Колко минути прекъсват хокей? Нееднозначен отговор

В света има три основни типа хокей. Най-популярната (в нашата страна) е хокей на лед. Но има и това хокей, хокей на топка

на тревата. Така че въпросът за колко минути се проваля в хокей, отговорът не винаги ще бъде недвусмислен.

колко минути прекъсват хокей

голф

Хокейните игри се провеждат на специално маркирани полета, които също се наричат ​​игрища.

В областта на хокей на полето тази площ е 91,4 м на 55 м. Покритието обикновено е тревно, но може да бъде и синтетично или грунд.

При хокей с топката полето достига 90-110 м при 50-65 м, а пикът - 51-61 м при 24-30 м. И в двата случая игрите се провеждат на ледникови площадки.

Колективна игра

Независимо от вида, хокеят е колективна игра. В хокей на тревата и с топката, отборът се състои от единадесет играчи, включително вратар. В хокей с пакет от играчи на половина шест, по време на играта периодично се променят, изключение е вратарят. Той е постоянна единица.

Колко време трае хокейната почивка?

Мачът в хокей на тревата се състои от два периода от 35 минути. всеки и един пауза за 20 минути. Има и два периода в хокей с топка, но 45 минути всяка, а една почивка е двадесет минути. Колко минути прекъсват хокей с пик, най-популярната игра? Така че имаме три стандартни периода от двадесет минути всеки. По този начин, нетното време на игра е шестдесет минути. Има две паузи. Те продължават всеки петнадесет минути и са стандартни за всички състезания, провеждани от Международната федерация по хокей на лед. Колко хокей паузи? 15 минути.

колко време прекъсва хокей

Изключения от правилата

Въпреки това, от 11 януари 2013 г. в първенството по континентална хокейна лига (KHL) шампионата между периодите е била увеличена до седемнадесет минути. Така че колко минути се разбиват в хокей сега? Европейските спортисти ще почиват още две минути, като техните чуждестранни другари от НХЛ.

Допълнително време и почивки

Ако по време на мача акаунтът не е бил отворен или е свързан, обикновено се назначава допълнително време, така нареченото извънреден труд. Ако извънреден труд не донесе никакви резултати, хвърлянията след мача (куршуми) се пробиват. Техният брой, както и продължителността (и необходимостта от самото задържане) на извънреден труд се определят предварително по време на регулирането на хокейния турнир.колко почивка в хокей

От неговата важност зависи принципът за определяне на времето на извънреден труд и почивки. По този начин, в известни лиги (NHL и KHL) в равенство сметка се определя пауза от петнадесет минути, а след това пет минути от извънреден (чист) време до първия гол. Ако никой от отборите не успее, изпълнете леда. Отнема от десет до петнадесет минути (още една допълнителна почивка). След това последвайте свободни удари или стрелба, три от всеки отбор. С равенство, хвърля продължава, докато първият гол не бъде отбелязан или първата пропусна на противника.

В крайните етапи на големите първенства (Световното първенство например) с една четвърта извънреден труд се удължава до десет минути чисто време. След това (отново с равен) се проследява версията на куршума. В крайната игра, когато в редовното време (шестдесет минути) сметката не е отворена или тя е ничия, извънреден труд продължава до първата изоставена шайба. И той може да се простира от дълго време. Финал - сериозен въпрос и без победител в него, добре, как да не го направя. Колко минути прекъсват хокей между извънреден и престрелка? Всички 15 минути.колко минути прекъсват хокей