Дейвид Налбандян е аржентински тенисист

В света един от най-разпространените спортове е тенис. По своята грандиозност той не е по-нисък от много спортни състезания. Играят тенис е не само модерен, но и престижен. Някой го играе на аматьорско ниво, а за други това е професионален спорт, който изисква много енергия и енергия. Професионалните спортисти участват в различни световни турнири, печелят награди и награди. Те са гордостта на своята страна.

Дейвид Налбандян. Кариера и биография

Дейвид Налбандян

За Аржентина, като гордост е Давид Налбандян - финалист на първия шампионат от Големия шлем мъжки титли на сингъл на Уимбълдън, трикратен финалист за Купата на Дейвис в националния отбор на Аржентина екип, бившият световен номер три в сингъла. И това не са всички постижения на известния тенисист.

Първи победи в спорта

Дейвид Налбандян снимка

1 януари 1982 г. в аржентинския град Кордоба близо до Норберто и Алди Налбандян син Дейвид е роден. От детството родителите са свикнали на малкия си син да спортува, а на 5-годишна възраст той е бил даден на тенис секцията. Оттогава произхожда кариерата на аржентинския тенисист с арменско-италианските корени на Дейвид Налбандян.

Устойчивостта и работата на момчето дадоха своите резултати. Защитавайки честта на своята страна, той участва в турнири от младежки отбори по тенис на групи от 14, 16 и 18 години. Първата голяма победа дойде при него през 1996 г., когато Давид Налбандян в националния отбор на Аржентина отбор спечели световната младши екип тенис турнира. И когато през 1998 г. бие Роджър Федерер, Дейвид стана победител на младшите US Open в сингъл, световната общност започна да говори за обещаващ млад тенисист.

Треньори, спортисти, фенове се интересуват от неговата биография. Дейвид Налбандян даде интервюта без много желание. По това време той упорито продължи да печели тенис "Олимп". Една година по-късно, през 1999 г., Дейвид спечели турнира Уимбълдън Junior в двойни стаи с Гилермо Кория, и отива на финала на Ролан Гарос Junior.

Значителни постижения в кариерата на Налбандиан

Дейвид налбандян личен живот

През 2002 г., когато Дейвид Налбандян навърши 20 години, участва в шампионата за тенис на Уимбълдън. След като спечели редица победи, той стигна до финала, но бе победен от най-силния противник от Австралия, Литън Хюит. Независимо от това, това не попречи рейтинг ATP вкарайте го в топ 50-те най-добри тенисисти, а в Аржентина Дейвид Налбандян, чиято снимка се появи във всички водещи медии в страната, бе обявен за спортист на годината.

В спортната си кариера Дейвид вярва през 2005 г., когато случайно е имал късмет да участва в финалния турнир, проведен в Шанхай. Тези, които отказаха да участват в състезанието, двама тенисисти в списъка на участниците, дадоха зелена светлина на Дейвид. Той отива на полуфиналите, побеждава Николай Давиденко - тенисист от Русия, а във финалите влезе в битка с тенисист от Швейцария Роджър Федерер. Този известен мач продължава около 5 часа, в резултат Налбандиан печели и за първи път се нарежда на трето място в класацията.

Дейвид Налбандян трябваше да преживее едновременно скокове и падения по време на спортната си кариера. Неуспехът за тенисист беше през 2007 г., когато в класирането той беше в третата десетка. След поредица от поражения той спечели два есенни Мастърс турнира в Мадрид, а след това и в Париж.

Основната цел - победата в Купата на Дейвис

Основната цел в техните спортни дейности Давид Налбандян смята строга победа в турнира за Купата на Дейвис, и тъй като това е турнир екип, за да вземат участие в него сам е невъзможно. През 2006 г. Аржентина в Москва, загубила от руския отбор, попада във финала. Определящите двойки съответстват на Давид Налбандян се превръща в тандем - Агустин Kalekri, който влезе в ожесточени битки с други силни тандем на Марат Сафин - Дмитрий Търсунов, в крайна сметка спечели победата.

През 2008 г. Налбандиан има втори шанс да спечели желаната купа. По това време Аржентина представи още един талантлив тенисист - Хуан Мартин дел Потро, така че последната игра с Испания обеща да бъде интересна. Неговият мач с Ферера Дейвид Налбандиан спечели, но това беше единствената победа на Аржентините във финала. Състезателите му бяха победени.

Третият път Дейвид участва в турнира през 2011 година. Заедно с Хуан Мартин дел Потро В полуфиналите те побеждават над Сърбия, сега има реванш с Испания. Шансовете за спечелване обаче са минимални: противниците играят у дома и включват най-силния тенисист Рафаел Надал. Налбандиан, който по това време имаше проблеми със здравето си, помогна на отбора си само в двоен мач, играейки с Едуардо Шванк.

Неуспехът за Аржентина и Дейвид Налбандян беше 2013, когато чехите в полуфиналите победиха аржентинците. От този момент професионалната спортна кариера на Налбандиан приключи.

Хоби, хоби, социални дейности

биография Дейвид Налбандян

Дейвид Налбандян, чийто личен живот продължава да предизвиква интерес (почти нищо не се знае за него), след като завърши спортната си кариера, продължава да води активен начин на живот. Сега основното му хоби е моторните състезания. Той участва в аржентинското рали. Друга страст е риболовът. В допълнение, Дейвид Налбандян в продължение на много години се занимава с благотворителност, помагайки на хората с увреждания. Той обаче смята, че най-важното постижение в живота му е рождението на любимата му дъщеря Сосиус.