muzruno.com

Даниел Кват: националност. Биография на Даниел Куаат

През 2014 г. във Формула-1 за пръв път дойде Даниел Квят, чиято националност е руска. Имаше време, в което никой не би повярвал, че може да стане награден пилот. В момента Daniil се смята за най-добрият новобранец в състезанията, а Red Bull Racing участва в отбора си на шампиони. Да, не по някакъв начин, но свободното място на боен пилот за предстоящия 2015 г.

Даниел Квят - биография, родители и личен живот

Бъдещият спортист се роди в Башкирия през 1994 г. в град Уфа на 26 април. Премина почти цялото детство на известния състезател. Даниил Квит националностБаща му Вячеслав е предприемач, в миналото е член на Kurultay на Република Башкортостан, а името на майка му е Zulfiya.

В училище момчето обичаше тениса и понякога се превърна в носител на награди за училищни турнири.

Семейството се премести в Москва. Тук той първо дойде в центъра за картинг - заедно с баща си. Както знаете от интервюто с Даниел, Kwiat твърди, че всички други хобита в този момент са изгубили смисъл - под колелото на картата се влюби в скоростта. По това време момчето е на 9 години, а оттогава той става не само гост на автомома, а негов редовен посетител, а след това той нарушава историята.

Скоро момчето намери първите си треньори тук. Те бяха Павел Гусков и Павел Барамъков. Под чувствителното си напътствие Даниел първо седеше зад волана на истинска карта. В началото на първата си кариера в състезанието спортистът отишъл в коледната купа на Сочи за картинг ("Мини") и веднага стана негов победител. През същата година 2005 Кват става участник в руското първенство по картинг ("Ракета") - тук той спечели 12-то място в класацията. Резултатът от сезон 2006 е на 13-то място в Московския шампионат, категория "Ракета".

В същото време 12-годишното момче е влязло в екипа на Франко Пелегрини и е започнало да участва с него в италианския шампионат за картинг MiniKart. флотилийска националностУчастието в шампионата в Италия предизвика необходимостта от редовни полети на спортиста от Русия до Италия. В крайна сметка, благодарение на родителската подкрепа, момчето се преместило в Рим.

Италия

В Рим Daniil Kvyat, която само помогна, започва да ходи на училище и продължава да играе в картинг. Пребиваването в Италия, за разлика от Русия, даде на младия човек възможността непрекъснато да усъвършенства уменията си и да придобива необходимите умения. Младежкият спортист бе подпомогнат от съществуващата система за обучение на състезатели в страната. В Европа пилотите от начинаещи имат възможност да изберат свои собствени треньори и веднага на състезателната писта, за да консолидират придобитите знания. В Русия, напротив, за съжаление, тук пилотите са почти винаги оставени сами за себе си.

2007 в кариерата на Даниел Куиат стана подготвителният сезон за сезон 2008. През 2008 г. спортистът започна да работи в отбора Дино Чиеза, но в навечерието на Европейското първенство бе решено да се премести в друг отбор - Анджело Морсичани. Според самия пилот участието в Европейското първенство, където е успял да спечели третото място, е повратна точка в кариерата му.

По това време ръководството на отбора "Лукойл Расинг" насочи вниманието си към началния ездач. биография на Даниел КуаатВ резултат на това е включена в международната програма LUKOIL Drivers Support Program.

2009 г. за Даниел Куиат стана богато събитие и изпълнено с победи. Той успя да се превърне в победител на Зимния купа (KF3), да вземе второ място в Международния Серия WSK (KF3), говорейки за отбора Morsicani Racing, и да се върнат към третата стъпка в Европейския шампионат (KF3). В допълнение към всичко това той успя да дойде първи до финала в състезанията Industrie Trophy и Margutti Trophy.

Ред Бул: младежки отбор

През лятото на 2009 г. биографията на Daniil Kwiat е разширена с забележителност.

Евгени Малиновски, Ръководител на Лукойл Racing ", каза за успешни начинаещи Хелмут Марко, Red Bull съсобственик на проекта и в същото време основните ловец таланти в съвременната моторните спортове. След няколко успешни изстрелвания в шампионата на Азиатско-тихоокеанския регион Хелмут Марко насочи вниманието си към руснаците и получи покана да влезе в програмата за подкрепа на млади пилоти на "Ред Бул".

Формула BMW

От август, преди подписването на договора, Даниел Квиат, чиято националност е руска, премина през психологически и физически тестове.

Въз основа на резултатите, той влезе в състезателната програма на Red Bull Junior Team и стана през 2010 г., за да се състезава във Формула BMW отбор Eurointernational. Тук за 8 състезания, Kwiat успя да спечели две победи и да спечели 5 подиума.интервю с Даниел Куиат

Какво означава да станете част от екипа на Red Bull Junior? Няма повече притеснения за източниците на финансиране, така че можете да отделите цялото си свободно време само за състезания. В същото време услугите за управление и парите на компанията трябва да бъдат изплащани сериозно: състезателите, които се подчиняват на австрийска компания, са изцяло на разположение на Хелмут Марко, като губят правото си да избират кариера. Не можеш да обясниш, че влизаш в отбора с обикновен късмет, въпреки че биографията на Даниел Куиат има подобни случаи - тук има само някой, който не е взет, само тези, които го заслужават. В същото време е по-лесно да излезете от програмата, отколкото да влезете в нея, - вашите умения трябва да бъдат потвърдени всеки нов сезон.

Изказвания във Формула Renault 2.0

Даниил Киват, чиято националност нямаше значение в по-младата серия, никога не даваше основание на Марко да се съмнява в себе си. През 2011 г. той успя да спечели титлата заместник-шампион на Северноевропейската Формула-Renault Cup 2.0, като взе бронз на Европейското първенство.

В следващия сезон от поредицата Формула-Рено 2.0 Kvate спечели второто място, отначало раздели досадната грешка на отбора.Даниел Квят биографични родители и личен живот Независимо от това, неговите успехи бяха забелязани и той получи промоция - той бе прехвърлен на по-висока стъпка в GP3. Коват Даниел, руски гражданин, бе забелязан от Руската автомобилна федерация и назначи пилота на годината в Русия.

Успешен дебют на шампиона в GP3 2013

В GP3 2013 Kwiatu катастрофално късмет: колата не иска да отиде, а след това гума бързо износване. Но всичко това стана само повод да покаже на вниманието на спортиста подход за работа.

Заедно със специалистите от екипа на MW Arden той успя да разбере причините за неуспехите и гумите на автомобила престанаха да бъдат унищожени в няколко кръга. В резултат на това Даниел Кват (националността на пилотите в състезанията беше много различна) започна да печели в състезанията. Основното нещо - той получи шампионската титла в Абу Даби, спечелвайки победа от аржентинския Facundo Regalia.

Ударен удар в Торо Росо

Следващият етап от кариерата на руснаците беше покана за "кралицата на състезанията". Внезапно излязоха свободни места: от шампионата и отбора Red Bull напуснаха Марк Уебър, там зае мястото си Даниел Рикардо. Така че в Торо Росо, дъщерно дружество Ред Бул, място беше освободено. Той бе взет много добре в трудния сезон GP3 Ufimtsev. Той стана първият пилот, който от GP3 се премести на мястото на състезаващия състезател на "Кралските състезания".

В практиката се оказа валидността на избора на ръководството на компанията Red Bull Daniil Kvyat. В началото на сезона - 2014 г. той успя да завърши на 9-ото място, преди опитен съотборник в отбора на Жан-Ерик Верна. По-нататъшните успехи на Даниел в състезанието показаха на света, че във Формула 1 дойде професионален и талантлив пилот.

daniil kvat домашен отбор

През март Даниел Кват, чийто местен екип от фенове се разраства ежедневно, е признат за най-добрият ездач на Русия през 2013 г.

И накрая, Формула-1

По традиция, отделенията на "Ред Бул" печелят опит в младежкия отбор на Формула 1 най-малко няколко сезона. Но изведнъж през октомври стана известно, че Себастиан Фетел оставя Red Bull Racing. Свободното място бе незабавно взето от Даниъл Куиат.

Той стана пилот на Формула 1 след 20 години - уникален случай, по-голямата част отива до тази година. Помогнали му заради неговата мания за раси, часове, прекарани заедно с инженерите, за да разрешават възникващи проблеми, желание да прекарват цялото си свободно време в тренировки.

Може да се увери уверено, че Даниел Квят ще се покаже и ще се възползва от дадения шанс - със сигурност ще актуализира няколко записи.