muzruno.com

Швейцарски тенисист Шнидер Пати: биография, спортна кариера, личен живот

пирожка

Шнидер, чиято биография е представена в тази статия, е един от най-известните швейцарски тенисисти. За спортната си кариера тя стана носител на много престижни турнири.

Първи успехи в големите спортове

Шнидерпирожка е роден през декември 1978 г. в Базел. На 14-годишна възраст швейцарският тенисист участва в турнира ITF. През 1994 година пирожкаШнидер започва постоянно да участва в професионални състезания, като удря дори ТОП-100 от най-добрите тенисисти на планетата.

1995 донесе първите сериозни постижения на спортистката. На 14 май тя завърши на финала на турнира ITF в Словашката Нитра, където тя уверено победи чилийската Барбара Кастро в три сета. Седмица по-късно Шнидерпирожка стана победител на подобни състезания в Прешов. Този път тя не остави шанс на чешката жена Ян Ondrousovey (6: 0, 6: 1).

биографията на Patty Schnider

Един месец по-късно в местната швейцарска страна тенисистът спечели в следващия турнир ITF в Kurele, и през септември достигна финалите в Атина. През същата година Шнидер дебютира в Цюрих на състезания под егидата WTA. Успешните изпълнения й позволиха да завърши сезона на 152 рейтингова линия.

През 1996 г. пирожкаШнидер, тенисът, за който се превърна не само хоби, но и начин за спечелване на много пари, продължи активно да участва в международни състезания. Тя успя да влезе в финала на турнира през април ITF на испански език Мурсия. През септември тя повтори този резултат в Братислава. Седмица по-късно спортистът за първи път в кариерата си стигна до финала на турнира WTA в Карлови Вари (Чехия), където загуби в три мача на белгийците Руксандра Драгомир.

През същата година Шнидерпирожка стана участник в Олимпийските игри в Атланта, където завърши пърформанси в първия кръг. Тя също така дебютира турнири от Големия шлем. На "АвстралияOupen"18-годишната спортист не можеше да се класира, но успя да се справи с основната мрежа от състезания в Лондон и Париж. Шнидер през 1996 г. - 58 в категорията сингъла.

Влизане в тенис света елит

През 1997 г. в съдилищата австралийскиотвореноШнидерпирожка Направи малко усещане, когато успя да влезе в четвъртия кръг на състезанието. Освен това тя спечели мача за семена в мача за откриване на осмото число на Yiwu Mayorli. Успешно казано на различни турнири, тенисистът се изкачи на 26-о място в световната ранглиста до края на сезона.

патински шведски тенис

Следващата година се превърна в един от най-успешните в кариерата си Шнидер. Сезон, тя започна да печели турнира WTA в австралийски Хобарт, а месец по-късно в края на подобни състезания в Хановер победиха в три сета чешкия Яну Новотни. През май пирожка не е равно на съда в Мадрид, а през юли - австрийската Мария-Linkovitsa и италианския Палермо.

Също толкова успешни бяха и двойките. В дует с австрийска Барбара ШетиШнидер спечели турнира WTA в Хамбург и достигна финала в Палермо и Амелия-остров.

Не без успех в турнирите от Големия шлем. На съдилищата "Роланд" ГаросСАЩотворенопирожкаШнидер достигна етапа на четвъртфиналите. Това й даде право да участва в Купата на Големия шлем. На този турнир тя побеждава в полуфиналите по онова време първата ракета на света лястовица Хингис, но в един решителен дуел, загубен от известния Венера Уилямс.

През август 1998 г. състезателят заема 11-то място в световната ранглиста в единични и 29 в категорията "двойки".

След блестящо прекарания сезон в кариерата на швейцарския тенисист, имаше известна рецесия. През следващите три години Шнидер спечели два турнира WTA в злато-Coste (Австралия) и Патая (Тайланд), както и няколко пъти достигна финалите в единични и двойни. В турнирите от Големия шлем пирожка никога не успя да пробие отвъд четвъртия кръг.

Връщане на звездата

От 2002 г. насам Шнидерпирожка започна да си възвръща статута на световна спортна звезда. Печели в финала супер турнир в Чарлстън и в турнира WTA в Цюрих, швейцарецът отново успя да се пребори с Топ 20.

Пати шопър

Постепенното избиране на формата, Шнидер отново силно се обяви през 2005 г. Тя спечели два турнира WTA, в три от тях стигнаха до финалите. Този сезон пирожка За първи път в кариерата си тя влезе в Top-10, завършвайки седми.

През следващата година Шнидер не успя да спечели престижен турнир, но постоянният удар във финалите и полуфиналите й позволи да запази разрешение за пребиваване в топ десетте тенисисти на планетата

Завършване на игровата кариера

След два блестящи сезона пирожкаШнидер продължи да прави редовни прекъсвания във финалите на турнирите, но това се случва все по-рядко. В турнирите от Големия шлем тя никога не успя да надхвърли четвъртия кръг в сингъл, а една четвърт от финала в двойните.

През 2010 г. Шнидер започнаха да преследват наранявания: първо имаше проблеми с крака, а след това - с Ахил сухожилие. През май 2011 г. пирожка реши да сложи край на кариерата си на игра.

Четири години по-късно Шнидер отново започнаха да се състезават в турнири ITF, след два сезона да успее да спечели два пъти.

Изпълнения за националния отбор на Швейцария

Пати Шнайдер

18-годишният пирожкаШнидер, чиито постижения по това време се говорят, бе поканен за пръв път да защити честта на страната си в Купата на федерацията през 1996 г. След като спечели шест победи в седем мача, тя помогна на Швейцария да се изкачи на втората световна група.

Година по-късно, съчетано с МартинаХингисШнидер победи словашкия дует в мачовете Gabshudovoy-Zrubakovoy, и след това участва в победата на аржентинския отбор. Това позволи на швейцарския екип да влезе в елитния отдел.

През 1998 г., Шнидер и Хингис техните победи в Купата на Федерацията създадоха едно малко чудо, привеждайки отбора си във финалите, където загубиха от Испания.