Рикардо Даниел: биография, интересни факти

Даниел Рикардо принадлежи към най-талантливите шофьори в съвременната "Формула-1". Той е много очарователен и позитивен човек. Неговата усмивка на търговската марка вече стана негова визитка. На пътя той е безкомпромисен съперник, който винаги се стреми да бъде първият. Дори и в трудни състезания, когато колата не е много конкурентна, Рикардо не се впуска и се опитва да изтръгне максимума от колата си.

Ранна кариера

И бъдещият спортист в Австралия започна кариерата си. Още в ранното си детство той започва да се интересува от състезанията. Но това не беше единственото му хоби. Данаил наистина го хареса Австралийски футбол. Може дори да започне да го прави професионално. Но все пак предпочитани състезания. Рикардо Даниел

Както всеки състезател, Рикардо започна с картинг. Той многократно е станал шампион на Австралия.

Отивате на "Формула"

В шампионата на "Формула-BMW" дебютът на Рикардо се състоя. Даниел спечели величието, за да участва в състезанията от тази поредица. Той прекара 19 състезания в сезона, от които спечели два, а също така се класира на подиума 12 пъти. Това позволи на Рикардо да стане третият в класирането, което му даде право да участва във финалите на "Формула-BMW". Там успя да заеме петото място. Успехите на Даниел получиха медал.

За една година състезателят преминава в "Формулу-Рено", където участва както в италианската, така и в европейската серия. Изказванията се развиха по различни начини. Ако в италианеца Даниел прекара 14 състезания и се качи на подиума веднъж, след това в Европа той участва само в 4 състезания, където не успя да спечели точки. 2008 г. беше много по-успешна за Рикардо. Даниел отпразнува шампионата в западноевропейската "Формула Рено", а също така зае второ място в европейското първенство. През същата година състезателят проведе три състезания в "Формула-3". Следващия сезон шофьорът играе в отбора на Carlin Motorsport. Даниел прекара една година в британската "Формула-3" и много успешно. Във всяко състезание ездачът успя да се качи на подиума. Той завърши седем пъти първи и 13 в топ три.

Дебютен сезон в "Формула 1"

Благодарение на неговия успех, шофьорът беше забелязан от Red Bull Racing, което му позволи да отиде в Херес, за да участва в тестове сред младите пилоти. Даниел Рикардо

Той продължава да се състезава във Формула Renault, но получава възможността да стане тестов пилот на Ред Бул, както и Scuderia Toro Rosso. През 2011 г. Рикардо продължава да се представя в поредицата Рено. Той също така е поканен да участва в петъчните състезания за отбора Toro Rosso. Даниел прави дебюта си във "Формула 1". В средата на сезона той подписва договор с HRT Team и води първото си състезание на Голямата награда на Великобритания. През следващия сезон Рикардо се премества в Торо Росо, където става основен пилот. Но водачът нямаше конкурентна кола.

Изказвания за Ред Бул

През 2013 г. друг австралийски състезател Марк Уебър напуска Червения бик, мястото му е Рикардо. Даниел много успешно започва сезона. Още в дебютната надпревара за нов отбор, той успява да стигне до финалната линия на второ място. Но радостта беше засенчена от дисквалификацията поради нарушение на правилата. Но тази надпревара показа, че от състезателя вече този сезон можете да очаквате сериозни резултати. През сезона Рикардо успя да спечели три победи. Той беше основният съперник на доминиращия отбор на Мерцедес. Състезателят на Даниел е многократно световен шампион Себастиан Фетел. Но Рикардо завърши трети в класирането. В края на сезона Фетел напусна отбора, а новият партньор Даниел беше млад състезател Даниел Квят. Автоматична състезателна формула от Даниел Рикардо

Целият следващ сезон, Mercedes продължава да доминира, но Red Bull вече не е в състояние да се конкурира с тях. Основният конкурент на състезателите от Мерцедес беше Себастиан Фетел, който започна да се състезава за "Ферари". За сезона на "Ред Бул" не беше много успешен.

Макар перспективите за следващия сезон да не се харесат на Рикардо. Даниел казва, че ще бъде почти невъзможно да се доближи до нивото на Мерцедес. Но той подчертава, че през 2017 г., когато са възможни промени в правилата, екипът му може да има сериозни шансове за успех.

Интересни факти от живота на ездача

Един от най-решителните в състезанието е Даниел Рикардо. "Формула 1" харесва пилотите, които не се страхуват да поемат рискове. Но извън състезанията спортистът води доста спокоен начин на живот. Той не е написан в жълтата преса, той не се среща в скандалите, а препратките в медиите най-често се свързват с професионалните му дейности. Даниел Рикардо казва, че основният урок в живота, който е получил на 14-годишна възраст, когато в състезанието е отстъпил в последната обиколка. В резултат на това той не успя да победи противника и стигна до финалната линия на второ място. Сега той знае, че човек никога не трябва да дърпа до последния.

Не най-важните неща в живота му се състезаваха: "Формула". Даниел Рикардо казва, че най-важното е щастието. Договорът на мотоциклетиста изтича в края на 2016 г. Във всеки случай, Даниел иска да остане в моторните спортове, дори и да не е във Формула 1. Рикардо не изключва възможността да продължи кариерата си в надбягванията на други серии. Даниел Рикардо Формула 1

Може би очакванията на Даниел Рикардо за следващия сезон ще бъдат потвърдени. Но във всеки случай той ще се бори във всяко състезание на всеки ред, ще се опита да изтръгне от колата си максимално. "Формула-1" често представя изненади. Никога не е безопасно да казваш кой печели. Може би в следващия сезон феновете могат да видят на пиедестала на австралийския ездач Даниел Рикардо повече от веднъж.