Руски състезател `Формула-1` Виталий Петров: биография, личен живот

Руски състезател "Формула 1" Виталий Петров е роден през 1984 г. в град Виборг. От ранно детство момчето се интересува от всички средства за движение на хора: коли, коне, лодки. Бащата окуражил интереса на бъдещия състезател, благодарение на който Виталий научил да кара "Джигули" на четвъртия модел още 6 години. Няколко години по-късно детето усвои контрола и на други модели автомобили.

В младостта си бъдещият ездач на Формула 1 Виталий Петров имаше проблеми в училище, тъй като беше изключително хитър момче, което не можеше да седи тихо на бюрото си от дълго време. В родния град на бъдещия ездач нямаше спортни секции, където младите хора да могат да се състезават. Момчето обаче не се отчайваше. В свободното си време от тренировка той се занимаваше със спринт на рали. Заслужава да се отбележи, че повечето от известните ездачи са постигнали добри резултати, занимаващи се с най-ранните детски състезания по картинг.

Виталий Петров Формула 1

Първите постижения на ездача

Виталий Петров започва кариерата си като пилот във Формула 1, след като е навършил 17 години. За този спорт се счита за неприемливо.

Виталий Петров, водачът на Формула 1, е забележителен за биографията си поради факта, че на 12-годишна възраст му е било разрешено да участва в състезания за състезания по рали на равна нога с възрастни спортисти. Тогава в състезанието участваха 50 възрастни мъже, а Виталий успя да заеме седмо място. Точно в този момент той направи първите стъпки към изграждането на блестящата си кариера като ездач.

След дръзкото изказване в митинг на бъдещия член на "Формула 1" Виталий Петров забеляза местния треньор, който работеше усърдно с него в продължение на няколко години. Благодарение на усилията на мъжете много млад спортист направи големи крачки в състезанията по високоскоростните писти. След като е навършил 14 години, Виталий заема първо място в големите състезания за състезания по спринт в Санкт Петербург.

През 2002 г. шофьорът спечели състезанието в Толиати. Там успя да улови лампата. Освен това, в чест на една забележителна победа, той бе представен с кола. Сега младият човек можеше да усъвършенства уменията си като ездач на личните си превозни средства.

След дебютния край на два сезона в мениджъра на Lada Cup Оксана Косаченко е забелязал талантлив тийнейджър. Именно тя помогна на Виталий да стигне до състезанията в страните от Европейския съюз.

Историята на отец Виталий

Формула 1 състезател Виталий Петров

Според Александра Петрова, в края на следващия етап от състезанията в Купата Лада, синът му бе наказан за скъсване по време на състезанието, в резултат на което по време на следващия конкурс Виталий трябваше да започне на последното, на 24 място. В онзи ден имаше тежък дъжд и тъй като Виталий се обучаваше главно по учебните маршрути на района на Ленинград, той не беше свикнал с подобни капризи на времето. Виталий добре се научи да "притежава" кола на влажен асфалт. Той завърши на първо място, като заобиколи всички известни състезатели, сред които бяха световно известни спортисти. Може би е било обидно за тях да се предадат на лаврите на победата на 17-годишното момче.

Викторски ракета

След успешни състезания в състезанията в родната си страна, Петров все повече се посвещава на статии от спортни журналисти. Благодарение на талантите си, спортистът е наречен "Виборг".

След брилянтните изпълнения по спортните маршрути на Западна Европа руският състезател стана известен като "Петров първи". Този псевдоним се появи в резултат на факта, че Виталий стана първият пилот на "Формула 1" от Русия. Той, подобно на реформатора Петър I, пресече "прозореца към Европа", за да говори за "царските раси".

Кариера на руския състезател в Европа

Виталий Петров Формула 1 личен живот

През 2003 г. пилотът на "Формула 1" Виталий Петров участва в състезанието "Формула - Рено" (шампионатът на Италия). Като част от екипа на Euronova Racing, Vitali успя да заеме 19-то място. По този начин неговите постижения не свършват там. След известно време той завърши на четвърто място в зимната серия "Формула Renault", която се проведе в Англия. През 2003 г. шофьорът дебютира на "F-3000" в Каляри.

Върнете се в Русия

Руски състезател с формула 1 Виталий Петров

През 2004 г. Петров участва в един сезон на шампионата на Русия Лада Революция. При всяко състезание той започва от първа позиция, но достига финалната секунда. В края на руския шампионатен сезон младият пилот отново се върна в Западна Европа.

През 2005 г. руският пилот на "Формула 1" в състезанието Lada Revolution беше по-добър. Младежът успя да стигне до финалната линия 10 пъти, в резултат на което Виталий стана шампион. Но успехът му не свършва там, защото в допълнение той става собственик на шампионската титла на събитието "Formula-1 600".

Нови постижения на Петров в Западна Европа

През 2006 г. Руски пилот става бронзов финалист на събитието "F-3000" в групата Euronova Racing. Витали успя да спечели награди 10 пъти, а също и да постигне 4 титли на шампиона.

През същата година ездачът от Русия за първи път в кариерата си се представя в поредицата GP2. Влизайки в отбора "Campos Grand Prix", Виталий вкара 4 победи в състезанието.

В края на сезона на GP2 през 2008 г. Петров става бронзов медалист.

През 2009 г. Петров, след като се присъедини към екипа на Barwa Addax, вкара още 2 победи, но не успя да запази шампионските си лаури на ездача. В резултат на поредицата той беше признат за вицешампион на състезанието.

През 2011 г. Петров успя да стане член на състезанието "Шампион". От трите състезания той завърши първи само веднъж и без да напусне групата.

Участието на Петров в "Формула 1"

Виталий Петров Формула 1 биография

Виталий стана първият пилот на "F-1" от Русия. През пролетта на 2010 г. той дебютира на Гран при на Бахрейн. За да участва в "царската раса", руснакът подписа споразумение с френския отбор Рено.

Спортистът е финансиран от държавната корпорация Розтек, първите държавни служители често го съобщават на журналисти. Без финансова подкрепа от родната си страна спортистът трудно може да постигне такива "високи" успехи.

Понастоящем пилот от Русия се смята за активен ездач. През 2014 г. той прекара в германския отбор Mucke Motorsport. Спортистът се представи на DTM колата на Mercedes-Benz AMG клас C-класа. Най-разкриващото се представяне в отбора е в Холандия, където е на 11-о място в Zandvoort.

В началото на 2015 г. репортерите научили, че Виталий е решил да напусне ДТМ.