Милана Дадашева: борбата в свободен стил като начин на живот

Статията разказва за интересна личност в света на спорта. Спорт, който избра Дадашев Милано - борба в свободен стил. Националността е Дагестан, но момичето живее на територията на Руската федерация. Тя е шампион на Русия в свободна борба през 2016 г. Въпреки тази млада възраст, момичето е MS на международната класа. Най-удобни в категорията до 48 кг.

Дадашева Милано (свободна борба): биография

Дадашева Милана Камилканова е родена на 20 февруари 1995 г. на територията на Република Дагестан, в град Избербаш. Има и друга информация за мястото на раждане, но не се потвърждава. По-късно семейството се премества в Махачкала, където започва спортната кариера на момичето.

От детството Милан е очарован от бойни изкуства, така че започва спортната си кариера в училище в раздела за джудо. Когато Дадашева беше на 15 години, т.е. през 2010 г. тя получи покана за шампионат по борба в града. След като спечели турнира, момичето осъзна, че битката е по-близо до нея и реши да се промени бойни чорапогащи. Така че в този спорт бе осветена нова звезда - Милан Дадашева. Свободна борба стана за нея арена, където трябваше да се изкачва на подиума многократно.

Изборът в полза на борбата

Момичето беше обучено под ръководството на легендарния руски треньор Касума Настрадинов в Детското спортно училище "Махачкала". След преминаването към възрастен спорт, Милан започва тренировка със Светлана Грачева. Този треньор спомогна за разкриването на таланта на младия спортист.

milana dadasheva свободен стил борба

Милан Дадашева (свободната борба не е единственото нещо, което момичето прави в живота) вече на 21 години успя да получи две висши училища: в сферата на националната икономика и физическата култура.

Кариера на Милан Дадашева

Професионалната кариера на младия спортист започна през 2012 г. и първите успехи не отнемаха много време. През февруари Милан бе вторият в престижния турнир Klippan Lady Open. Невероятно успешен беше април на същата година. На първо място Дадашева спечели бронзов турнир в Оренбург, а след това спечели и младшия шампионат на Русия. И в резултат - предизвикателство към младежкия национален отбор на страната.

В края на май Милан взе златния медал в шампионата сред младежите, който се проведе в турския град Анкара. В началото на лятото спортистът стана третият в младежкото европейско първенство в Загреб. Тези успехи трябваше да чака до 2013 г., когато през май Милано Dadashov (борба в категория до 48 кг) стана първата в годишния младежки турнир след Сираков и Илиева, която се проведе в българския град Варна.

Милана дадашева свободен стил

И един месец преди това тя стана шампион на Русия на турнира в Перм. Също май 2013 Dadashev изчака още един успех - бронзов медал на състезанието в германския град Дормаген (в утехата финалите на Милан победи колегите руския национален отбор - Катрин Polishchuk).

Но през юли 2013 г. Милан се провали на Европейското младежко първенство, което се проведе в македонските Скопие. Състезателят заема седмо място, спирайки двубоя във втория кръг след загубата на германската Катрин Хенке. 2013 завърши за спортист ужасна травма - разкъсване на кръстосани връзки, което предполагаше доста дълги линии за възстановяване. Рехабилитационният процес отне около два месеца и половина, след което спортистът участва в турнира в Минск, но не спечели награди. Следващата награда на Милан получи на младшия световен шампионат, след като зае третото място, след като се възползваше само от японската спортистка J.Miakhara.

Успехи и награди

2015 може да бъде записана безопасно в талантливия спортист. В началото на лятото в Младежкото континентално първенство в Истанбул Милан стана победител в категорията си за тегло. През август на Световното първенство по юноши, което се проведе в бразилския град Салвадор, Дадашева отново спечели бронз.

2016 за млад спортист започва с последното трето място в шампионата за възрастни в Париж. В началото на пролетта, на Европейското първенство сред спортисти на възраст под 23 години, Милан заема третото място, където в драматичната битка за бронз поема европейския шампион сред младежите Виолета Чирик.

Милана дадашева свободна борба олимпиада

В началото на лятото в руския шампионат за възрастни Милан Дадашева, борбата в свободен стил, за която стана приоритет в живота, просто не остави никакъв шанс за съперници. Всичките четири видни опоненти бяха на раменете - това не можеше да се нарече усещане, но много треньори и експерти бяха изненадани от това, което видяха.

Тогава стана ясно, че Милан е главният претендент за пътуване до Олимпийските игри в Бразилия, за да представлява руския отбор на борците в категорията на тегло до 48 кг. Дадашева официално беше включена в заявлението на руския олимпийски отбор през юли 2016 г. Според самия спортист това е детският му сън и тя е много щастлива, че е постигнала целта си.

Резултатите от олимпийските игри през 2016 г .: Милан Дадашева (свободна борба)

Рио де Жанейро - престижният олимпийски турнир - изглеждаше, че всичко, което спортистът искаше в живота си, беше изпълнено. Остава само да спечели медал за руския национален отбор, но за съжаление това не може да бъде направено. Разбира се, всичко започна отлично - в квалификацията на Дадашев бе спечелена корейската атлетичка Ким Йоон. Но вече във финала на 1/8 беше победен от Елиза Янкова, която представи българския отбор.