muzruno.com

Анализатор на системата на професията

Големи компании с няколко отдела в тяхната структура организират компютърни мрежи за автоматизирано управление на бизнес процесите. Обикновено те се разработват от системния анализатор. Той може да моделира нова информационна програма или да надстрои съществуваща. Неговите отговорности включват събиране на изисквания към продуктите и интервюиране на потребители.

системен анализаторСпециалистът подготвя техническата задача, композира документалния дизайн, задава задачите. След края на проекта системният анализатор решава проблемите с информацията и обяснява правилата на работа на потребителите.

Лични качества

Качества като способност за общуване, бързо адаптиране, улавяне на същността на въпроса, оптимизиране на количеството работа. Най-важното е да бъдеш пациент, защото когато обсъждаш детайлите с клиента, решаваш проблеми с информацията, комуникирайки с потребителите, се нуждаеш от много търпение.

образуване

Системният анализатор е професионален в областта на информационните технологии. Непосредствено след завършването на висшето си образование, тази длъжност обикновено не се взема. Нуждаем се от опит и значителни. Кариерата започва с помощник-анализатор (стажант). Също така се нуждаем от широк спектър от знания в хуманитарната и техническата област. Те ви позволяват да установите комуникация и да разрешите някои специфични проблеми.

Място на работа

Големи компании, финансови корпорации, банки, горива и енергия. Това е мястото, където има отдели на системен анализ.

системен анализатор еСистемен анализатор: професионалистите на професията

Системен анализатор: минусите на професията

  • чести пътувания;
  • Несъгласия, недоразумение от некомпетентни клиенти;
  • отрицателно възприемане на новата система от потребителите;
  • висок ритъм на работа.

Описание на длъжността

Избягвайте неразбирането помага описание на длъжността, който включва общи разпоредби, задължения, права.

Задълженията включват:

  • проучването на обекта и въвеждането на системи за приложение;
  • участие в интервю за текущи принципи на работа;
  • изучаване и систематизиране на информационна документация;
  • изложение на задачите;
  • събиране и анализ на софтуерни изисквания;
  • тестване на функционалните;
  • обучение на потребителите;
  • анализ на риска и грешките;
  • избор на платформа за реализиране на проекта.

описание на длъжност на анализаторОписание на длъжността на анализатора дава следните права:

  • получаване на информация в достатъчен обем;
  • подаване на нови предложения до ръководството;
  • изискването за нормални условия на труд, запазването на документи;
  • вземане на решения в рамките на компетентността.

Описание на длъжността определя отговорността на специалиста:

  • за неправилно изпълнение отговорности за работа;
  • за престъпления на работното място;
  • за причиняване на материални щети на фирмата.

По принцип професията на системния анализатор е доста привлекателна, но изисква определени теоретични познания, които трябва да можете да приложите на практика.

Споделяне в социалните мрежи:

сроден