Олимпийският шампион Дейвид Мъсулбес

Дейвид Мусълбес е известен грузински състезател по свободен стил. Той има титлата "почетен майстор на спорта". Участва в международни турнири за националните отбори на Русия и Словакия. Олимпийски шампион.

Биография на спортиста

Давид музиб

Дейвид Мусълбес е роден през 1972 г. в Орджоникидзе, столицата на Северна Осетия. Започнах да играя спорт в училище, когато той беше на 10 години. Той живее на няколко крачки от спортния комплекс "Труд". В тази стая той се занимавал с 10-годишно момче и се готвел за Олимпийските игри през 2008 г.

За победите той е подготвен от наставниците Савелий Базров, два пъти световен шампион, и Казбек Дедегкаев, майстор на спорта на СССР.

Първи успехи

Давид Мюсюлман снимка

Дейвид Мъсулбе спечели първата сериозна победа още през 1993 г., когато той навърши 21 години. Той става шампион на Русия в престижната категория с тегло до 100 килограма.

През 1994 г. заминава за световния шампион в Истанбул, където печели бронзов медал. Победителят в турнира бе германецът Арават Сабеев, на второ място беше зает от Азербайджан Давуд Магомедов.

През 1995 г. Дейвид Мусълбес спечели златото на Европейското първенство във френския град Бесанкон. В решаващия мач побеждава словаците на Милан Мазак. В този случай спортистът се премества в по-тежка категория - до 120 килограма. През същия сезон печели Световната купа, а след няколко години получава титлата "Почетен майстор на спорта". Неговите постижения бяха оценени.

Всички шансове да отидат на Олимпийските игри Дейвид Мусълбес, чиято биография е свързана завинаги със спорта, се завръща през 1996 г., когато състезанието се проведе в Атланта. В последния момент обаче той прекоси националния отбор.

Олимпиадата в Сидни

Давид мослем националност

До 2004 г. Musulbes спечели още един бронз на Световното първенство, ставайки два пъти европейски шампион. На Олимпиадата в Австралия Сидни идва в ранга на един от любимите на турнира. На състезания той изпълнява в най-престижната категория - до 130 килограма.

В полуфиналите той се сблъсква с иранския боец ​​Jadidi. Quest тече от Давид Мусулбес предимство, но само успя да спечели по точки, но сухо, 3: 0.

В паралелна битка, узбекският Артър Таймазов получава оценка за "каркаса" за отвличане срещу кубинския Родригес.

Съдбата на златния медал се определя от руския и узбекския. В същото време Дейвид Мусълбес, чиято националност е грузински, никога не говори за Грузия, като предпочита руския отбор. Резултатът от срещата е 5: 2 в полза на Дейвид. Героят на нашата статия става олимпийски шампион. това златен медал беше последният за руския отбор на тази олимпиада и 32 в отборното събитие.

Подготовка за следващата Олимпиада

Сериозен претендент за победа в категорията му за тегло Musulbes беше в навечерието на следващата олимпиада, която се проведе в Атина през 2004 г. Той спечели два световни първенства поред, но не влезе в националния отбор. Не заради спортния принцип, а заради някои интриги, които в този момент преобладаваха в отбора.

Признание, което получи не само в Русия, но и в чужбина. Например в България му е дадена символичната титла на най-добрия спортист на свободен стил. През 2003 г. Дейвид Мусълбес не успя да спечели трета победа на световното първенство. Свободна борба значително изгубени в забавленията на турнира, който се проведе в Ню Йорк. Musulbes, както и друг изтъкнат изтребител - също руски Buvaysar Saytie отказва да издаде виза за САЩ. Всичко това имаше отрицателен ефект върху състоянието му, той дори се замисли за завършването на професионалната си кариера. Дори и в един момент стана старши треньор на руския национален отбор, след като работи на този пост в продължение на три години.

Върнете се при килима

Биография на Дейвид Мюлибес

През 2008 г. Дейвид Мусълбес, чиято снимка многократно украсява първите страници на спортните публикации, решава да се върне в големия спорт. Той става член на словашкия национален отбор по свободна борба и като част от този екип отива на Олимпиадата в Пекин.

Изумително е, че обучението на Musulbes бе възобновено само шест месеца преди началото на Олимпийските игри. На европейското първенство във финландския Тампере, първият след дълга почивка, той стига само до финала, в който губи. Въпреки това, след края на състезанието се оказва, че неговият противник в решителната битка е положителен тест за допинг. Той е лишен от награди, шампионът е Musulbes.

Олимпиадата в Пекин

Дейвид мюслимбас в свободен стил борба

През август 2008 г. той дошъл на Олимпиадата в Пекин на 36 години. Пътят му започва с 1/8 финалите, където той се сблъсква с нигерийския Уилсън Сиевари. Musulbes печели с ясно предимство 9: 0.

В четвъртфиналите той попада в опонентите на по-опитен унгарец Ото Аубел, бронзов медалист на световното и европейското първенство. Новият словашки борец спечели с по-скромен резултат - 4: 1.

В полуфинала отива във вечния си съперник - узбекски Артур Таймазов. Musulbes силно се противопоставя, но не печели нито една точка, докато опонентът му получава две точки.

Последната възможност да спечелите Олимпийски медал - битка за трето място. Мусулбс се среща с кубинската Дисни Родригес, която предишния ден бе допуснала руския гражданин Бахтияр Ахмедов.

Musuls спечели уверена победа 8: 2. И стигаме до съкровищницата на словашкия отбор бронзов медал в свободната борба. Между другото, и на финалите в категорията тегло от 120 кг спечели Tajmazov, той е по-силен Ахмедов - 4: 0.

Понастоящем Дейвид Мусулбес се завръща в Русия от Словакия. Работи в столицата, в управлението на Московския спортен комитет, под ръководството на Алексей Ворбовов. В зоната на негова отговорност, вторичното специализирано училище в олимпийския резерват № 1.