Фелисиано Лопес - обещаващ испански тенисист

Feliciano Lopez - един от най-известните левичари на тенисистите. Четирикратният победител в Купата на Дейвис. Трикратен кварминалист Уимбълдън. Победител в пет ATP турнира. Тази статия ще опише кратка биография на спортиста.

детство

Фелисиано Лопес (снимката по-долу) е роден в Испания (Толедо) през 1981 г. В тениса, момчето е донесено от баща си, който е работил като треньор в този спорт. Веднага щом Фелисиано се научи да държи уверено ракетата, татко сериозно се занимава с обучението си. Десет години по-късно човекът започна да играе на много солидно ниво (дори по-млади стандарти).

Първи мач и трофей

От турнира до турнира Фелисиано Лопес, чийто личен живот все още не е уреден, натрупа опит и вече през 1998 г. се присъедини към АТП. Тенисистът загуби първия си конкурс в Барселона. Но година по-късно Феличиано влезе в финала на Европейското първенство по юноши. Три години по-късно, спортистът също така изпълнявал майор.

Особено запомнящо се за публиката беше зрелищният полуфинал през 2002 г. в Буенос Айрес. Един месец по-късно Лопес стигна до четвъртфиналите в Делрай Бийч. И тогава имаше първата победа в състезанията в Големия шлем, благодарение на което Феличиано отиде на втория кръг. През юни 2002 г. той достига четвъртия етап Уимбълдън турнир. За да направи това, той трябваше да спечели от двама редовни опоненти - Шутлер и Канас. Това позволи на Лопес да влезе в топ 100 от най-силните тенисисти в света.

Първият сериозен трофей, който спортистът спечели през 2004 г. във Виена, на турнира ATP. След това във финала Фелисиано успя да победи Гилермо Канас. Преди това Лопес направи добро представяне на Откритото първенство в Дубай. Но, за съжаление, той загуби във финала на връстниците си Федерер. Но в края на сезона състезателката Фернандо Вердаско получили в Стокхолм чифт трофей.

Feliciano Lopez

Издига се и пада

След 2004 г. Фелисиано Лопес падна в петгодишна зона за лош късмет. През това време не можеше да получи нито една награда. И както в единични, така и в двойни. Въпреки че финалите спортист се повтаря.

Особено обидно беше поражението през 2008 г. в Дубай от Родик. В крайна сметка, за да стигне до финала, Лопес трябваше да победи Събестивич и трима тенисисти, включени в топ 10: Давиденко, Ферер и Бердиха.

Всичко се промени две години по-късно в Йоханесбург. Фелисиано Лопес успя да спечели дългоочаквания втори сингъл в сингъл. След това имаше защита на титлата в Ийстбърн. При двойките Фелисиано не постигна голям успех, въпреки че два пъти беше във финалите. В първия случай Лопес и Мирни загубиха от Ебден и Андерсън в Акапулко. И тогава героят на тази статия и Хосе загубиха в решителния мач на римските майстори Зимонич и Нестор.

feliciano lopez личен живот

Турнири от Големия шлем

Феличиано Лопес винаги имаше добри резултати на майора. На различни състезания от поредицата от Големия шлем по различно време, състезателят достига четвъртфиналите три пъти и четири пъти до четвъртите етапи. И всички четвъртфинали, които той записва на толкова неподозираните от всички испанци Уимбълдън.

За първи път тенисистът достигна този резултат през 2005 година. Трябва да кажа, че той е първият испанец, който може да го направи през последните 23 години. Последният четвърт финалист на майор на тревата беше Мануел Орантс. И след 2005 г., пътят Лопес многократно премина Рафаел Надал, който спечели всички турнири безразборно, включително двама Уимбълдън.

При двойките Фелисиано има редица постижения. Спортистът достигна до четвъртфиналите три пъти по време на състезанията в Големия шлем (в САЩ - 2004 г. и 2008 г., Австралия - 2009 г.).

feliciano lopez снимки

Олимпиадата и други състезания

През 2012 г. на австралийския шампионат Лопес стигна до четвъртата фаза. И през април в Хюстън спортистът стигна до полуфиналите. След това имаше четвъртфиналите в Барселона и полуфиналите в Мюнхен. По-късно Феличиано участва в турнира "Уимбълдън" и говори на френското първенство. За съжаление и в двата случая изпълненията на спортиста бяха неуспешни.

И през юли 2012 г. Лопес отиде в Лондон за Олимпийските игри. Заслужава да се отбележи, че тенисистът вече не е бил начинаещ на такива състезания (той пътувал до Атина през 2004 г.). В състезателите спортистът бе победен от Джо Уилфрид Цонг (6: 7, 4: 6). По-успешно Фелисиано успя да участва в двойни състезания. Заедно с Ферер, той почти стигна до наградените места, завършвайки четвърти на финалната маса.

Feliciano Lopez рейтинг

Текущ рейтинг

12-то място - това е най-добрата позиция (един ранг), която Фелисиано Лопес е заемала през цялата си кариера. Рейтингът на тенисистката вече е намалял с няколко реда. Състезателят заема 19-а позиция в сингъл.