muzruno.com

Формула-1. Голямата награда в Сочи: всички победители

По време на олимпийските игри през 2014 г., които се проведоха в Сочи, бе решено да се изгради състезателна писта в града. Autodrome се намира в олимпийския парк на града. Преди олимпийските игри в града се проведоха няколко събития с цел да се увеличи интересът към изнасянето на автомобили на територията на Руската федерация. През зимата на 2013 г. град Сочи посети Бърни Екълстоун,

Да наблюдавате напредъка на строителните работи по пистата.

Първият гранд на Формула 1 в Русия: Сочи 2014

Първото състезание по пистата беше в средата на септември 2014 г. седмично преди официалното откриване на пистата. След един месец веригата взе един от етапите на серията Формула 1. В резултат на Голямата награда в Сочи през 2014 г. той успя да спечели тежка битка Люис Хамилтън. Сребърният носител на състезанието беше партньорът на Хамилтън за немския пилот на Мерцедес Мерцедес Нико Розберг. На трето място беше Фин Вултие Ботъс. Той беше този, който показа най-бързо време в един от кръговете на първата голяма награда на Формула 1 в Сочи, след като мина последните 5848 м за 1.40.896 мин.

резултатите от голямата награда с формула 1

В деня преди състезанието тези пилоти в същия ред завършиха квалификацията. Британецът Дженсън Бътън и руснакът Даниел Квят в квалификацията в събота бяха на 4-то и 5-то място. На неделното състезание Бутон повтори резултата от квалификацията, а Кват беше на 14 позиции.

Гран при 2015 г

Второто Grand Prix на Формула 1 в Сочи се проведе през 2015 г. В резултат на квалификацията Нико Розберг зае първо място. Втори пилот, който е имал възможност да се започне с първото поле е друг пилот, "Мерцедес Люис Хамилтън", а третият е Валтери Ботас. По този начин, за втори пореден сезон, първите три места в квалификацията в събота бяха взети от същите състезатели, но пилотите на Мерцедес промениха позициите си.

В неделя победителят в Гран при на Формула 1 в Сочи бе втората поредна година Бритън Хамилтън. Вторият беше немският Себастиан Фетел, представляващи "Scuderia", а третото място е взето от мексиканския Перес. Германът показа най-бързо време за обиколка - 1.40.071 мин.

голямата награда с формула 1

Нико Розберг, който спечели позицията в събота, бе принуден да завърши надпреварата по график поради неуспеха на педала за газ. Валтери Ботас, който стартира от трета позиция, е претърпял инцидент и не завърши, но той брои 12-о място като финландецът караше диапазон 90%.

Формула-1 в Сочи през 2016 г.

Най-популярното изпреварване в света се проведе на третата поредна пътека в Сочи през 2016 година. Първите две места в квалификационната състезание в събота бяха заети от германците Rosberg и Vettel. Третият и четвъртият са съответно финландските Bottas и Raikkonen, а петото място за бразилския Фелипе Маса.

В неделя в състезанието победата бе спечелена от пилота на Мерцедес Нико Розберг. Вторият беше Люис Хамилтън, който се изкачи на втората линия с десетата. Петият беше Фелипе Маса, а финландците обмениха места - Райконен стана бронзовият медалист на състезанието, а Валтер Ботъс остана извън подиума. Победителят в състезанието Нико Розберг стана автор на най-бързата обиколка, след като премина 52 обиколки след 1.39.094 мин.

Голямата награда от 2017 г

През април 2017 г., четвъртият за последните 4 години, голямата награда на Формула 1 в Сочи. На базата на квалификационния полюс бе спечелена от германеца Фетел с "Ферари". Кими Райконен заема второ място. От втората линия започнаха Велттери Ботас и Люис Хамилтън, които заеха съответно 3-то и 4-то място.

Гран при на Формула 1 в Русия

Голямата награда за Формула 1 в Сочи през 2017 г. бе спечелена от Фин Ботас, който се премести в Мерцедес след като Нико Розберг обяви пенсионирането си. Партньорът Valtteri по командата на британския пилот Люис Хамилтън се класира на четвърто място. Между двамата пилоти на "Мерцедес" са две коли "Скудерия" - Себастиан Фетел е вторият, а Кими Райконен заема трето място. Най-доброто време в кръга е създадено на 49-и кръг от Кими Райконен - ​​1,37,844 мин.

По този начин, в 4-те години на Grand Prix Формула 1 в Сочи всеки път, когато победата бе отбелязан екип шофьор "Мерцедес" - Хамилтън два пъти, а веднъж - Розберг и Bottas.