muzruno.com

Василевски Вячеслав - руски професионален боец

Василевски Вячеслав е професионален спортист от Русия, изпълняващ в MMA, борба със самбо и бойни изкуства. По време на дългата си кариера този боец ​​е спечелил много престижни турнири.

Начало на спортния път

Василевски Вячеслав е роден на 16 юни 1988 г. в Зеленогорск. От ранна възраст родителите му дадоха на джудо. С този боен поглед той се занимаваше с 10 години. След като този боец ​​започна да играе в категорията за възрастни. През 2007 г. Василевски Вячеслав започна да се бори с известния треньор Василий Смиков, който също го посъветва да се опита да се бори със самбо. Първите победи не отнемаха много време. Още през 2007 г. Василевски спечели сребро в руското първенство, а след това спечели Европейското първенство.Василевски Вячеслав

Изпълнения в MMA и продължаване на кариерата в борбата със sambo

На Европейското първенство Василевски Вячеслав се среща с Алексей Чугриев. Той успя да убеди един талантлив боец, за да опита ръката си смесени бойни изкуства. Но Вячеслав не се отказва от борбата със самбо, в който е един от най-добрите в Европа. За кариерата си в този спорт Василевски 4 пъти стана победител в руското и световното първенство. Последната му победа в шампионата на Русия спечели през 2013 година. На следващата година този боец ​​в последната битка за титлата на руския шампион се бори със султан Алиев и неочаквано за много изгубени. Но тогава борецът Василевски отиде на Европейското първенство, където той уверено спечели втори път. Борбите на Вячеслав Василевски винаги се радваха на голяма популярност сред феновете на бойните изкуства. Той притежава голям арсенал от техники и силен характер.В битките на Вячеслав Василевски

Кариера в M-1 Global

Вячеслав Василевски участва в Гран при на Източна Европа. Първият му противник на този турнир беше Сергей Гузев. Според неговите резултати Василевски спечели. След това на Голямата награда този борец победи Аликан Магомедов и стигна до финала. Там уверено побеждава Шамил Тинагъджиев. Благодарение на победата в турнира, Вячеслав Василевски получи възможността да се състезава с победителя в Гран При на Западната конференция за титлата на лека шампионка в тежка категория. Една от най-зрелищните битки в ММА беше дуел между Рамазан Йемейев и Вячеслав Василевски. Публиката беше доволна от това, което видяха. Вячеслав Вячеслав спечели битката по-рано. Емеев показа високо ниво на борба, но в последния кръг нямаше сили.Василевски Вячеслав. Emeev

Продължаване на кариерата в M-1 Global

Борбата срещу полския състезател Томаш Наркун през 2010 г. Василевски спечели, но претърпя сериозна травма на ръцете, поради което се оттегли за дълъг период от време. След пълно възстановяване, този състезател се оттегли от властта на леката шампионка от тежката категория и се премести на средно тегло. Трябваше да се бие с 4 двубоя с неизвестни съперници, за да достигне до предишното ниво. Накрая, в Уфа, той трябваше да се бори срещу опитен атлет от UFC Марио Миранда. Борбата предизвика голямо вълнение сред феновете на бойните изкуства. Но преди турнира стана известно, че Вячеслав Василевски отново е контузен и не може да участва в битката. Организаторите трябваше да го заместят в последния момент с Дмитрий Самуилов.Боен център Вячеслав Василевски

Неизправност в Bellator

След неуспеха на битката в Уфа се появи информация, че борецът Вячеслав Василевски активно води преговори с промоции от Америка. Василевски решава да свири в Белатор и заедно с няколко бойци отиде в Америка. Там той започва да учи в Мурат Кештов, в залата на К-Доджо. Първата битка в Белатор 61 е създадена успешно за руския боец. Американският съперник не можа да направи нищо срещу ужасните атаки на Василевски. След успешен дебют Вячеслав в Голямата награда се срещна с Мишел Фолкан. Битката между тези двама силни бойци се осъществи с леко предимство на Вячеслав. Въпреки това, в третия кръг, той пропусна ужасяващ удар, който превърна резултата от битката. В резултат на това съдиите получиха победа за Фалкана. Василевски изненадващо много след обидно поражение излетя от Гран При. Освен това, съгласно договора с М-1, той не изпълнява напълно задълженията си. Продължили са продължителни съдебни производства, поради които той е бил принуден да спре кариерата си. Василевски беше в трудна ситуация. Процедурите с М-1, лошите условия за проучвания и резултати го принудиха да се върне в Русия. За да подпише нов договор, той се срещна с президента М-1. След разговорите Вячеслав подписа нов двугодишен договор с тази бойна организация.