската борба. Ислам Магомедов се представи добре и спечели злато, като се превърна в носител и шампион на континента. На първата си Световна купа той също се бори достойно и напусна Лас Вегас бронзов медал.

Ислям Магомедов: гръко-римска борба и олимпийски игри

През 2016 г. спортистът Ростов спечели руско първенство за втори пореден път, като по този начин спечели билет за предстоящите Олимпийски игри в Рио. Битката за злато се оказа невероятно тежка и трудна. Във финалите на националния шампионат "Ислям" се срещна с шампион на страната през 2014 г. Муса Йелюьов. Той се бори на ръба на фаул и в един момент счупи пръста си върху ръката на противника. Въпреки това, Магомедов показа характера си и доведе срещата до победа.

Ислям Магомедов Гръцка римска олимпиада по борба

На Олимпиадата Ислямът се смяташе за един от любимите и отишъл на турнира в отлична форма. Въпреки това, вече в четвъртфиналите той трябваше да се срещне с най-силния турски борец Ченк Илдем. Това беше битка на два титана, в която никой от тях нямаше предимство. Състезанието завърши с резултат от 1: 1. Въпреки това, според приоритетното правило на последното действие, Ildem спечели. Ислямът не е на тридесет години, той е бърз, силен и готов за нови победи, които без съмнение ще дойдат при него.