Магомед Курбаналиев: световен шампион по свободна борба

Магомед Курбаналиев се смята за един от най-обещаващите и талантливи бойци, средни руснаци. По време на кариерата си той успява да спечели националния шампионат, световното първенство (макар и в не-олимпийската категория), както и редица други престижни награди. След съдбоносните събития в личния си живот Магомед леко забави, но треньорите на човек се надяват за ранно връщане на своето отделение в оптималното състояние.

Първите стъпки на килима

Известният борбар Магомед Курбаналиев е роден в с. Бехтета, в района Tsuntinsky на Дагестан през 1992. Момчето наследи любовта на спорта от близките му - бащата и чичо Магей се занимаваха със самбо и джудо. Хюсеин Абдулалеев дори стана петкратна световна шампионка в спортния самбо.

Въпреки това, на седемгодишна възраст Магомед Курбаналиев направи своя избор в полза на борбата в свободен стил. В училище, според собствените си думи, той не се показвал като активен студент, така че родителите му пожелали поне в салона да се покаже достойно.

Magomed Kurbanaliev се бори

Първите учители са Muzgar Човекът и Zapir Раджабов, който често се изви му ученици видео съвпада Sazhida Sazhidova и Makhach Murtazalieva. Техническо оборудване на бойците, своя стил на борба се смята за отправна точка при момчетата, които са сключили много за себе си с тези професии.

Като млад мъж, Магомед Kurbanaliev успя да спечели три пъти в страната младежки първенства по борба, след което баща му се премества в името борба престижно училище Umahanova а в Хасавюрт, коя фирма е бил по-големият брат на Джалаладин.

Младежки трофеи

Първите сериозни победи на родоначалничката на село Бехтета датират от 2011 г. Той спечели бронзовата награда на младежкото първенство на Русия и спечели правото да участва в Световното първенство сред младежите. На немски Плаун, той спечели този турнир като част от националния отбор и отиде да се подготви за новия сезон в добро настроение.

Магомед Курбаналиев

През следващата година Дагестан беше неустоим. На младежкия шампионат на Русия в борбата за свободен стил Магомед Курбаналиев спечели уверена победа и заслужи правото да участва в световното първенство. Тук той също нямаше равен, а Магомед завърши своите изпълнения на младежко ниво в статута на световен шампион.

През 2012 г. се състезава успоредно на турнири за възрастни, но не постигна специални постижения.

Преход на ниво възрастни

Да се ​​обявиха високо за новодошлите сред великите бойци, които бяха спечелили на Голямата награда Иван Яригин в Красноярск през 2013 г. След това неочаквано за мнозина успя да победи някои сериозни борци и да заеме петото място. Магомед Курбаналиев не изпитва никакви специални проблеми с адаптацията си в турнири за възрастни и тази година печели националния шампионат.

По този начин младият Дагестан не остави на треньорите на националния отбор никакъв избор и бе делегиран да участва в Световната купа през 2013 г. За дебютанта Магомед се справи добре и взе бронзовата награда от Будапеща.

Меморандум на Магомед Курбаналиев

Година по-късно той все още спечели първия си международен трофей, спечелвайки злато в шампионата на континента. Този сезон Магомед се бори лесно и спокойно, спечелвайки се в няколко престижни турнира.

Върхът на кариерата

След триумфа на Европейското първенство Магомед Курбаналиев спря в известна степен в развитието си като боец. Той не може да консолидира статута на най-силния спортист в категорията си на тегло в страната, като постоянно губи в решителните битки. И накрая, през 2016 г. той има шанс отново да се докаже на Световното първенство.

Вярно е, че Magomed е извършвал в неолимпийския клас тегло до 70 кг, въпреки това нивото на съпротива и конкуренцията от съперници е било много високо. Не беше лесно за него в полуфиналите, където Дагестан Курбаналиев се противопостави на сънародника си Рашид Курбанов, който представлява знамето на Узбекистан. В трудна борба, борец с по-дълго презиме спечели с резултат от 4: 1 и стигна до финала, където го чакаше Нурлан Екжанов от Казахстан.

Магомед Курбаналиев уверено контролира хода на решаващия мач и едва веднъж позволи на противника да изравни резултата и да стане световен шампион за първи път в живота си. Така че той беше сред най-силните бойци на планетата.

Въпреки това, след сватбата и други вълнуващи събития в живота си, Магомед леко надминаваше строгия ритъм на тренировките и таксите и постепенно си възвърна формата, като издаваше силни победи.