Люис Хамилтън: световен шампион по кариера

Люис Хамилтън е известен британски състезател на Формула 1. Сега той заема отбора "Мерцедес", договорът, с който пилотът е подписан през 2013 г. Луис не е омъжена. В пресата често има слухове за романтичната връзка между Люис Хамилтън и Риана, но състезателят многократно заявява, че отдавна е познавал известния певец и те са просто приятели.

Ранна кариера

Луис е роден през 1985 година. На 11-годишна възраст той започва да се занимава с картинг, като повечето състезатели от Формула 1. През 2001 г. участва в зимната серия Formula Renault. Хамилтън управлява четири състезания и заема общо 5-то място, без да печели нито един медал.

Люис Хамилтън и Риана

Дебют и заглавие

През 2007 г., в първото си състезание, Хамилтън спечели бронз. Всички бяха шокирани от британския дебют. Но това беше само началото. На малайзийската Гран При, Люис Хамилтън стана втори, след това спечели сребро в Бахрейн, Испания и Монако. Шестият и седмият етап на Формула 1 станаха за пилота "злато". За първи път на най-високо ниво, Люис напусна Канада, а вторият - в САЩ. Освен това, Хамилтън печели бронз във Франция и Великобритания. След това се случи провал - 9-о място в Гран при на Европа. След неуспеха Люис Хамилтън веднага успя да спечели - голямата награда в Унгария донесе пилота на третото злато в кариерата си.

След това, за три етапа, британецът не можеше да спечели веднъж, едва след като завърши втори. В Япония Луис Хамилтън отново успя да спечели. 16-ия Гран при на сезона, който се проведе в Китай, стана бедствие за спортиста. Пилотът не успя да завърши състезанието и значително усложняваше борбата за титлата шампион. В последната надпревара на сезона в един от завоите колата на Хамилтън се разпадна. В резултат той зае седмо място, което не му позволи да стане шампион на Формула 1 в дебютния сезон.

Люис Хамилтън

Но шампионът не трябваше да чака дълго за британците. Още през следващия сезон той успя да спечели Формула 1. След победата в Австралия, Луис зае 5-то място в Малайзия, на 13-то място в Бахрейн. След това той успя да се върне на подиума. Трето, 2-ро и 1-во място бяха взети от ездача в Испания, Турция и Монако съответно. След като се оттегли по време на Гран при на Канада и на 10-то място във Франция, Хамилтън успя да спечели 4 подиума, от които 2 от тях стана злато в пет последователни състезания. Луис спечели последната си победа в шампионата в Китай. 98 точки позволиха на британците да спечелят цялостното класиране.

Второто и третото първенство

Следващите пет сезона в "Люис Хамилтън" не се добавиха. Той завърши сезона три пъти четвърти и два пъти пети. Само за 5 сезона състезателят успя да спечели 13 победи. През 2014 г. Хамилтън успя да си възвърне титлата шампион на Формула 1.

Голямата награда в Австралия, Луис не успя да стигне до края, но след това спечели 4 победи в сериала. На шестия етап, който се състоя в Монако, Хамилтън стана вторият. В Канада той не успя да завърши за втори път този сезон. Следва голямата награда на Австрия, където Луис Хамилтън стана сребърен медалист. Друга победа бе спечелена в родната си Британия, последвана от 3 трети места. В Белгия британецът отново излезе от пистата, но след това успя да спечели 6 етапа от 7. 384 точки превърнаха Хамилтън в двукратен шампион на Формула 1.

Голямата награда на Луис Хамилтън

Година по-късно той спечели Формула 1 за втори пореден път, след като спечели 10 победи. За два сезона британецът само веднъж не успя да се изкачи на подиума, ако не вземете предвид състезанието, в което не завърши. Миналия сезон британецът спечели 10 етапа и стана втори в класирането. Тази година Люис Хамилтън е на второ място след 4 етапа.