За колко време трае мачът на хокей

Регулирането на хокейния мач има свои особености. Те са били формирани постепенно, за повече от двеста години история на тази игра, популярна в много страни по света.

от история на хокей на лед

Въпреки факта, че в произведенията на европейската средновековна графика и живопис има няколко образа, на които хората играят в една добре позната игра за нас, родното място на хокей счита се за Канада. Въпросът за продължителността на хокейския мач, малко хора се притесняват в зората на раждането на този спорт. Хората играха хокей за собственото си удоволствие и докато не се отегчават. Но историческите източници ни разказаха датата на първото състезание по хокей на 3 март 1875 г. в пързалката "Виктория" в Монреал. И с началото на официалните състезания започна да има значение колко дълго трае мачът на хокей. Първият набор от правила на играта на хокей, който е дошъл при нас, е създаден, приет и отпечатан през 1886 година. В бъдеще играта за хокей бързо печели популярност и през целия XX век се разпространява северното полукълбо. Традиционно в хокей имаше две училища - канадски и европейски. И конкуренцията между тях допринесе за развитието на този спорт. Турнирът по хокей се превърна в една от основните точки в програмата на Зимните олимпийски игри.колко дълго е хокейната игра

Продължителност на хокейния мач

В същото време регулирането на хокейския дуел не беше универсално за различните страни и части от света. В Европа и Америка в началото на века тя се различава значително. Продължителността на хокейския мач бе лесно да се определи дали играта позволи резултат от равенство. В този случай играта се състои от три периода от двадесет минути с два петнадесет минути между тях. Бяха взети предвид само чистите време за игра, времето беше преброено от хронометъра и спряло, когато реферът спрял играта по някаква причина.колко минути последната среща на хокей

Игра за победа

Но тази практика не беше приемлива за големите турнири с голям брой участващи отбори. Отрицателните резултати от мачове биха довели до удължаване на конкуренцията до безкрайност. В допълнение, играта започна да губи своята острота и динамика. Следователно практиката на хокейните състезания по целия свят постепенно стига до необходимостта да играе за конкретен резултат, разкривайки победителя в мача. Изтегленият резултат престана да организира както зрители, така и участници в състезания. Следователно отговорът на въпроса за продължителността на хокейната игра е изгубил уникалността си. Мачът започна да продължава докато победителят не бъде идентифициран. В основата на регламентите имаше едни и същи три периода от двадесет минути. Но ако те завършиха с равенство, екипите получиха допълнително време. Допълнителен период се нарича извънреден. Продължителността му е десет минути. Той играе преди първата миячка. За да се подобри играта, на полето от двете страни може да има четирима играчи вместо пет. Това дава динамика на играта и променя установените тактически конструкции. Според правилника на Continental хокейна лига, ако допълнителното време не разкри победителят, екипите продължават да подреди нещата с хвърляне свободни удари - куршуми. Първите три от всеки отбор, а след това и победата. И в този случай само финалната пик зависи от това колко дълго трае мачът на хокей. Буллитите изглеждат впечатляващи, но все пак в решителните игри се приемат без тях.продължителност на хокейния мач

Турнири в плейофите

Особено остра и експресивна игра се придобива в последния етап на шампионата на континенталната хокейна лига. Тази игра е "в движение", губещият отбор е елиминиран от участие в по-нататъшни състезания. Следователно отговорът на въпроса за продължителността на хокейната игра в плейофите е напълно непредвидим. Ситуацията се усложнява значително от факта, че в тази част от турнирните правила се изключва изпълнението на свободни удари. Ако допълнителното време не разкрие победителя, то след почивката се определя допълнително време. Техният брой не е ограничен. Играта ще продължи до победата. Цената на една изоставена шайба в последната част на всеки мач може да бъде много висока. Играта често отнема вискозен характер и се забавя от страх от играчите, които правят грешка и дават възможност на врага да направи решителен удар. Ето защо мачовете в плейофите са толкова изтощителни както за играчи, така и за фенове.колко време трае мачът на хокей

Запис на KHL

Най-дългият хокеен мач в историята на Континенталната хокейна лига се проведе на 21 март 2014 г. в Прага, в четвъртфиналния мач на плейофите. Играта между отборите "Лъв" и "Донбас" завърши в 127-ата минута победа "Донбас". Мачът завърши в седмия период с резултат от 3: 4. Това е в момента най-добрия отговор на въпроса колко минути трае мачът на хокей. Няма съмнение, че този запис непременно ще бъде надминат. Но когато това се случи - можете само да познаете.